GERŲ ŽINIŲ SAVAITRAŠTIS Nr.38

Trumpos gerosios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – tiems, kas nori gyventi be pykčio

2011 m. vasario 11 d., penktadienis – vasario 17 d., ketvirtadienis. Nr. 38

Vasario 11 d.: Lietuva – pavyzdys Islandijai

Minint Lietuvos ir Islandijos (pirmosios Lietuvos Nepriklausomybę oficialiai pripažinusios šalies) diplomatinių santykių užmezgimo dvidešimtmetį, Lietuvoje lankėsi Islandijos užsienio reikalų ministras Ossuras Skarphedinssonas. Per susitikimą su Prezidente Dalia Grybauskaite jis negailėjo gerų žodžių Lietuvai. Pasak ministro, Lietuva yra vertingas Islandijos, siekiančios narystės ES, partneris bei patarėjas, „Mūsų šaliai labai svarbus jūsų palaikymas ir patirtis. Dabar galime į jus atsigręžti kaip į pavyzdį”, – sakė jis. Apklausų duomenimis, apie 70 proc. lietuvių remia Islandijos norą įsilieti į euro zoną.

Vasario 11 d.: Lietuvos menininkų sėkmė Japonijoje

Japonijoje, Sapporo mieste, vyko 62-asis tarptautinis sniego skulptūrų festivalis, kurio metu Lietuvai atstovavusi Kauno skulptorių komanda laimėjo pirmąją vietą. Jos nariai K.Lanauskas, A.Burneika bei T.Petreikis už 3 metrų aukščio bičių avilio skulptūrą parsivežė aukso medalį. Šių metų konkurse dalyvavo 16 komandų iš viso pasaulio.

Vasario 13 d.: Restauruojama Medininkų pilis

Kitų metų gegužę Medininkų pilis taps atvira lankytojams. Vienas seniausių išlikusių Lietuvos mūrinių statinių buvo nenaudojamas daug metų, tačiau dabar Medininkų pilis taps muziejumi ir bus pritaikyta turizmui. Lėšos šio istorinio objekto restauracijai skirtos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Vasario 14 d.: Lietuva turi naują rekordą

Bėgikė Eglė Balčiūnaitė Vokietijoje vykusiose VI tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Duesseldorf 2011“ ne tik tapo nugalėtoja, bet ir pagerino Lietuvos 800 metrų bėgimo rekordą, kuris, beje, priklausė jai pačiai.

Vasario 15 d.: Atgis Šventosios uostas

Po beveik dviejų dešimtmečių delsimo šį pavasarį pagaliau bus pradedami Šventosios uosto gaivinimo darbai. Pirmajame darbų etape planuojama sutvarkyti esamo uosto teritoriją upės žiotyse, o antrajame numatoma naujo uosto statyba arčiau jūros. Konkursą dėl Šventosios valstybinio jūrų uosto pritaikymo mažiems laivams laimėjusi bendrovė „Hidrostatyba” tikisi projektą užbaigti maždaug per šešerius metus.

Vasario 16 d.: Įteiktos nacionalinės premijos

Prezidento rūmuose įteiktos 2010 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos iškiliems Lietuvos kultūros ir meno kūrėjams. Teatro režisieriui Povilui Mataičiui ir teatro dailininkei Daliai Lidijai Mataitienei įteikta aukščiausia šalies kultūros premija už viso gyvenimo nuopelnus. Dainininkui Virgilijui Kęstučiui Noreikai Nacionalinė premija atiteko už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir už neblėstantį talentą. Tapytojas Jonas Paulius Gasiūnas ją gavo už tapybos galimybių atnaujinimą ir už šiuolaikinio mąslaus meno idėjų sklaidą. Rašytojui Rolandui Rastauskui premija įteikta už žaismingos ir ironiškos eseistikos būtį pasaulyje ir už sakinio eleganciją. Rašytojas Icchokas Meras apdovanotas už tragiškųjų XX amžiaus žmogaus patirčių atskleidimą modernioje lietuvių prozoje. Kompozitoriui ir dirigentui Vaclovui Augustinui Nacionalinė premija įteikta už chorinio meno galių plėtrą ir sakralinės muzikos šiuolaikiškumą.

Vasario 17 d.: Lietuvos ekonominis augimas – vienas didžiausių ES

Praėjusį metų ketvirtį Lietuvos ekonomikos augimas gerokai pralenkė ES šalių vidurkį. ES statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, už Lietuvą (1,7 proc.) geriau pasirodė tik Suomija (2,5 proc.) ir Estija (2,3 proc.). Lietuvos metinis ekonomikos augimas taip pat džiugina – jis išaugo 4,4 proc. Geresnius rezultatus pasiekė tik Estija (6,6 proc.) ir Suomija (5,8 proc.). Bendras ES praėjusio ketvirčio augimas siekė 2,1 proc.

Vasario 17 d.: Klaipėdos laivų statytojai pasirodė geriausiai Europoje

Vakarų Baltijos laivų statykla, įveikusi stiprius konkurentus, laimėjo tarptautinį konkursą dėl žemsiurbės statybos. Klaipėdiečiai gavo įtakingos Danijos kompanijos „Rohde Nielsen A/S“ užsakymą pastatyti žemsiurbę, vėliau dirbsiančią Mozambike esančiame Beiros uoste. Geras lietuvių pasirodymas padėtų labiau įsitvirtinti vienoje iš strateginių laivų statybos rinkos krypčių.

Vasario 17 d.: Transporto įmonėms baigėsi ekonominis štilis

Po kelerius metus trukusio sąstingio pastebima padidėjusi vilkikų paklausa. Šiuo metu jų pardavimų apimčių išaugimas skaičiuojamas ne procentais, o kartais. Specialistai prognozuoja, jog rinka ne tik atsigauna, bet  ir nusimato transporto įmonių parko atnaujinimo ir plėtros etapas.

Vasario 17 d.: Statybos Lietuvoje augo sparčiausiai tarp ES šalių

ES statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenimis, pernai ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su trečiuoju, statybų apimtys Lietuvoje augo 10,8 proc. Metinis augimas Lietuvoje – ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2009-aisiais, taip pat buvo sparčiausias ir pasiekė 16,2 proc. Preliminariais duomenimis visoje ES statybos smuko 1,9 proc., o pati blogiausia padėtis yra Portugalijoje (7,4 proc.).

Parengė Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių tarnyba


Komentuokite