Kubilius gina partijos sprendimą suspenduoti Panevėžio mero narystę partijoje

Konservatorių lyderis premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį gynė sprendimą suspenduoti Panevėžio mero Vitalijaus Satkevičiaus narystę partijoje, o miesto vadovo ketinimus savarankiškai dalyvauti rinkimuose prieš partijos valią pavadino „visiškai netinkamu“.
Kalbant apie kitas šios savaitės aktualijas, noriu Jūsų, kaip partijos vadovo, paklausti. Vakar konservatoriai sustabdė Panevėžio mero V. Satkevičiaus narystę partijoje. Toks įspūdis, kad konservatoriai rinkimuose Panevėžyje rems narystę partijoje suspendavusį ir įvairiuose nusikalstamuose epizoduose įtariamą V. Matuzą. Premjere, ką rodo toks partijos sprendimas?
Aš galiu pakomentuoti tik dėl pono V. Satkevičiaus. Man tenka apgailestauti, kad pasirinktas veikimo būdas yra visiškai netinkamas. Nelabai buvo galima suprasti, kodėl buvo pasirinktas toks motyvas, todėl Priežiūros komitetas ėmėsi to, kas buvo visiškai aišku ir yra įrašyta įstatuose, ir suspendavo narystę, nes tokie veiksmai partijos nėra toleruojami. Partijos kandidatai, geresni ar blogesni, yra tvirtinami partijos taryboje, svarstomi apygardose, visoje partijoje, ir tų procedūrų yra privaloma laikytis.
Bendras įspūdis visuomenei: paliekamas įtariamasis, o atsisakoma remti merą, pripažįstamą žmogų Panevėžio bendruomenėje. Tas įspūdis nekompromituoja partijos, Jūsų požiūriu?
Ir merams, ir visiems kitiems partijos nariams yra taikomi tokie patys standartai, surašyti mūsų partijos programoje ir įstatuose. Dėl V. Matuzo kandidatavimo buvo svarstoma ir partijos taryboje, visi turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę, visi galėjo išsakyti savo nuomonę ir reitinguojant kandidatų sąrašus. Visa tai buvo daroma jau žinant visas šias istorijas. Dėl kaltinimų, tai dar palaukime tikslesnių duomenų, oficialiai suformuluotų kaltinimų, teisminio proceso, tada matysime, kas buvo teisus: ar V. Matuzas, kuris sako, kad yra nekaltas, ar tie, kurie jį kaltina. Galiausiai pasižiūrėkime, kaip atrodys artimiausias laikotarpis, kai vienas iš kaltintojų, buvęs vienos iš teisėsaugos institucijų pareigūnas, formavęs tą pačią bylą, po to labai skubiai metęs bylą tam, kad galėtų dalyvauti rinkimuose prieš V. Matuzą. Šiuo metu Panevėžys yra įdomus Lietuvos kraštas, brangus miestas, bet politine prasme atrodantis ganėtinai įdomiai.

Stenograma iš pokalbio “Žinių radijuje” su TS-LKD pirmininku, premjeru Andriumi Kubiliumi

Komentuokite