Kaip pažaboti nelegalią prekybą degalais?

Naujienų portalas „Delfi.lt“ pranešė, kad Muitinės departamentas planuoja taikyti ypač griežtas sienų su Baltarusija ir Rusija kirtimo taisykles – ketinama leisti nemokamai kuro lengvojo automobilio bake vežti penkis kartus per mėnesį, o nuo šešto karto tektų mokėti akcizą, muitą ir pridėtinės vertės mokestį. Muitinė tikisi, kad šie pakeitimai įsigalios netrukus ir naujas taisykles bus galima taikyti jau gegužę. Labai panašų siūlymą valdžios institucijoms teikė Lietuvos naftos prekybos įmonių asociacija. Ji ragino drausti sieną kirsti daugiau nei penkis kartus per mėnesį.
Ministras pirmininkas Andrius Kubilius pritartų sienos kirtimo griežtinimui. Jis „Žinių radijui“ sakė: „Aš tikrai paremčiau griežtinimą, kadangi tikrai nelegali prekyba nemokant mokesčių, ar tai būtų prekyba degalais, ar kontrabandinėmis cigaretėmis, ar kokiais kitais produktais, yra labai kenksminga mūsų ekonomikai ir visiems mūsų finansiniams ir socialiniams įsipareigojimams“.
Žinių radijo laidoje “Dienos klausimas”, kurioje diskutuota šia aktualia tema, balandžio 28 d. dalyvavo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Vitas Matuzas, Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis, Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas Lukas Vosylius, vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas Vytautas Žukauskas.

Laidos galite klausytis paspaudę šią nuorodą:
http:www.ziniur.ltarchyvas/2011/11dienosklausimas/13405player.phpshow_id=11&date=2011-04-28&mp3=252051

Dalinkis: 

Komentuokite