GERŲ ŽINIŲ SAVAITRAŠTIS Nr.51

Trumpos gerosios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – tiems, kas nori gyventi be pykčio. 2011 m. gegužės 13 d.– gegužės 19 d.

Gegužės 13 d.: Statybos bendrovėms daugėja darbo

Pirmąjį šių metų ketvirtį statybos bendrovės savarankiškai atliko darbų už maždaug 841 mln. litų, vadinasi, 17 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Statistikos departamentas pranešė, jog Lietuvoje atliktų darbų vertė šiemet siekė 778 mln. litų (arba 16 proc. daugiau nei pirmąjį 2010-ųjų ketvirtį), o tuo tarpu užsienyje – 63 mln. litų (36 proc. daugiau). Naujos statybos darbų atlikta už 291 mln. litų. Ši suma sudaro 37 proc. visų šalyje atliktų statybos darbų vertės. Statistikų teigimu, statybos darbų masto padidėjimą lėmė negyvenamųjų pastatų statybos darbų plėtra.

Gegužės 13 d.: Euro zonos ūkio plėtra pranoko lūkesčius

Euro zonos bendrasis vidaus produktas pirmąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, paūgėjo 0,8 procento, nors buvo prognozuota, jog augs tik 0,6 proc. Tuo tarpu (preliminariais „Eurostato“ duomenimis ) metinis prieaugis pasiekė 2,5 procento, nors buvo skelbiama, kad tesudarys 2,2 procento. Pasak analitikų, bendrus rodiklius pagražino pirmojo ketvirčio Vokietijos ir Prancūzijos ekonomikos augimas, kuris dalinai kompensavo silpnus rodiklius kitose šalyse, pavyzdžiui, Airijoje ir Italijoje.

Gegužės 13 d.: Išaugo pašto ir pasiuntinių paslaugų rinka

Pašto ir pasiuntinių paslaugų rinka pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su 2010-ųjų sausio-kovo mėnesiais, padidėjo 11,5 proc. (iki 61,3 mln. litų). Išankstiniais Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, vien pašto paslaugų rinka padidėjo 3,6 proc. (iki 26 mln. litų), o pasiuntinių – 18,1 proc. (iki 35,2 mln. litų).

Gegužės 16 d.: Papildomas finansavimas atnaujinant daugiabučius

Žmonėms, atnaujinsiantiems daugiabučius namus pagal JESSICA programą iki 2013 metų pabaigos, Vyriausybė skirs papildomą finansavimą: atnaujinusiems daugiabučius namus bei pasiekusiems ne mažesnę kaip D energetinio naudingumo klasę ir šilumos energijos sąnaudas sumažinusiems ne mažiau kaip 40 proc., valstybė papildomai finansuos 15 proc. modernizavimo išlaidų. Kadangi šiuo metu jau kompensuojama 100 proc. modernizavimo projekto parengimo, statybos techninės priežiūros, projekto įgyvendinimo administravimo išlaidų ir 15 proc. renovavimo išlaidų, bendra valstybės parama daugiabučio namo atnaujinimui siektų apie 50 proc. Nepasiturinčioms šeimoms ir asmenims ir toliau nereikės mokėti jokių su modernizavimu susijusių išlaidų, kadangi už juos tai padarys valstybė.

Gegužės 16 d.: Įtakingiausi pasaulio asmenys rinksis Vilniuje

Demokratijų bendrijai vadovaujanti Lietuva šią vasarą Vilniuje surengs daug tarptautinių demokratijos plėtrai skirtų renginių, sukviesiančių įvairių sričių lyderius iš viso pasaulio. Numatyta surengti  užsienio reikalų ministrų konferenciją, moterų pasaulio lyderių susitikimą, parlamentinį forumą, tarptautinius jaunimo, verslo ir nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimus. Demokratijų bendrija yra beveik pusantro šimto šalių vienijantis sambūris, kurio veikloje gali dalyvauti demokratiją sukūrusios ir ją kuriančios valstybės. Šiemet šiai organizacijai vadovaujančią Lietuvą pakeis Mongolija.

Gegužės 17 d.: Sumažėjo bankrotų skaičius

Įmonių bankroto valdymo departamento duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį inicijuota penktadaliu (19,6 proc.) mažiau bankrotų nei prieš metus. Pernai tuo pačiu laiku buvo pradėta 413 bankroto procedūrų, o tuo tarpu šiemet – užvesta tik 332 naujų bylų. Daugiausia bankrotų šiuo metu inicijuojama prekybos sektoriaus bei statybos įmonėms.

Gegužės 17 d.: Lietuvos ir Suomijos projektas laimėjo atranką Armėnijoje

Europos Sąjungos dvynių projektą „Parama Armėnijos valstybinei pajamų tarnybai muitinės procedūrų kontrolės srityje, remiantis geriausia ES šalių praktika“ kartu su partneriais iš Suomijos vykdys Muitinės departamentas prie Lietuvos finansų ministerijos. Šis milijono eurų vertės ir dvejų metų trukmės ES finansuojamas projektas yra pirmasis, kurį Armėnijoje laimėjo Lietuvos institucijos vadovaujamas tarptautinis konsorciumas. Atrankoje Lietuvai ir Suomijai teko varžytis su Austrija, Graikija, Italija bei Danijos ir Estijos institucijų konsorciumu.

Gegužės 18 d.: LCKU nuostolius keičia pelnas

Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) narių pelnas šių metų pirmąjį ketvirtį buvo 1,3 mln. litų, kai tuo tarpu praėjusiais metais tuo pačiu metu buvo skaičiuojamas 4,2 mln. litų nuostolis. Anot analitikų, pelningumas padidėjo dėl didesnės palūkanų maržos, atsigavusio kredito unijų paskolų portfelio ir LCKU išmokėtų dividendų savo narėms kredito unijoms.

Gegužės 18 d.: Informacinėms technologijoms – geresni laikai

Per praėjusius metus didžiausių informacinių technologijų paslaugų bendrovių Lietuvoje pajamos išaugo 9 procentais. Pasak investicinės bankininkystės UAB „Prime Investment“ analitikų, šioje srityje matomas „gana tvarus“ atsigavimas. Šios bendrovės atlikta IT bendrovių apžvalga parodė, jog 13 iš 20 didžiausių įmonių Baltijos šalyse sugebėjo padidinti pardavimus. Beje, galime pasidžiaugti, jog pagal šį rodiklį pirmojoje vietoje tarp Baltijos šalių užėmė mūsų Lietuvos įmonių grupė „Alna Group“. Jos pajamos augo 8,5 proc., t. y. iki 53,5 mln. litų.

Gegužės 18 d.: ES parama perspektyvioms įmonėms

„Verslo angelų fondas I“ investuoja į perspektyvias, eksportą orientuotas įmones. Kadangi po sunkmečio verslui pritraukti naujas investicijas sunku, šios lėšos tampa žymia plėtros paskata. Kol kas fondas investavo į 5 Lietuvos įmones, o artimiausiu metu paskelbs apie šeštąją. Vasarą bus apsispręsta dėl fondo investicijų į dar vieną ar dvi bendroves. Kasmet „Verslo angelų fondas I“ numato investuoti į maždaug 10 įmonių. Fondo iniciatyvos esminė idėja – leisti ES narėms dalį joms numatytų struktūrinių fondų ir nacionalinių lėšų panaudoti per kontroliuojančiuosius fondus.

Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių tarnyba

Komentuokite