Demokratija vienybę sustiprins

Gegužės 24-ąją Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Panevėžio skyrius sėkmingai įveikė pirmąjį svarbų pasirengimo 2011-ųjų metų savivaldos rinkimams etapą. Visuotiniame susirinkime iš trijų kandidatų  slaptu balsavimu išsirinkome skyriaus rinkimų sąrašo lyderį. Pretenduoti į lyderius turėjo galimybę kiekvienas partijos narys – tereikėjo pačiam įvertinti savo galimybes ir surinkti reikiamą skaičių jo siekį palaikančių kolegų parašų. Šiam žingsniui pasiryžo trys  aktyvūs, gabūs, energingi žmonės. Ir šaunu, kad – trys, o ne vienas.

Tik nežinia kodėl lyderio rinkimus laimėjus skyriaus vicepirmininkui, Panevėžio miesto merui Vitalijui Satkevičiui pasipylė prielaidos, esą jo laimėjimas – kėsinimasis į skyriaus vienybę. Kodėl? Kad kitiems kandidatams šį kartą pritrūko partijos kolegų palaikymo? Juk nesunku suprasti – laimėjimas demokratiškuose, skaidriuose rinkimuose nėra ir negali būti vienybės griovimo prielaida.

V.Satkevičiaus sėkmė – jo politinio įdirbio rezultatas. Jis ne vieną mėnesį daugybę vakarų, savaitgalių ir švenčių  atidavė TS-LKD Panevėžio skyriaus naujos struktūros koncepcijos įgyvendinimui. Jis aplankė daugybę skyriaus narių, kalbėjosi, kūrė grupes, dalyvavo renkant jų seniūnus. Būtų neteisinga nuvertinti ir kitų kandidatų indėlį į skyriaus veiklą. Bet šį kartą susirinkimas geriausiu išrinko V.Satkevičių.

Dažnai  žodį „demokratija“ ištariame jau ir nebesigilindami į jo prasmę. Žmonių lygybės dėsnis – pagrindinis demokratijoje. Kiekvienas turi teisę dalyvauti rinkimuose ir būti išrinktas, kiekvienas turi teisę išsakyti savo nuomonę. Per skyriaus rinkimų sąrašo rinkimus vyravo demokratiška atmosfera. Ir teisę išsakyti savo pritarimą vienam ar kitam kandidatui pasinaudojo visi norintieji. Tame tarpe ir aš. Susirinkimui išsamiai paaiškinau – kodėl strategiškai naudingiau  būtų sąrašo lyderiu išrinkti skyriaus vicepirmininką Viktorą Trofimovą. Tai buvo mano nuomonė, paremta ilgamete politinio darbo patirtimi. Kodėl turėjau jos neišsakyti? Man labai svarbu, kad TS-LKD  Panevėžio skyrių savivaldos rinkimuose lydėtų sėkmė. Savo, kaip pirmininko pareiga laikau visomis išgalėmis padėti kolegoms pasiekti maksimalių rezultatų. Susirinkimui išrinkus sąrašo lyderiu Vitalijų Satkevičių artėjančiuose savivaldos rinkimuose imsimės kitokių taktinių veiksmų. Neatmetu galimybės, kad ir pats galiu dalyvauti rinkimuose. Kai iki jų lieka vis mažiau – nebėra „tavo“, „mano“. Partijos interesas tampa svarbesniu už asmenines ambicijas ar dažniausiai nepagrįstas nuoskaudas.

Pamirštame dar viena svarbų dalyką – demokratiškai išsirinkome rinkimų sąrašo lyderį. Gal kam ir norėjosi įsakytos „vienybės“, ar rinkimų parodijos, tačiau TS-LKD tuo ir skiriasi nuo kitų politinių jėgų – čia gerbiamas kiekvienas sprendimas, jei jis – daugumos valia.

Niekas neabejoja, kad reikšmingais klausimais gali būti įvairių nuomonių. Ir tai – gerai. Tačiau skirtingos nuomonės neturi būti kliūtimi susitarti dėl esminių dalykų ir siekti bendro tikslo. Siūlau nedžiuginti mintančiųjų mūsų silpnumo akimirkų trupiniais.  Viliuosi, kad emocijų proveržis nenustelbs blaivaus proto ir pragmatiško požiūrio, nes pasirengimas rinkimams reikalauja visų ir kiekvieno iš mūsų darnaus darbo.

Laukia dar vienas atsakingas žingsnis – sudaryti kandidatų į savivaldos rinkimus sąrašą. Ir vėl bus lemiama skyriaus narių nuomonė – jie reitinguos kandidatus ir būtent jų pasirinkta tvarka pateiksime kandidatų sąrašą rinkėjams. Turime atsakingai tam pasirengti: labai gerai apmąstyti – ką pasiūlysime miesto bendruomenei: „sukramtytus“,  populistų nuvalkiotus receptus, ar – kažką iš esmės naujo?

Skyriaus rinkimų sąrašo lyderio rinkimai parodė – laimi daug dirbantys. Rinkėjams privalome pateikti ne kandidatų sąrašą, o – naują kokybę, ne viziją, ar planus, o – konkrečius darbus, ne žmones „dėl skaičiaus“, o gabią, profesionalią, miesto bendruomenės pasitikėjimą turinčią komandą.

Sakysite – ar tai įmanoma? Įmanoma. Neabejoju, kad metas iki rinkimų TS-LKD Panevėžio skyriui taps  esminių pokyčių ir pozityvių permainų laikotarpiu.

Komentuokite