Biudžeto svarstyme – grasinimas kontrabandininkus „guldyti veidu į purvą“

Pirmajame kitų metų biudžeto projekto svarstyme Seime opozicinės partijos negailėjo kritikos Vyriausybei, labiausiai peikdamos kitų metų pajamų planą. Savo ruožtu valdantieji priminė, kad opozicija biudžetą kritikuoja metai iš metų ir žadėjo įgyvendinti užsibrėžtus planus.

Lietuvos socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius atkreipė dėmesį į optimistines biudžeto pajamas.

„Mes matome, kad planas yra labai optimistinis, numatytas augimas yra 3,5 mlrd. Lt. Jis galėtų būti neoptimistinis, jeigu šiais metais, pagal ekonomistų atliktus skaičiavimus, būtų įgyvendinti struktūriniai projektai, finansuojami iš biudžeto. Aš tikrai pasikartosiu ir apie tai kalbėsiu tol, kol mes tai pradėsime daryti“, – sakė jis.

Buvusio finansų ministro nuomone, būtų mažiau politikavimo dėl planų iš šešėlio ištraukti milijardą litų, jei būtų parengtas ir specialus veiksmų planas.

„Jeigu tų veiksmų ir priemonių nėra, tai paliekama galimybė politikuoti ir diskutuoti, kaltinti vieniems kitus, o dabar praeina metai ir pasirodo, kad tikslas lieka neįgyvendintas. Niekas negali paneigti, kad tai yra darbas dėl artėjančių rinkimų“, – kalbėjo socialdemokratų lyderis.

Jo teigimu, labiausiai biudžeto pajamas lemia žmonių, o dirbančiųjų skaičius nuolat mažėja.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys taip pat kalbėjo apie optimistines biudžeto pajamas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu kalbėjęs Vitas Matuzas tvirtino nebe pirmą sykį girdįs tokią pačią kritiką.

„Vakarų fronte nieko naujo, taip galima būtų pasakyti. Prisiminus praėjusių metų biudžeto svarstymą, ypač opozicijos nuotaikas, irgi skepticizmas liejosi per kraštus ir buvo prognozuojamas kone valstybės bankrotas, nes esą biudžeto formavimo prioritetai neatlaiko jokios kritikos. Šiandien jau galime drąsiai pasakyti, kad praėjusiais metais atlaikėme ne tik kritikos laviną, net didžiausi pesimistai negali nuneigti, kad finansinė krizė ir ekonomikos nuosmukis traukiasi“, – sakė jis.

Anot Seimo nario, „per šiuos dvejus metus padaryta daugiau nei per dešimtmetį“, o kitąmet žadamas nelengvas gyvenimas kontrabandininkams.

„Planų iš kontrabandos ir šešėlio ištraukti milijardą litų kritikams galiu pasakyti, kad jūsų didžiausiam nusivylimui, tolerancijos verslui už įstatymo ribų nebus. Mafijinius kontrabandininkus guldysime veidais į purvą, o „stogus“ teisėsauga nukrapštys. Nelaikyčiau normalia situacijos turguose, kai nemokami mokesčiai už iš užsienio atvežtą daugiausiai maisto produkciją“, – dėstė jis.

www.delfi.lt informacija

Komentuokite