Panevėžio LEZ: geriau vėliau, nei niekada

Šiandien Seimo plenariniame posėdyje kalbėjusi socialdemokratė Birutė Vėsaitė pripažino, kad jos partijos bendražygiai balsuodami už tai, kad Panevėžio ir Kėdainių LEZ valdytų tik valstybinės ar savivaldybės bendrovės, padarė klaidą. Džiaugiuosi, kad šiandien Seimas pritarė Prezidentės pataisoms, atveriančios galimybes Panevėžio ir Kėdainių LEZ jau netruks įungti žalią šviesą investuotojams. Ketvirtadienį – įstatymo priėmimas. Seimo plenarinį posėdį galite stebėti tiesiogiai www.lrs.lt.

Smulkiau apie šią naujieną – pranešime

Seimas pritarė Prezidentės siūlymams visoms LEZ taikyti vienodą teisinį reguliavimą

Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas Seimui pristatė Prezidentės grąžintus Seimo priimtus Panevėžio ir Kėdainių laisvųjų ekonominių zonų įstatymus pakartotinam svarstymui.

Seimo priimtuose įstatymuose nustatyta, kad tiek Kėdainių, tiek Panevėžio laisvųjų ekonominių zonų (toliau – LEZ) valdymo bendrovėmis gali būti valstybės arba savivaldybės institucijos ar įmonės, arba viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“. Prezidentės nuomone tokios nuostatos prieštarauja kai kurioms Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo nuostatoms.

„Išvardintos priežastys sukuria ženklią riziką, kad Kėdainių ir Panevėžio LEZ valdymo bendrovės nebus įsteigtos. Tai sustabdytų investuotojų pritraukimą į šias LEZ. Potencialūs investuotojai būtų atbaidyti neapibrėžtumu, o galutinis rezultatas, kuris yra labai svarbus šių regionų gyventojams, būtų nepasiektas. Be to, laiku nepradėjus veikti LEZ ar šioms dviem zonoms konkrečiai, gali tekti grąžinti Europos Sąjungos paramos lėšas, panaudotas infrastruktūrai sukurti“, sakė N. Udrėnas.

Siūloma Seimo priimtus įstatymus keisti, juose įtvirtinant nuostatą, kad LEZ valdymo bendrove gali būti akcinė arba uždaroji akcinė bendrovė, kaip kad yra įtvirtinta kartu priimtuose įstatymuose dėl Marijampolės, Naujosios Akmenės, ir Šiaulių LEZ steigimo.

Po pateikimo už tai, kad abu įstatymai (Kėdainių laisvosios ekonominės zonos įstatymo projektas ir Panevėžio laisvosios ekonominės zonos įstatymo projektas) būtų svarstomi iš naujo balsavo 65, už tai, kad įstatymai būtų laikomi nepriimtais – 8 Seimo nariai. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Ekonomikos komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – sausio 19 d.

Komentuokite