Panevėžio universitetinei bendruomenei – I.Degutienės ir V.Matuzo sveikinimai

Gegužės 20-ąją  Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Vitas Matuzas dalyvavo Juozo Miltinio teatre vykusiame minėjime, skirtame universitetinių studijų Panevėžyje 50-ečiui. Į gražų renginį sukvietė  Kauno technologijos universiteto Panevėžio institutas (KTU PI).

Parlamentaras  V.Matuzas KTU PI direktoriui  prof. dr. Žilvinui Bazarui, dėstytojams, studentams perdavė  Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sveikinimą jubiliejaus proga. Seimo vadovė dėkojo  Panevėžio instituto bendruomenei už svarų indėlį  formuojant mieste universitetines tradicijas, aktyvų dalyvavimą Panevėžio ekonominiame ir kultūriniame gyvenime. I.Degutienė linkėjo patirtį, žinias, mokslinį potencialą aktyviau atskleisti ir panaudoti Panevėžio pažangai.

Prie Seimo pirmininkės sveikinimų prisidėjo ir V.Matuzas. „Gera būti su jumis  tokia ypatinga proga. Nuoširdžiai sveikinu visus, kurie institucijai, šiandien vadinamai Panevėžio institutu, atidavė  ir  atiduoda save. Ačiū esamiems ir buvusiems vadovams, dėstytojams kartu su žiniomis dalijusiems ir dalijantiems savo gerumą, nuoširdumą. Esate verti didžiausios pagarbos, nes darote labai daug. Ne tik mokslui – mūsų vaikams, anūkams, dabarties ir ateities Panevėžiui“,- į šventės dalyvius kreipėsi parlamentaras.

Buvęs ilgametis Panevėžio meras V.Matuzas palaiko nuoširdžius santykius su  KTU PI akademine bendruomene, domisi instituto veikla, džiaugiasi, galėdamas dalyvauti KTU PI organizuojamuose renginiuose. „Kartu dirbome daug metų. Visada buvau ir esu už naujoves ir progresą. Būdamas Panevėžio  meru, stengiausi kiek įmanoma prisidėti įgyvendinant instituto idėjas. Smagu, kad institute daugėja jaunų mokslininkų, o absolventai tampa gerais specialistais, įmonių vadovais“- sakė Seimo narys.  V.Matuzas pasveikino prof.dr. Ž.Bazarą, kuris šventės išvakarėse buvo patvirtintas Panevėžio instituto direktoriumi dar vienai  penkerių metų kadencijai

Universitetinių studijų 50-ečio Panevėžyje proga KTU PI sveikino KTU vadovai, kolegos iš Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio verslo ir mokslo bendruomenių atstovai, socialiniai partneriai, studentai.

1961-aisiais Panevėžyje buvo įsteigtas tuomečio Kauno politechnikos instituto Panevėžio vakarinis skyrius, per penkis dešimtmečius išaugęs į moderniomis laboratorijomis ir aukšta studijų kokybe ne tik Lietuvoje garsėjantį Panevėžio institutą. Čia universitetines studijas baigė daugiau nei šeši tūkstančiai absolventų. Šiuo metu KTU Panevėžio institute studijuoja 1642 studentai.

Komentuokite