Dviračių žygis „Suk į dešinę“ 2011. Finišas – Skuode

Paskutinę žygio dieną gero oro pašykštėta, tačiau per savaitę numynus beveik 700 kilometrų lietus ar vėjas mūsų nuotaikos tikrai nebegadino. Pirmoji stotelė šiandien buvo Laukžemėje. Apylinkėje žmonių gyvenama nuo I tūkstantmečio. Apie tai liudija Šventosios pakrantėje išlikęs kuršių kapinynas.. Nuo XVI a. žinomas Laukžemės kaimas ir dvaras. Prastas oras vietos žmonėms netapo kliūtimi susitikti ir pasikalbėti. Netoli Laukžemės – kaimas labai gražiu pavadinimu – Senoji Įpiltis. Vietiniai jį vadina tiesiog Piliakalniu. Viduramžiais piliakalnis su gynybine tvirtove  buvo labai svarbus ginantis nuo kryžiuočių antpuolių. Legendos pasakoja, kad pagonybės laikais  vaidilutės čia kūrendavusios ugnį. Šiandien čia rengiamos šventės, lankosi ekskursijos. Yra šaltinis. Tikima, kad jo vanduo turi stebuklingų galių. Trumpas stabtelėjimas Lenkimuose ir – finišo tiesioji. Paskutiniai kilometrai ir mus labai šiltai ir džiaugsmingai sutinka Skuodas. Toks nuoširdus sutikimas maloniai nustebino. Skuode laiką praleidome išties puikiai. Stebėjome  ambasadoriaus Vygaudo Ušacko krepšinio taurės finalą, dalyvavome  TS-LKD Jaunimo bendruomenės inicijuojamame atvirame forume “Aš turiu idėją”. Jau sakiau kad per kelionę teko sutikti labai daug jaunų žmonių. Skuode jų buvo bene daugiausiai. Forumo dalyviai  dega ryžtu savo idėjomis prisidėti kuriant šiandienos ir ateities Lietuvą. Turėjome galimybę dalyvauti atviroje ir dalykiškoje diskusijoje apie Lietuvos ekonominę ir politinę raidą. Sėkmingi Lietuvos verslininkai dalijosi savo patirtimi. Puiku, kai jaunimas ne pasyviai stebi tai kas vyksta aplinkų, o stengiasi aktyviai dalyvauti Lietuvos politiniame ir ekonominiame gyvenime.

Šis vakaras Skuode  tapo ir žygio dalyvių atsisveikinimo vakaru. Ryt pajudėsime į Vilnių ir imsimės kasdienių darbų. Norisi padėkoti visiems, kurie kartais gal ir nematomu, bet labai svarbiu darbu prisidėjo, kad mūsų kelionė per  Žemaitiją būtų sklandi. Nuoširdus ačiū žmonai Danutei. Ji  stengėsi, kad kuo mažiau vargintų buitiniai nepatogumai. Dėkoju visiems keturiasdešimčiai bendrakeleivių, per savaitę tapusių ypač artimais. Ypatingai norėčiau padėkoti kiekvienam sutiktam žmogui, kaimų ir miestelių bendruomenėms, dvasininkams, jauniesiems dviratininkams. Jūsų nuoširdumas, palaikymas, nuoširdumas – neįkainojamos vertybės, kurias mums dovanojote iš visos širdies.  Žinau viena – jei tuo pačiu maršrutu važiuočiau dar kartą – atrasčiau dar daug neatrastų dalykų, nes mūsų Lietuva labai turtinga savo istorija, gamta, o svarbiausia – nuostabiais žmonėmis. Galite paklausti – ar nepavargome. Iš patirties galiu pasakyt – nuovargis praeina,  geri prisiminimai išlieka ilgam, o sutiktų žmonių tiesiog neįmanoma pamiršti.

Jei mano pasakojimai  sužadino ūpą  nors kelias atostogų dienas skirti kelionėms po gimtąjį kraštą – labai džiaugiuosi. Reikia nedaug -  patikimų draugų, dviračio, žemėlapio  ir  – geros nuotaikos. Saulėtos, pažinimo džiaugsmą dovanojančios vasarosJ

Komentuokite