E.Pupinis: komisija neleido V.Matuzui apsiginti

Seimo laikinoji komisija antradienį baigė diskusijas dėl narystę konservatorių partijoje sustabdžiusio Vito Matuzo teisinės neliečiamybės panaikinimo. Antradienį dalis komisijos reiškė palaikymą kolegai, skambėjo kaltinimai teisėsaugai – esą parlamentaras buvo medžiojamas. Tvirtinti savo išvados komisija rinksis trečiadienį.

Komisijos narys E. Pupinis žurnalistams teigė nepritariantis  komisijos atsisakymui išklausyti papildomus liudytojus, kurių prašė V. Matuzas.

„Man kelia tam tikrų abejonių, kuomet STT (Panevėžio valdybos – DELFI) vadovas, vykdęs tyrimą, išsiaiškinęs nusikaltimą, atsistatydina iškart. Ir, kaip čia buvo pateikta, nežinau – tiksli ji ar ne, eina į politiką. Praktiškai kandidatuoti toje pačioje apygardoje, – prisimindamas V. Matuzo kaltinimus buvusiam Panevėžio STT vadui Povilui Urbšiui kalbėjo konservatorius. – Man tas nėra priimtina. Ir manyčiau, kad galėjome užduoti dar keletą klausimų tiems žmonėms, kurie vykdė tą tyrimą. Ir dar vienas dalykas – buvo gautas kreipimasis gerbiamo V. Matuzo su prašymu išklausyti bent dalį asmenų, kurie „turi informacijos, galinčios padėti įvertinti, ar man mesti kaltinimai nėra susiję su politika“. Mes tą galėjome padaryti. Ir nemanyčiau, kad tai būtų užtrukę.“

„Nemanau, kad taip greit ir paprastai viskas turi vykti“, – pridūrė politikas.

Paklaustas, ar bylos poteksčių neturėtų vertinti teisėsauga, E. Pupinis pareiškė, kad teisėsauga „tikrai nenagrinės politinio motyvo“.

„Teisėsauga nagrinės faktus ir po to, pagal faktus, pateiks savo išvadas ir pan. Tačiau jeigu žmogus prašo dėl politinio motyvo, tai iš tikrųjų galima būtų tą nagrinėti. (…) Nemanau, kad sprendimas (teisme – DELFI) bus priimtas, kad politinis motyvas buvo. Bus pasakyta: kaltas arba nekaltas. Bet mums, kaip politikams, svarbu, kad būtų vengiama politinių motyvų tyrimo metu“, – aiškino parlamentaras.

„Jis buvo medžiojamas kaip žvėris“, – sakė  komisijos narė D. Bekintienė.

Jai pritarė ir E.Pupinis, abejojęs, ar už kaltinimų V. Matuzui neslypi politinė potekstė.  Jie  ragino aiškintis, ar V. Matuzas buvo politiškai persekiojamas. D. Bekintienė skundėsi, esą komisija taip ir neatsakė į šį – jos nuomone, pagrindinį – klausimą.

Parengta pagal DELFI informaciją

Komentuokite