Nepamirštamos datos

Šiandien – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena. Manau, kad tai mums visiems labai svarbi data, iš esmės pakeitusi valstybės kelią. Kartais pasigirsta klausimas – o ką mums davė Europos Sąjunga? Ir aš noriu paklausti – o ko Europos Sąjunga nedavė? Sąjungos esmė – laisvas asmenų, prekių, paslaugų, kapitalo judėjimas. Ir nemanau, kad verslas pasakytų – va, mums ES nieko nedavė. Pateiksiu  vieną pavyzdį: Ekonomiškai stipriausia Europos valstybė Vokietija buvo tarp tų rinkų, kuriose sėkmingiausiai prekiauta lietuviškais gaminiais. Lietuviškos kilmės prekės į Vokietiją sudaro net 88 proc. viso eksporto. Daugiausiai tai plastikas, PET ruošiniai, baldai, trąšos, laivai, mėsos gaminiai, pienas. Būtent tai, kad Vokietijos ekonomika itin sustiprėjo, lėmė mūsų eksportuotojų sėkmę. Vokietija yra didžiausias lietuviškų mašinų ir įrengimų pirkėjas (12,5 proc.). Be to, Lietuva yra pagrindinė prekybos PET gaminiais partnerė Vokietijai. Lietuva į didžiausių tiekėjų šešetuką įrašyta ir pagal baldų bei dviračių pardavimą. Ekonomistai vieningai sutaria – eksportas Lietuvos ekonomiką prikėlė naujam gyvenimui.

Kai pradedame kalbėti apie laisvą asmenų judėjimą, apeliuojame į blogą gyvenimą čia, verčiantį žmones palikti Tėvynę. Taip, dar negalime pasigirti aukštu pragyvenimo lygiu, nors esu tikras, kad – galėsime, jei šalies ekonomika augs bene sparčiausiai Europoje ir toliau, ir tai vyks nuosekliai. Žmonės visada ieškojo kur geriau, ieško ir šiandien. Manau, būtų ieškoję ir sovietmečiu, tik pro geležinę uždangą prasibraut į kitokį pasaulį pavykdavo vienetams. Nesakau, kad neskauda širdies, kai jauni žmonės palieka Lietuvą. Skauda. Ir nemanau, kad sprendimas išvykti priimamas lengva širdimi. O išeitis paprasta – visi , padedami Europos Sąjungos, turime gerą gyvenimą kurti čia, Lietuvoje. Paklausite – ar greitai sukursime? Ogu nuo mūsų viskas priklauso – kiek mumyse noro, energijos, kaip kiekvienas iš mūsų suprantama gerą gyvenimą ir kiek savęs atiduodame jį kurdami dėl visų.

Mano  nuomone,Lietuvos  įstojimas į ES buvo vienas iš svarbiausių valstybės  žingsnių po Nepriklausomybės atkūrimo. Sveikinu  visus šia svarbia proga!

Ši diena išskirtinė ir tuo, kad 1993 m. gegužės 1 d. buvo įkurta Tėvynės Sąjunga. Džiaugiuosi, kad šiuo metu TS-LKD skyriuose vykstančiuose  Politinės akademijos mokymuose apie tai kalbama jaunajai mūsų partijos kartai ir kad su didžiausiu dėkingumu prisimename žmones, kurie statė tvirtą vertybinį šios dienos TS-LKD pamatą. Sveikinimai visiems, stovėjusiems prie Tėvynės Sąjungos ištakų ir išgrynintas amžinąsias vertybes pavertusiems TS-LKD ideologiniu stuburu.

Keletas faktų:

1993 m. kovo 10 d. V.Landsbergis, E.Jarašiūnas, V.Kubilius, M.Laurinkus, E.Stasiškis, S.Šaltenis paskelbė Tėvynės Atgimimo Sąjungos steigiamąją deklaraciją.

1993 m. gegužės 1 d. Vilniuje 889 delegatai įsteigė Tėvynės Sąjungą. Pirmininku tapo V.Landsbergis. Pavaduotojais – A.Katkus, A.Stasiškis ir M.Laurinkus. Naujoji partija pavadinta Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai) – dvigubas pavadinimas aiškiai nusakė partijos ideologiją.

Komentuokite