GERŲ ŽINIŲ SAVAITRAŠTIS Nr.39

Trumpos gerosios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – tiems, kas nori gyventi be pykčio

Vasario 18 d.: Mažėja naujų bedarbių

Vasario mėnesį registruojama mažiau naujų bedarbių. Teritorinės darbo biržos praėjusią savaitę (11-17 dienomis) bedarbio statusą suteikė maždaug 3,7 tūkst. asmenų, o tai beveik trečdaliu mažiau negu ankstesniąją savaitę ar 2010 metais tuo pačiu laikotarpiu. Jos metu buvo įdarbinta apie 2,5 tūkst. žmonių, o 2010 metų analogišku laikotarpiu – 1,8 tūkst. Verta paminėti, jog darbdaviai užregistravo dvigubai daugiau laisvų darbo vietų nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Vasario 19 d.: Tarptautiniame kino festivalyje apdovanotas lietuvių režisierius

Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje Manto Kvedaravičiaus juosta apie Čečėniją „Barzakh“ pelnė „Amnesty International“ prizą bei 5 tūkst. eurų premiją. Šis apdovanojimas skiriamas kino kūrėjams, atkreipiantiems dėmesį į kovą už žmogaus teises. M. Kvedaravičius gilinosi į paprastų žmonių, patyrusių represijas ar dėl to netekusių artimųjų, išgyvenimus.

Vasario 22 d.: Konkrečiai sprendžiama Lietuvos energetinės priklausomybės problema

Lietuvoje nuspręsta įgyvendinti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą, jog būtų susilpninta energetinė priklausomybė nuo Rusijos.  Šiuo metu visas suvartojamas gamtines dujas gauname iš Rusijos įmonės „Gazprom“, o, įvykdžius projektą, atsirastų galimybė įsivežti dujas iš viso pasaulio. Tokia situacija skatintų tiekėjų konkurenciją ir dujų kainos bei jų tiekimo sąlygos taptų lankstesnės. Preliminariais duomenimis, projekto kaina siektų 1 mlrd. litų. Planuojama, kad suskystintų dujų terminalas visiškai patenkins Lietuvos poreikius.

Vasario 23 d.: Daugėja patenkintų lietuvių

Naujausiais „Eurobarometro“ atlikto tyrimo duomenimis, Lietuva po ilgo laiko pasitraukė iš nelaimingiausių Europos Sąjungos šalių penketuko – šiuo metu 56 proc. lietuvių sako esą patenkinti savo dabartiniu gyvenimu ir palyginus kur kas optimistiškiau nei 2010 metų pavasarį žiūri į ateitį. Lietuvių rezultatas artimas visos ES vidurkiui. Labiausiai iš visų ES piliečių gyvenimu nepatenkinti yra bulgarai, portugalai, rumunai, graikai ir vengrai, o patenkinti – Danijos, Liuksemburgo, Švedijos, Nyderlandų ir Suomijos piliečiai.

Vasario 23 d.: Lietuviai krepšininkai laimėjo varžybas Graikijoje

„Lietuvos rytas“ 68:67 įveikė Atėnų „Panathinaikos“ ir iškovojo trečiąją pergalę Eurolygos vyrų klubų turnyro TOP-16 etape. Pergalė prieš turnyro favorite laikytą Graikijos komandą buvo antroji lietuvių krepšininkų pergalė iš eilės. Visgi ši pergalė dar neatvėrė durų į turnyro ketvirtfinalį – lemiamos rungtynės bus žaidžiamos kovo 3 dieną Vilniuje su Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkais.

Vasario 24 d.: Pranašaujamos geresnės perspektyvos viešbučių sektoriui

Ekonomikos analitikai prognozuoja šviesesnę ateitį Lietuvos viešbučių sektoriui. Šio optimizmo priežasčių yra daug, vis dėlto pagrindinėmis galima įvardinti stiprėjančią viešbučių orientaciją į užsienių svečių aptarnavimą, gerėjantį oro susisiekimą su užsienio šalimis, mažėjantį Lietuvos PVM bei euro silpnėjimą. Beje, gerėjanti situacija šiame sektoriuje pastebima ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse.

Vasario 24 d.: Į Lietuvą plaukia investicijos iš Pietų Korėjos

Pietų Korėjos įmonė „LK Technology“ Kaune atidarė šviesos diodų šviestuvų surinkimo gamyklą ir žada per artimiausius ketverius metus investuoti maždaug 30 mln. eurų bei sukurti apie 100 naujų darbo vietų. Tai nėra vienintelės Pietų Korėjos investicijos pastaruoju metu: praėjusią savaitę „LK Green Energy“ atidarė panašią įmonę Tauragėje, į kurią investuos apie 15 mln. eurų ir sukurs apie 100 darbo vietų. Be šių investicijų Korėjos kapitalo bendrovės Lietuvoje investavo 6,6 mln. eurų ir sukūrė 55 darbo vietas.

Vasario 24 d.: Lietuvoje dedami pamatai socialiniam verslui

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pasidžiaugė, kad Lietuvoje pradedamos kurti socialinio verslo tradicijos. Jis su tarptautinės jaunimo organizacijos „AIESEC“ socialinio verslo planų konkurso „Iššūkis: socialinis verslumas“ laimėtojais diskutavo apie tokio verslo perspektyvas, jo skatinimo būdus ir potencialo išnaudojimą. Diskusijoje prieita prie išvados, jog jis gali prisidėti prie socialinių, aplinkos užterštumo problemų sprendimo, kurio nesugeba rasti vyriausybės ar net labdaros organizacijos.

Vasario 24 d.: Skirta didelė ES parama Sapiegų rūmams

Europos Sąjunga skyrė virš 8 mln. litų vertės paramą Sapiegų rūmų restauracijai. Šį, į Kultūros registrą nuo 2001 metų įtrauktą objektą, norima padaryti tinkamu turizmui: jame planuojama rengti pažintines ekskursijas ir su istorine praeitimi supažindinančius renginius, eksponuoti dvariškių gyvenseną iliustruojančias ekspozicijas, taip pat padaryti patrauklų įvairiems verslo susirinkimams, mokymams ir konferencijoms. Rekonstrukcijos darbus planuojama pabaigti per trejus metus.

Parengė Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių tarnyba

Komentuokite