Panevėžiečiai parlamentarai į Seimą pakvietė pilietiškiausius moksleivius

Jau tradiciniu tapusio konkurso „Pilietiškiausia klasė“, skirto Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti, dalyviai panevėžiečių parlamentarų Vito Matuzo, Petro Luomano ir Juliaus Dautarto kvietimu šią savaitę lankėsi Seime. Būrys Panevėžio „Vilties“ vidurinės ir „Verdenės“ pagrindinės mokyklų mokinių ir jų pedagogų turėjo galimybę dalyvauti ekskursijoje po Seimo rūmus. Ekskursijos gidai panevėžiečius supažindino su Seimo darbu, jo struktūra, parlamentarizmo raida Lietuvoje. Ekskursijos dalyviai apžiūrėjo Seimo Plenarinių posėdžių salę, Kovo 11-osios salę, svečių priėmimo sales, aplankė Seimo galerijose veikiančią parodas. Bene didžiausią įspūdį moksleiviams paliko Kovo 11-osios salė. Vaikai susidomėję stebėjo plenarinį Seimo posėdį. Mokiniai lankėsi ir Seime veikiančiame Europos informacijos biure. Čia vyko kelionės dalyvių susitikimas su panevėžiečiais Seimo nariais.
„Leiskite pasveikinti jus svarbiausioje Lietuvai vietoje – Lietuvos Respublikos Seime. O svarbiausia ji dėl to, kad čia buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie jūsų atvykimo ir tikimės, kad tai, ką čia pamatėte, sužinojote išsilies jūsų kūryboje – rašiniuose, piešiniuose“,- moksleivius pasveikino Seimo narys J.Dautartas.
Parlamentarai su mokiniais diskutavo apie Lietuvos viziją, apie mokyklų problemas. Aktyvūs vaikai Seimo nariams uždavė daug klausimų apie Seimo darbą. „Lietuvos viziją kuriame mes visi – jūs – taip pat. Tik visi kartu galime galime keisti tai, kas mūsų netenkina. Jūs turite šimtus galimybių aktyviai dalyvauti keičiant Lietuvą ir sėkmingai tai darote“,- sakė Seimo narys P.Luomanas.
Tiek mokiniai, tiek juos lydėjusios pedagogės džiaugėsi, kad turėjo progą iš arti pamatyti Lietuvos Seimą, daugiau sužinoti apie Seimo narių darbą ir dėkojo panevėžiečiams Seimo nariams už puikią pilietiškumo pamoką.
TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus organizuojamo konkurso „Pilietiškiausia klasė“ iniciatorius – parlamentaras, skyriaus pirmininkas V.Matuzas. Pernai konkurso nugalėtojais tapo ir kelionę į Seimą laimėjo „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos „Miško meistrelių“ būrelis (vadovas Romas Kupčinskas), garsėjantis pilietiškais projektais ir miško sodinimo akcijomis. Šiais metais į Seimą buvo pakviesti aktyviausiai konkurse dalyvavusių mokyklų atstovai. Tai ne vienintelis V.Matuzo inicijuotas projektas, kuriuo siekiama ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą, skatinti sveiką gyvenimo būdą. Kasmet parlamentaro iniciatyva Panevėžyje vyksta salės futbolo turnyrai V.Matuzo taurei laimėti, o Seimo nario tėviškėje – Beinoravoje, Radviliškio r., kiekvieną pavasarį dėl V.Matuzo taurės varžosi bėgimo entuziastai.

Komentuokite