GERŲ ŽINIŲ SAVAITRAŠTIS Nr.57

Trumpos gerosios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio – tiems, kas nori gyventi be pykčio.


2011 m. birželio 24 d.– birželio 30 d.

Birželio 27 d.: Lietuvių projektas – EUREKA nugalėtojas

Jeruzalėje, Izraelyje, europinio tinklo EUREKA inovacijų apdovanojimų ceremonijoje lietuvių aplinkosaugos projektas buvo paskelbtas nugalėtoju ir pelnė inovacijų prizą. Jį koordinavusios Vilniaus įmonės UAB „Biocentras“ atstovei Monikai Kavaliauskei buvo įteiktas 15 tūkst. eurų vertės informacijos sklaidos Europoje paslaugų paketas. Aplinkosaugines ir farmacines technologijas kuriančios įmonės UAB „Biocentras“ specialistai kartu su mokslininkais iš Kauno technologijos universiteto ir Latvijos valstybinio Medienos chemijos instituto sukūrė pažangią technologiją užterštam naftos produktais gruntui valyti. Projekto metu buvo eksploatuojamas eksperimentinis grunto valymo technologinio proceso įrenginys ir jo dėka buvo išvalyta daugiau kaip 22 tūkst. tonų grunto Lietuvoje nenaudojant nei žalingų aplinkai chemikalų, nei genetiškai modifikuotų technologijų. Toks išvalytas dirvožemis jau vėl gali būti naudojamas visų rūšių augalams auginti.

Birželio 28 d.: Užmegzti diplomatiniai ryšiai su 157-ąja valstybe

Lietuvos ir Nauru nuolatiniai atstovai Jungtinėse Tautose ambasadoriai Dalius Čekuolis ir Marlene Moses savo Vyriausybių vardu Niujorke pasirašė bendrą komunikatą, kuriuo buvo užmegzti Lietuvos ir Nauru parlamentinės respublikos diplomatiniai santykiai.

Nauru sala – viena mažiausių valstybių pasaulyje, esanti Ramiojo vandenyno pietvakarinėje dalyje, jos plotas tesiekia 21 kvadratinį kilometrą, o gyventojų skaičius – apie 10 tūkst. Ji tapo 157-ąja šalimi, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius.

Birželio 29 d.: Laimėta atranka Egipte

Europos Komisijos atstovybė Kaire paskelbė, jog bendras Nyderlandų ir Lietuvos institucijų projektas laimėjo Europos Sąjungos dvynių projektų atranką Egipte. Projektą „Egipto nekilnojamojo turto mokesčių tarnybos gebėjimų stiprinimas“ kartu su partneriais iš Nyderlandų vykdys valstybės įmonė Registrų centras. Daugiau nei pusantro milijono eurų vertės dvejų metų trukmės ES finansuojamo projekto tikslas – perduoti sėkmingą Nyderlandų ir Lietuvos patirtį ir, atsižvelgiant į vietos prioritetus, stiprinti Egipto nekilnojamojo turto mokesčių tarnybą, vietos nekilnojamojo turto mokesčių sistemą, reformuojant ją pagal geriausią ES praktiką.

Su Nyderlandų ir Lietuvos konsorciumo projektu varžėsi Prancūzija ir Švedija. Tai yra pirmasis Lietuvos institucijų laimėtas ES Dvynių projektas Egipte.

Birželio 29 d.: Vilniuje kursis naujas viešbučių tinklas

2012 metais sostinės Naujamiestyje atsidarys „Nordic Choice Hotels“. Naujieji investuotojai žada daug lėšų skirti pakankamai sudėtingos aplinkos (netoli Vilniaus geležinkelio stoties esančios teritorijos) modernizacijai ir tvarkymui. Užsienio investuotojus atstovaujantis „Selvaag LT“ generalinis direktorius Egidijus Damulis teigia, kad šis viešbutis bus tik pirmasis naujo mišrios paskirties kvartalo Mindaugo gatvėje plėtros etapas: nebus apsiribota viešbučio plėtra, bet taip pat planuojama vystyti gyvenamųjų ir komercinių pastatų kompleksą.

Preliminariais duomenimis, bendra investicijų suma turėtų siekti maždaug 50 mln. litų.

Birželio 29 d.: Išaugo viešbučių pajamos

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija pranešė, jog per šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies viešbučių pajamos išaugo išaugo apie 14 proc. ir pasiekė maždaug 78,9 mln. litų, o tuo tarpu šio sektoriaus vidutinis mėnesinis samdomų darbuotojų skaičius – 6 proc. Pasak Asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės, sumažinus PVM tarifą apgyvendinimo paslaugoms, Lietuvos viešbučiai atgavo konkurencingumą regione, o tai, žinoma, buvo naudinga tiek šiam sektoriui, tiek valstybės biudžetui.

Birželio 30 d.: Žuvinto rezervatas įtrauktas į UNESCO saugomų vietovių tinklą

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas pranešė, kad šiuo metu Vokietijoje vykstančioje 23-iojoje UNESCO programos „Žmogus ir biosfera” Tarptautinės koordinuojančios tarybos sesijoje seniausias Lietuvoje Žuvinto biosferos rezervatas buvo įtrauktas į Pasaulinį UNESCO programos „Žmogus ir biosfera” biosferos rezervatų tinklą. Biosferos rezervatai – pasaulyje pripažįstami pavyzdinėmis vietovėmis ir diegiami, išbandomi nauji požiūriai į aplinkos apsaugą bei darnų vystymąsi. Kartu su Žuvinto biosferos rezervatu į šį tinklą yra įtrauktos tokios vietovės kaip Blekingės archipelagas ir Nedre Dalalven upės regionas Švedijoje, Berlengo archipelagas Portugalijoje, Bras d’Or ežeras Kanadoje ir kitos. Šiandien jis jungia beveik 600 saugomų vietovių 114 valstybėse.

Birželio 30 d.: Lietuvai numatyta didelė ES parama

Europos Sąjunga (ES) kitoje septynerių metų finansinėje perspektyvoje ketina finansuoti didžiausius Lietuvos energetikos ir kelių infrastruktūros projektus.

Tarp 2014-2020 metais planuojamų remti projektų yra Lietuvos-Lenkijos elektros ir dujų jungtys, taip pat numatomas tolesnis kelių bei geležinkelių infrastruktūros projektų „Via Baltica” ir „Rail Baltica” finansavimas, įtraukiamos lėšos skirtos Visagino atominės elektrinės uždarymui. Net apie ketvirtadalį visų ES lėšų, numatytų energetikos infrastruktūrai, norima skirti būtent Baltijos šalių projektams ir šitaip sustiprinti jų energetinę nepriklausomybę. Paminėtina, jog pagal bendrąsias nacionalines pajamas (BNP) Lietuvai numatyta ES parama yra viena didžiausių ES.

Europos Komisijos pateiktas 2014-2020 metų biudžeto projektas toliau bus svarstomas Europos Parlamente ir ES Taryboje.

Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių tarnyba

Komentuokite