„Kritinė masė“ Panevėžyje – su Vitu Matuzu

Balandžio 29-ąją Panevėžyje startavo socialinė kampanija „Pirmoji taisyklė – saugumas“. Jos metu vyks daugybė „Kritinės masės“ renginių visoje Lietuvoje, per kuriuos dviratininkai bus skatinami tapti atsakingesniais eismo dalyviais, nepamiršti saugos priemonių.
Panevėžyje šiai prasmingai akcijai startą davė pasaulio dviračių treko čempionė Simona Krupeckaitė ir – buvęs ilgametis miesto meras, Lietuvos Respublikos Seimo biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Vitas Matuzas. Jis dviratį mina ne tik per reklamines akcijas. Dviratis jau seniai tapo neatsiejama parlamentaro gyvenimo būdo dalimi. „Dviračiu esu apkeliavęs gražiausias Lietuvos vietoves. Pedalus myniau Lenkijoje, dviračiu važiavau ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės keliais Baltarusijoje. Nekantriai laukiu tradicinio mūsų partijos dviračių entuziastų vasaros žygio „Suk į dešinę“- pasakojo V.Matuzas.
Pasak parlamentaro, būti kartu su ‚Kritinės masės“ dalyviais Panevėžyje jam ypatingai smagu. „Širdis džiaugiasi, kai matau tokį gausų būrį dviratininkų. Vadinasi – ne veltui man būnant miesto meru tiek daug dėmesio skyrėme dviračių propagavimui, tvarkėme dviračių takus. Labai noriu tikėti, kad Panevėžys ir toliau eis šia kryptimi. Akivaizdu, kad vis daugiau panevėžiečių atranda dviratį – taupią, ekologišką transporto priemonę. Tereikia palaikyti žmonių norą ir dviratininkams sudaryti tinkamas sąlygas saugiai važinėtis“,- sakė V.Matuzas.
Parlamentaras bendravo su pasaulio dviračių treko čempione S.Krupeckaite, o akcijos dalyviams priminė saugios kelionės dviračiu taisykles. „Kur jūsų šalmai? Tai kas kad karšta, šalmas – dėl saugumo, kaip be jo“,- patarimus dalijo V.Matuzas. Bbejojantiems jo žodžiais, Seimo narys siūlė pasimatuoti savo šalmą. Jis pabrėžė, kad dviratininkams galioja tos pačios eismo taisyklės kaip ir visiems kitiems eismo dalyviams, tad gatvėse ir užmiesčio keliuose būtina stengtis važinėti saugiai, atsakingai.
„Turime pasirūpinti ir šalmais, ir šviesą atspindinčiomis liemenėmis. Kelionė dviračiu suteiks malonumą, kai ji bus saugi“- įsitikinęs V.Matuzas.
Gausi dviratininkų kolona važiavo miesto gatvėmis, dviratininkams buvo dalijami atšvaitai ir lankstinukai, primenantys apie saugumo priemonių svarbą.
Pirmasis „Kritinės masės“ renginys pasaulyje įvyko 1992 metais San Franciske (JAV). Lietuvoje „Kritinė masė“ pirmąsyk surengta 2005 metais Vilniuje.

Komentuokite