Dviračių žygis „Suk į dešinę“ 2012. Pirmoji diena.

2012.07.21

Vilniuje, prie Seimo rūmų startavęs jau 11-asis TS-LKD dviračių žygis „Suk į dešinę“, pasuko Aukštaitijos keliais. Šios dienos finišas – Naujasodis. Įveikti 97 km.
Nors šiandien geri orai mūsų per daug nelepino dabar ilsimės puikiai nusiteikę ir kupini pačių geriausių ir gražiausių įspūdžių. Ir kaip gi kitaip, sakoma, kad nėra blogo oro, būna nebent prastas drabužis arba netinkama kompanija. O šituo skųstis negalime tikrai nė vienas. Tuo labiau, kad šiandien tikrai puikiai praleidome laiką, o mums draugiją palaikė ne tik jaunieji dviračių entuziastai, Giedraičių, Molėtų krašto žmonės, bet ir būrys vestuvininkų.
Trumpai apie viską.
Sostinės dviračių takai mums buvo tarsi apšilimas. Jais patraukėme Molėtų plento link. O juo pedalus mynėme per Didžiąją Riešę, Pikeliškes, Paberžę ir pasiekėme Giedraičius. Čia gi, prie bažnyčios, sutikome jauną ir gražią, ką tik susikūrusią šeimą. Ir kaip gi nepasveikinti laimingų Jaunavedžių, nepalinkėti darnaus ir gražaus bendro gyvenimo? Aišku, kad negalima, juolab, kad mūsų šeimos politika pasisako už tvirtą ir gražią šeimą. Bet čia juk ne apie politiką  Todėl tikrai nepolitikavome ir mes. Bet, kad gyvenimas būtų kupinas tarpusavio supratimo, o jaunieji tvirtai įsikibę vienas kito gyvenimo vairą suktų ta pačia kryptimi, parengėme jiems užduotį. Premjeras Andrius Kubilius maloniai paskolino savo dvivietį dviratį, kaip mes vadiname – tandemą ir laimės vardan paskatino Jaunavedžius apsukti garbės ratą aplink Giedraičius. Tokių atrakcijų ir užduočių, malonaus pabendravimo ir, kad ir labai trumpo, sudalyvavimo vestuvėse, nesitikėjome nei mes, nei būrys vestuvininkų.
Giedraičiuose aplankėme ir bene vienintelį Lietuvoje nepriklausomybės kovoms skirtą paminklą, išstovėjusį per visą sovietų okupacijos laikotarpį. Jis pastatytas atsimenant sunkias ir ilgas kovas už Lietuvos nepriklausomybę.
Nepriklausomybės kovų metu prie Giedraičių generolo Silvestro Žukausko vadovaujama Lietuvos kariuomenė laimėjo mūšį su lenkais, privertė juos nutraukti puolimą ir pasitraukti į anksčiau užimtas pozicijas. Širvintų-Giedraičių kautynės sustabdė lenkų generolo L. Želigovskio veržimąsi į Lietuvos gilumą ir išsaugojo Lietuvos nepriklausomybę. Šiose kautynėse žuvo daug lenkų, apie 200 jų paimta į nelaisvę, lietuvių karių buvo užmušta 20 ir 20-30 sužeista. 1932 metais Giedraičiuose pastatytas Antano Jaroševičiaus suprojektuotas paminklas “Karžygiams, žuvusiems už Lietuvos laisvę ties Giedraičiais 1920 m.”,
Toliau žygis tęsėsi per Molėtus. Čia Jaunimo aikštėje susitikom su gyventojais, pabendravom su klebonu, pasidalinome mintimis ir ateities planais, palinkėjom vieni kitiems geros kloties, gerų įspūdžių ir išmynėme tolyn. O žygeivių būrį papildė Molėtų meras Stasys Žvinys, Alantos seniūnė.
Kita stotelė – Naujasodis. Tačiau ir ją pasiekėme su nuotykiais, nuoširdžiais palinkėjimais ir prisiminę senas, geras lietuviškas tradicijas. Kelią iki dienos finišo vietos užstojo … vestuvininkai. Bromas, krepšiai saldainiams ir kitoms gėrybėms, dainos ir fantastiškai gera nuotaika.
Ką ir bepridursi, gera Aukštaitijoje vasarą! O dar smagiau, kai matai laimingus ir linksmus, mokančius švęsti, svečius sutikti ir į kelią pravažiuojančius palydėti Lietuvos žmones.

Komentuokite