Išbandymą valdžia atlaiko sąžiningi ir darbštūs žmonės

Besibaigiantys metai verčia stabtelėti ir atsigręžti atgal: ramiai ir be kasdienės skubos įvertinti tai, kas padaryta. Vertindamas mūsų skyriaus nuveiktus darbus, galiu drąsiai pasakyti – nėra dėl ko raudonuoti prieš Panevėžio žmones. Taip, galėjome nuveikti daugiau, jei politinė situacija miesto savivaldybėje būtų leidusi tai padaryti. Manau, kad pritarsite – mūsų skyriaus atstovai Panevėžio miesto taryboje – verti pagarbos vien dėl to, kad nenuėjo lengviausiu – pažadų ir populizmo keliu. Nemelavo ir neapgaudinėjo. Jie visus ketverius metus nuosekliai, kiek jiems leido galimybės, stengėsi įgyvendinti 2007-2011 metų rinkimų programos tikslus.

Galiu tik džiaugtis ir dėkoti panevėžiečiams, kurių paramą, palaikymą krizės laikotarpiu pajutome labiau nei bet kada. Būtent tai, kad  į mus sudėtos žmonių viltys, kad miesto bendruomenė yra ne šalia mūsų, o – kartu su mumis – yra pati didžiausia vertybė ir geriausias politinės jėgos, politiko darbo įvertinimas. Sakiau ir sakysiu – valdžia ar postas – negali būti tikslu. Valdžia – priemonė, leidžianti dirbti dėl visų žmonių gerovės. Tik  vienadieniai politikai gali sau leisti mėgautis pareigų suteikiamomis privilegijomis.

Mūsų žmonės – nebe tokie naivūs. Jie labai greit atrenka – kur pelai, o kur grūdai. Ir gali palyginti – kaip skiriasi įvairių partijų politikų požiūris į Panevėžio ateitį, į miesto perspektyvas ir gyventojų gerovę. Vieni ieško miesto bendruomenei geriausių sprendimų, tariasi su ja, ranka rankon su juos išrinkusiais žmonėmis darbuojasi visų labui. Kiti gi, patekę į valdžią, spjauna į įstatymus, į etiką, moralę, į žmonių pasitikėjimą ir skuba susitvarkyti savo asmeninius reikalus.

Šv.Kalėdų proga nesinori nei teisti, nei moralizuoti. Santarvė su savo sąžine – ne tušti žodžiai. Tokia santarvė įmanoma tik tuomet, kai žmogus gyvena dėl kitų, kai jo žodžiai nesiskiria nuo darbų, kai jis gali drąsiai žvelgti kitiems į akis. Manau, kad išlikome sąžiningi  – neslėpėme krizės giliame stalčiuje, o stengėmės ją įveikti. Neleidome aplenkti Panevėžio, rodos jau beviltiškai, nuo mūsų miesto tolstančiam Europos krepšinio čempionato traukiniui, ir kartu su panevėžiečiais džiaugiamės, kad didysis krepšinis Panevėžyje – bus. Negalėjome užsimerkti prieš korupciją, nenutylėjome akivaizdžių neūkiškumo ir aplaidumo faktų tvarkant miesto ūkį.

2011-ųjų rinkimai į savivaldą virs rimtu atsakomybės  patikrinimu  ketinantiems siekti savivaldybių tarybų narių mandatų. Esu įsitikinęs, kad 2011-2015 metai Panevėžiui turi tapti sėkmingo  ir stipraus  proveržio ekonomikos, investicijų, kultūros, socialinėse srityse metais. Privalome išeiti iš sąstingio ir išgyvendinti nieko neveikimą, abejingumą savo miestui ir jo žmonėms. Turime didžiulį potencialą – laisvoji ekonominė zona, Mokslo ir technologijų parkas gali ir turi dirbti ir uždirbti miestui.

Todėl, sudarydami TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus kandidatų į miesto tarybą sąrašą, pirmiausiai galvojome apie, kad atstovauti miestiečių interesus turi energingi, patyrę, sąžiningi,  darbštūs  ir idėjų nestokojantys žmonės. Manau, kad pataikėme į dešimtuką. Nes mūsų sąrašas – be „puošmenų“. Pritariu mūsų partijos nuostatai – bet kuris sąraše esantis kandidatas, jei bus išrinktas, turi būti pasirengęs dirbti miesto taryboje. Laikausi nuomonės, kad   nei moralu, nei etiška žaisti rinkėjų pasitikėjimu, todėl iš rinkimų šou nedarysime ir skambiais vardais neviliosime. Daugumą kandidatų panevėžiečiai puikiai pažįsta ir žino jų darbus.

Mūsų komanda eina su konkrečia programa, turėdama vieną tikslą – kad Panevėžys taptų tikraisiais mūsų namais. Visiems. Daug metų dirbau Panevėžio meru ir puikiai žinau – kiek daug galima padaryti miestui ir jo žmonėms, kai yra sutarimas su panevėžiečiais, kai yra noras ir poreikis nuosekliai eiti į priekį. Manau, kad kito kelio nėra , turime tęsti kas pradėta ir imtis naujų projektų. Ir laiko stoviniuoti, dairytis ar laukti gelbėtojo – jau nebeliko. Gelbėtojais galime būti tik mes patys – visi panevėžiečiai kartu.

Artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų proga palinkėsiu surasti savyje optimizmo, tikėjimo, vilties gerumo ir išdalinti šias vertybes beprarandantiems gyvenimo džiaugsmą. Neatimkime iš savęs galimybės svajoti, kurti, siekti, ir – džiaugtis kiekviena prasminga diena, kiekvienu sutiktu žmogumi ir galimybe keistis ir keisti. Linkiu jaustis savo miesto šeimininkais. Nes čia – mūsų tikrieji namai.

Vitas Matuzas

TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas

Komentuokite