Dviračių žygis „Suk į dešinę“ 2012 Aštuntoji diena.

2012.07.28

Koks gražus tas mūsų ežeringas Zarasų kraštas. Atrodo, kad kiekvienas kaimelis, o kartais net ir vieniša grytelė turi savo ežerą ar ežerėlį. Nuostabu. Kai taip kepina saulė, o dviratį tenka minti tai į kalną, tai leistis pakalnėn, tas vaizdas tampa tikra atgaiva, jeigu ne kūnui, tai akims tikrai.
Šitaip besigrožėdami Aukštaitijos gamta, kalnais ir kalneliais, ežerais ir upėmis, nuostabiais miškais ir giraitėmis šiandien tęsėme žygį toliau. Zarasų rajone mus pasitiko „atominis“ Rokas (Žilinskas) su savo komanda. Antazavėje susitikom ne tik su jais, bet ir su vietos gyventojais. Aplankėme festivalį „Vasara kaime“. Tikrai smagu, kai tave į savo būrį priima kaip šeimos narį. Susirinkusi visa bendruomenė šiandien ruošėsi sporto žaidynėms ir linksmai vakaronei. Pasišnekučiavę, neatlaikėme Lietuviškos vasaros karščio ir nėrėme į gaivų ežero vandenį. Kas sako, kad Lietuvoje trūksta šilumos ir vasaros, pabandykit minti pedalus :) Taigi, atsigaivinę ir atsivėsinę, apžiūrėję ežero pakrantę ir jau sugautą laimikį, palinkėjom antazaviškiams smagaus festivalio ir patraukėm Zarasų link. Pakeliui mus pasitiko Zarasų rajono meras Arnoldas Abramavičius. Jis kartu su mumis pedalus mynė iki pat gražuolių Zarasų, kuriuose šį savaitgalį ošia festivalis „Vandens karnavalas“. Ačiū Zarasams padovanojusiems tokią gražią šventę, tiek gražių akimirkų ir nepakartojamą galimybę sudalyvauti unikaliame karnavale. Balionais, gėlių kompozicijomis, įvairių personažų pilnos ir net avangardinės valtys Zaraso ežero pakrante plaukė salos, kurioje vyksta didieji miesto renginiai, link.
Kaip pasakojo Zarasų rajono meras, sumanymas rengti valčių paradus gyvas dar nuo tarpukario, kuomet 1933 metais Zarasuose vyko pirmoji vandens sporto šventė. Idėja atgaivinta 2008-aisiais, kai Zarasai buvo paskelbti Lietuvos kultūros sostine.
Visą mūsų, dviratininkų, komandą Zaraso ežeru plukdė gražuolė jachta, kurios kapitonui išdidžiai vadovavo pats Neptūnas, vandenų valdovas. Vaizdai ir pojūčiai nepakartojami.
Zarasus iš visų pusių supa ežerai. Kadaise miestas išsiteko vienoje Zaraso ežero saloje, o dabar jo ribos remiasi į septynis ežerus. Iš miestą supančių kalnelių Zarasai atrodo lyg iškilę virš ežerų. Tikrai gražus miestas, kurio apylinkės atrodo, pačios gamtos sukurtos poilsiui ir turizmui.
Nežiūrint į svilinantį karštį ir norą pasibūti Zarasų miesto šventėje, teko atsisveikinti su šiuo miestu ir tęsti žygį šios dienos tikslo link.
Tikslas pasiektas ir žygis beveik baigtas. Apsistojome visai netoli Visagino – paskutinės šių metų dviračių žygio „Suk į dešinę“ stotelės. Vakaronė su visaginiečiais, nerealiai smagia Roko Žilinsko komanda ir Premjero pasakojimai apie energetinį saugumą bei būsimą atominę elektrinę, tiek šiandien. Ryt pamatysime pirmuosius elektrinės statybos darbus.

Daugiau nuotraukų:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3964003571964&set=a.1118275390538.2018809.1036595388&type=3&theater

Komentuokite