Jaunieji patriotai savo nuveiktais darbais džiaugėsi su Seimo nariais

Šiandien parlamentarai Vitas Matuzas, Julius Dautartas, Petras Luomanas, Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius dalyvavo miesto „Meno“ teatre vykstančioje tautinio ugdymo projekto „Iš praeities tavo sūnūs…“ baigiamojo etapo konferencijoje. Kelerius metus trukusiame projekte dalyvavo Panevėžio regiono gimnazijų moksleiviai ir pedagogai, miestų ir miestelių bendruomenės, Panevėžio kraštotyros muziejus. Pasak projekto idėjos autoriaus, Panevėžio radijo stoties „Pulsas“ direktoriaus Valdo Somovo,  vaikus sudomino pasiūlymas savo krašto istoriją perteikti originalia forma – radijo spektakliuose. „Vaikai, padedami mokytojų, vietos bendruomenių aktyviai įsitraukė į savo krašto istorijos tyrinėjimus ir su didžiuliu užsidegimu kūrė radijo spektaklius, per juos išreikšdami meilę Tėvynei“,- sakė V.Somovas.

Konferencijos dalyvius sveikinęs Seimo narys V.Matuzas  džiaugėsi moksleivių pilietine  branda. „Gilindamiesi į savo  krašto istoriją ir kūrybiškai perteikdami savo patirtis  atsakėte į klausimą – ką jums reiškia Lietuva. Manau, kad šis projektas jums padėjo suprasti, kad meilė Lietuvai tokia pat svarbi, kaip ir meilė tėvams, seneliams, broliams seserims“, – sakė parlamentaras. Jis dėkojo projekto iniciatoriams ir dalyviams už prasmingą darbą auginant jaunų žmonių patriotiškumo jausmą. V.Matuzas teigė, jog projekto idėja jį sužavėjo ir linkėjo tęsti pradėtus darbus.

Projekto dalyvius sveikino ir rašytinėmis padėkomis apdovanojo parlamentaras J.Dautartas. Pagyrimo žodžių negailėjo  ir naujų patriotizmą skatinančių darbų linkėjo Seimo narys P.Luomanas ir Panevėžio meras V.Satkevičius.

Konferencijos dalyviams buvo pristatytas Panevėžio J.Žemkalnio gimnazijos mokytojos, projekto ekspertės Renės Dautartienės ir šios gimnazijos moksleivių kurtas radijo spektaklis „Šeši laiškai Lietuvai“. Piniavos bendruomenės atstovė Jurga Girdzijauskienė pristatė filmą, skirtą Baltijos kelio dvidešimtmečiui. Filme savo mintimis apie Baltijos kelią dalijasi piniaviškiai – Baltijos kelio dalyviai ir jaunoji, tik iš knygų apie Baltijos kelią žinanti, karta.

Joniškėlio patriotas, istorikas Viktoras Stanislovaitis  pakvietė į filmo  apie Gabrielę Petkevičaitę – Bitę peržiūrą. Filme ieškoma atsakymo į klausimus – ką mums reiškia Lietuva, ko mes iš jos tikimės, ar aukojimasis vardan kitų turi prasmę.

Pasak Rožyno bendruomenės vadovės Romaldos Šerplienės, projekte aktyviai dalyvavo didžiulis būrys bendruomenių ir gimnazijų, nes visus suvienijo tikslas nešti žinią apie savo kraštą, konkrečiais darbais išreikšti meilę Tėvynei.

Sekmadienį projekto dalyviai  „Meno“ teatre žiūrės  spektaklį „Ali Baba ir keturiasdešimt plėšikų“,  į kurį parlamentaras V.Matuzas pakvietė ir Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos narius.

Panevėžio regiono radijo stotis „Pulsas“ vykdo inovatyvią pilietiškumą ir tautiškumą ugdančią edukacinę programą „Iš praeities tavo sūnūs…”.  Programa skirta mokyklų ir gimnazijų mokiniaims nuo 7 iki 18 metų. Projekte dalyvauja Biržų „Saulės“ gimnazija, bei kaimyninės Latvijos moksleiviai. Panevėžio rajono Piniavos bendruomenė ir joje esančio Piniavos darželio-mokyklos vaikai, Panevėžio miesto Rožyno bendruomenė ir joje gyvenantys įvairių miesto mokyklų ir gimnazijų mokiniai, Pasvalio rajono Joniškėlio bendruomenė ir joje esanti Joniškėlio gimnazija. Programą iš dalies finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras.

Daugiau nuotraukų:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.255829864486278.56721.124117187657547&type=1

Komentuokite