Ketvirtajai neeilinei Seimo sesijai pasibaigus

Kovo 10-ąją  darbą pradėjusi  neeilinė Seimo  pavasario sesija baigėsi liepos 2-ąją. Dirbome išties produktyviai: priimti 232 įstatymai, 85 nutarimai ir 9 rezoliucijos. Kaip vienus iš svarbiausiųjų paminėčiau Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, Politinių partijų ir kampanijų finansavimo įstatymą, Darbo kodekso, Baudžiamojo kodekso pataisas, susijusios su ikiteisminio tyrimo terminais, senaties terminų taikymu, mažamečių seksualiniu išnaudojimu, sovietų ir nacių okupacijų neigimo kriminalizavimu.

Prieš  sesijos pabaigą teko spręsti itin skaudžius, tačiau šiuo metu būtinus ir neatidėliotinus klausimus – pratęsti  politikų, teisėjų ir valstybės tarnautojų algų sumažinimą, priimti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas. Su skaudama širdimi, bet galvodami apie ateitį nusprendėme mažinti motinystės išmokas. Gera žinia – pratęstas pridėtinės mokesčio lengvatos taikymas centralizuotam šildymui.

Per šią sesiją pateikiau 10 įstatymų  pakeitimo ir papildymo įstatymų projektų: Pridėtinės vertės, Prokuratūros, Visuomenės informavimo, Baudžiamojo kodekso, Gyventojų pajamų mokesčio ir kitų. Tikiuosi, kad mano pasiūlyti pakeitimai pasitarnaus ne tik tobulesnės įstatyminės bazės kūrimui, svarbiausia – kad jų įgyvendinimas atneštų teigiamų pokyčių žmonėms ir Valstybei.

Be įstatymų projektų šią sesiją Seimui pateikiau eilę nutarimų, pasiūlymų projektų.

Kadangi vis iškyla diskusijos dėl posėdžių lankomumo ir dalyvavimo balsavimuose, trumpai užsiminsiu apie tai, kaip aš žiūriu į šią Seimo nario pareigą.

Suprantamas ir žmogiškas noras kuo dažniau aplankyti rinkėjus, dalyvauti įvairiuose renginiuose, tačiau, manau svarbiausia, dėl ko žmonės mus ir rinko į Seimą – įstatymų leidyba. Į šią pareigą žiūriu labai atsakingai. Mano dalyvavimo balsavimuose procentas – 88,24. Norintieji šį skaičių palyginti su kitų Seimo narių aktyvumu visada tai gali padaryti užsukę į Seimo  svetainę internete. Noriu pasakyti, kad raudonuoti prieš rinkėjus tikrai neturiu už ką – dirbau  ir toliau ketinu dirbti sąžiningai, aktyviai dalyvauti tiek Seimo komitetų, tiek komisijų, tiek frakcijos veikloje.

Tiesa, ne visada balsuoti už vieną ar kitą įstatymo projektą, tegul ir laikinai pasunkinantį mūsų gyvenimą, buvo paprasta ir lengva. Širdis ir protas dažnai dalijo skirtingus patarimus. Tačiau žinau ir suprantu: negalima gyventi vien šia diena. Nei viena šeima negyvena šia diena, negalvodama apie rytdieną. Tad elgiausi mąstydamas apie mūsų visų vaikus, jų ateitį, apie tėvus ir jų ramią senatvę.

Juodos dienos praeis, manau – laikas išgrynins ir parodys – balsavau teisingai.

Sunku suskaičiuoti, kiek rinkėjų per šią sesiją į mane kreipėsi pagalbos, patarimo, išsakė savo problemas. Per tuos penkis šios sesijos mėnesius į įvairias įstaigas ir institucijas dėl rinkėjų problemų išsiunčiau daugiau nei 30 raštų. Didžiausi žmonių skauduliai – žemės gražinimo problemos, savivaldybių valdininkų abejingumas ar nekompetencija, priekaištai dėl teisėsaugos institucijų veiklos. Žinoma, ne visi prašymai ir skundai motyvuoti, tačiau žmonės į Seimo narį kreipiasi jau praradę viltį surasti savo tiesą, išspręsti savo problemą ten, kur ji turėtų būti sprendžiama. Dėkoju už pasitikėjimą ir tikėjimą. O ypatingai džiaugiuosi aktyviais, iniciatyviais rinkėjais, kurie ateina su racionaliais pasiūlymais, idėjomis, išsako kritiką, pastabas, pataria.

Ištuštėjus Seimo plenarinių posėdžių salei daugiau laiko lieka susitikti su žmonėmis, dalyvauti įvairiuose renginiuose, apmąstyti rudens darbus. Artimiausi planai – trumpas atokvėpis, nes jau liepos 16 dieną TS-LKD susirinks į  vasaros sąskrydį Klaipėdos r. Drevernoje. Puiki proga pasimatyti ir pasikalbėti su kolegomis iš visos Lietuvos. O po sąskrydžio – tradicinis dviračių žygis, kurio nekantriai laukiu, nes pedalus minsime Baltarusijos keliais, susitiksime su ten gyvenančiais lietuviais.

Siūlau dažniau užsukti į mano internetinį puslapį – visos naujienos, įspūdžiai, nuotraukos Jūsų lauks čia.  Linkiu  visiems smagios, turiningos vasaros ir nors trumpam atitrūkti nuo rūpesčių.

Komentuokite