Nuomonės po rinkimų

Negaliu nepasidalinti TS-LKD nario, tremtinio ir žmogaus kurį labai gerbiu – Alfonso Vytauto Augulio mintimis. Alfonsas savo nuomonę išsako labai nuoširdžiai ir paprastai.  Jis rizikuoja tapti nepopuliariu, nes vis dažniau esame priversti klausytis  garsiai rėkiančiuosius, o tyliai sakantieji savo tiesą lieka neišgirsti. 

 

Panevėžyje, Aukštaitijos sostinėje  „Cido“ dviračių treko arenoje įvyko Europos čempionatas. Arena pastatyta Panevėžio miesto tarybos iniciatyva, kai tuomet, valdant miestą konservatoriams, meru buvo V. Matuzas. Projektą finansavo ES struktūriniai fondai, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Panevėžio miesto savivaldybė.  Mūsų sportininkų iškovoti trys aukso,  vienas sidabro du bronzos medaliai ir užimta antra vietą tarp 21 šalių pagal iškovotų medalių skaičių aiškiai rodo, kad Panevėžio miestas pelnytai yra dviračių sostinė. Taigi po tokios dviratininkų pergalės ir pasirodymo, manau nutils kaltinimai valdžiai, kad ji per mažai skiria dėmesio sportui.

Nepavyko prieš dvidešimt metų Panevėžio miestą, dar vadinamą konservatorių sostine, paversti „Čikaga“, kai Vilnius, apginklavęs tulpinių gaują, bandė viską valdyt ir kontroliuot, kada dešimtys verslininkų buvo nužudyti, kai tuomet buvo terorizuojama V. Matuzo šeimą, turguje siautėjo reketas, Nušaunamas prokuroras G. Sereika,  netekome policijos komisaro V. Kudijanovo, o mieste  vis nesiliovė žmonių užpuolimai  ir vagystės. Štai tokiomis sąlygomis teko dirbti V. Matuzui. Jo darbai sako patys už save. Pastaruoju metu juodųjų technologijų galią itin skaudžiai teko pajusti Seimo nariui Vitui Matuzui, kuris, kaip žinia, keletą kartų buvo renkamas Panevėžio m. savivaldybės tarybos nariu, vėliau tris kadencijas ėjo Panevėžio mero pareigas. Nenuolaidžiavo, nesitaikstė su negerovėmis, neketino žiūrėti pro pirštus į nusikaltėlių ir teisėsaugininkų bičiulystes. Daug ir nuoširdžiai dirbo. Būtent jo ypatingų  pastangų dėka Panevėžiui buvo suteiktas  didmiesčio statusas, miestas  augo, modernėjo, nusikratė sovietinio rūbo. Buvo pačiu laiku pastatyta Cido arena, Pramonės ir Technologijų parkai, pirmoji Lietuvoje termofikacinė elektrinė, Panevėžio m. gyventojai mažiausiai moka už šildymą, nes Panevėžio energija neišparceliuota privatininkams.

Nežiūrint gražių ir prasmingų  darbų, kuriais didžiavosi Panevėžys, V. Matuzas buvo nuolat sekamas ir persekiojamas. Neįtiko, matomai, tiems, kuriems labai norėjosi užimti jo vietą ir sumenkinti Panevėžio kaip konservatorių sostinės įvaizdį. Šiuo metu sufabrikavus prieš V. Matuzą bylą, bandoma sunaikinti Panevėžio konservatorius. Vėl gi pasitelktos juodosios technologijas, masiškai papirkinėjant rinkėjus, ypač Darbo partijai, dalinai pavyko kai kurioms partijoms aplenkti konservatorius.

Tačiau sunaikinti konservatorių nepavyks pagal Putino užgaidas. Rinkėjai atskirs pelus nuo grūdų. Bandantiems užimti V. Matuzo vietą nėra kuo pasigirti, nei nuveiktais darbais, nei girtis kažkada buvus sąjūdiečiais, prie Brazausko tvarkant dokumentus, ar padovanojant valstybei dėdės sodybą, kuri atstatyta mokesčių mokėtojų pinigais. Va, tai nuopelnas. Kaip galima patikėti  P. Urbšiu -  STT vadovu, Brazausko statytiniu ( STT vadovus skiria Prezidentas), kuris žada pažaboti korupciją Lietuvoje? Kažkodėl per20 m. to nepadarė Panevėžyje, kur metų metais  klesti korupcija. Ar ne Panevėžio mieste buvo gera dirva  ilgai  ir netrukdomai bujoti tulpiniams? Prieš pat rinkimus  (kas civilizuotuose šalyse nėra daroma) didžiausiu  taikiniu pasirinko konservatorių Vitą Matuzą,  Tą patį, kuris Seimui pateikė prabangą apmokestinančius įstatymus ( kad ne vien ant eilinių mokesčių mokėtojų gultų mokesčių našta). Ar nekeista, kad,  vos užbaigęs ikiteisminį tyrimą ir aiškinęs, kad dėl sveikatos palieka STT vadovo postą,  P. Urbšys  galvotrūkčiais  puolė taisyti sveikatos, t. y. siekti  Seimo narystės? Kodėl P. Urbšys, spjovęs į rinkimų reklamą reglamentuojančius įstatymus, nelegaliai platino vaizdinę   agitaciją? Kodėl to apsimetė nematanti prokuratūra?  Kodėl ji nematė neteisėtai išmokamų pinigų  Panevėžio savivaldybės biurokratams, leido neteisėtai   įdarbinti mero   patarėjus? Gal todėl,  kad prieš konservatorius, siekiančius energetinės, o tuo pačiu ir Lietuvos Nepriklausomybės nukreipta   ne tik Venckienės komanda kartu su matulevičiais, patackais ir pan., bet ir  susivienijusios Uspaskicho, Pakso ir Butkevičiaus partijos, kurios dar šių metų pavasarį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.  Prisideda ir  dar keistesni dalykai, kurie atsiskleidžia  visu gražumu ir parodo, kas yra kas. Pvz.,

V. Satkevičiaus pastangos apjuodinti konservatorių vadovybę ir visą partiją. Ar tik ne tuo paaiškinama, kad Satkevičiaus savivalės ir pinigų švaistymo nesiteikia matyti prokurorai, kurie per 1 –ąjį rinkimų  turą palaikė būtent Panevėžio merą.

Mąstantys panevėžiečiai labai pasigenda susitikimų su P. Urbšiu, norėtų pateikti jam daugybę klausimų, tačiau  jis, matomai, nelabai linkęs  bendrauti su visuomene. Kodėl?

 

Paruošė TS LKD narys A. Augulis.

 

Komentuokite