Ar tikrai kainos mūsų šalyje gerokai didesnės nei Vakarų Europoje?

Analitikai pastebi, kad Vakarų valstybėse yra parduotuvių, į kurias nuvykę žmonės yra garantuoti, kad prekes įsigis mažiausiomis kainomis. Lietuvoje to nėra, nes atskirų prekių pigiau galima rasti skirtinguose prekybos centruose, nors vienas ar kitas prekybos centras ir skelbiasi siūlantis mažiausias kainas.

Pasak finansų ministrės Ingridos Šimonytės, „trečią mėnesį besitęsiantis drabužių ir avalynės brangimas negali būti aiškinimas tik naujomis kolekcijomis. Iš esmės tai reiškia, kad verslas, žinodamas geresnius žmonių lūkesčius, ypač kai jie apklausose patvirtina, jog ketina pirkti kažkokius didelius pirkinius ir daugiau išleisti, tiesiog naudojasi proga uždirbti daugiau pelno. Tai yra gana rizikinga strategija, tačiau ką galime padaryti laisvos rinkos sąlygomis?
Kas lemia sparčiai augančias kainas? Kodėl užsienis gyvena pigiau? Ar valdžia gali pristabdyti kainų augimą?

Trečiadienį  Žinių radijo laidoje “Dienos klausimas” apie tai diskutavo  banko „DnB NORD“ vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis, Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Vitas Matuzas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Marius Busilas, Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė.

Laidos įrašas:

http://www.ziniur.lt/player.php?show_id=11&date=2011-06-29&mp3=256738

Komentuokite