Dviračių žygis „Suk į dešinę“ 2012 Penktoji diena

2012.07.25

Šiandien dviračiais mynėm Panevėžio krašto žmonėms puikiai pažįstamais keliais per Karsakiškį, Paliūniškį Panevėžio link. Pirmasis ženklas, kad artėjame prie miesto, kuris šiemet skelbiasi esąs ne tik Aukštaitijos, bet ir dviračių sostinė, jau Paliūniškyje mus pasitikusi šauni ir didelė dviratininkų komanda su treneriu Antanu Jakimavičiumi priekyje. Gerokai išaugęs dviratininkų būrys patraukėme toliau. Prie Panevėžio miesto riboženklio, kuris, beje, papuoštas rudenį vyksiančio Europos dviračių treko čempionato simbolika, mus sutiko būrys panevėžiečių ir, žinoma, dviračių entuziastų. Ąžuolų vainikai, dovanos ir linkėjimai, žmonių palaikymas visada suteikia jėgų bet kokiam darbui, net ir dviračio minimui. Todėl su jėgų antplūdžiu laukiau bene įdomiausio šios dienos įvykio – susitikimo su Pasaulio dviračių treko čempione Simona Krupeckaite ir olimpinius standartus atitinkančio dviračių treko išbandymo.
Mynęs treku dar nebuvau nė karto. Taigi, susitikę su miesto gyventojais ir TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus nariais prie paminklo Aleksandrui, patraukėme „Cido“ arenos link. Šiandien čia vyko paskutinė Simonos Krupeckaitės treniruotė prieš šių metų vasaros olimpines žaidynes Londone. Simona – vienintelė Lietuvos atstovė, startuosianti Londono olimpiniame treke.
Išklausę olimpietės instruktažo kartu su premjeru išbandėme važiavimą treku. Pasirodo, svarbiausia taisyklė – važiuojant į kairę (nes treku važiuojama prieš laikrodžio rodyklę), būtinai laikytis dešinės, kad išvengtum griūties. Nepanašu Jums į politiką? :) Bet kokiom aplinkybėm, svarbiausia laikytis dešinės! Bet įspūdžiai tikrai geri. Simonai linkiu pačios geriausios kloties Londone ir atsistoti ant pačios aukščiausios laimėtojų pakylos. Reikia būti tikru dviračių virtuozu važiuoti treku, nekalbu jau apie tokį greitį ir techniką, kokią įvaldžiusi mūsų sportininkė, todėl tikiu ja.
„Labai simboliška, kad prieš olimpines žaidynes susitikome su Simona Krupeckaite. Asmeniškai linkiu geriausios kloties olimpiadoje ir asmeniniame gyvenime. Tikiuosi didelių pergalių. Tikimės tik aukso, nes turime labai gerą potencialą. Kaip dviratininkai, širdimi būsime kartu“, – išlydėdamas į Olimpiadą S.Krupeckaitę sakė premjeras Andrius Kubilius.
Atsisveikinę su dviračių sostine pasukome į Pasvalio pusę. Kelias iki jo buvo pažymėtas susitikimais, vaišėmis, dovanomis ir smagiais pasikalbėjimais.
Prie Pasvalio rajono riboženklio, kaip tikras tų žemių šeimininkas, mus pasitiko Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas ir per rajoną palydėjo miesto link. Mikoliškyje, Pušalote buvom sutikti su dainomis, vaišėmis. Pušalote su jaunimo ansambliu ne tik traukėme dainas, bet net ir šokti susigundėm. Ačiū jiems už tokias gražias sutiktuves.
Vakare pasiekta ir galinė šios dienos stotelė – Pasvalys. Miesto aikštėje premjeras Andrius Kubilius ir Seimo narys Antanas Matulas bibliotekai perdavė knygų siuntą, susitikome su pasvaliečiais, bendraminčiais.
Mūsų žygis jau persirito į antrą pusę. Iš planuojamų 600 kilometrų, jau numynėme per 400 km. Apie nuovargį tikrai nekalbėsiu. Kai tiek daug susitikimų, toks Jūsų palaikymas, tiek šypsenų ir gražiausių linkėjimų – jokio nuovargio nėra. Jūs – mūsų variklis!
Ryt – Biržų kraštas. Susitiksime ten.

Daugiau nuotraukų:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1118275390538.2018809.1036595388&type=3

Komentuokite