Parlamentaras Vitas Matuzas Valstybės dieną šventė su kraštiečiais

Liepos 3 d. Sidabrave  (Radviliškio r.)  vykusi  Valstybės dienos, miestelio ir bažnyčios 181 metų sukakčių paminėjimo šventė tapo nuoširdžios pagarbos sidabraviškiams, iš šio krašto kilusiems ir gimtinę prasmingais darbais garsinantiems kraštiečiams diena.

Kartu su Sidabravo  žmonėmis Valstybės dieną šventė Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma – Sidabravo miestelio garbės piliete,  Seimo nariai: Vitas Matuzas , Kazimieras Kuzminskas, rajono vadovai, įvairių visuomeninių organizacijų, bendruomenių atstovai.

Svečius sidabraviškiai pasitiko su duona ir druska bei smagia liaudiška muzika. Miestelio seniūnijoje buvo atidengta garbės lenta, įamžinusi pirmąjį Prezidento V.Adamkaus ir ponios Almos vizitą Sidabrave 2000-aisiais metais. Šventės proga atidaryta fotografijų, sustabdžiusių jau istorija tapusias Sidabravo krašto, jo žmonių gyvenimo akimirkas, paroda

Sidabravo bažnyčioje aukotos šventos mišios.  Po mišių svečiai apžiūrėjo Sidabravo muziejų, biblioteką, mokyklą, o vakarop visi rinkosi į centrinę miestelio aikštę, kur prasidėjo graži ir nuoširdi iškiliausių Sidabravo krašto žmonių apdovanojimo šventė.

Jau tapo tradicija, kad Lietuvos Valstybės diena Sidabrave tampa ir padėkos šio krašto žmonėms švente. Šį kartą juos sveikino ir  apdovanojimus  įteikė  Prezidentas V.Adamkus. Buvo pasveikinti seniūnijos jubiliatai, darniausios šeimos, darbščiausi žemdirbiai, pavyzdingai tvarkomų sodybų šeimininkai, šviesuoliai, Sidabravo krašto patriotai.

Seimo nariui Vitui  Matuzui už  aktyvų dalyvavimą kraštiečių veikloje, už nuolatinį dėmesį gimtinės žmonėms ir jų problemoms skirti šilčiausi padėkos žodžiai, ąžuolo lapų vainikas,  įteiktas Sidabravo seniūnijos prizas.

„Man labai gera grįžti namo. Smagu susitikti pažįstamus žmones, džiaugiuosi, kad tiek daug jų šiandien buvo pagerbti, kad čia – tiek daug savo darbu Sidabravą garsinančių žmonių. Džiaugiuosi, kad jų tarpe ir mano mama, kad jos sodyba – tarp gražiausiųjų. Didžiausia šventė, kai galiu čia būti ir kartu pasidžiaugti jūsų pasiekimais“, – sakė parlamentaras.  Valstybės dienos proga palinkėjo pergalių, įprasminančių mūsų šalies valstybingumą: „Švenčiame ne tik Valstybės dieną, bet ir pergalės Žalgirio mūšyje 600-ąsias metines. Tegul didesnės, ar mažesnės pergalės stiprina mūsų ir mūsų Valstybės klestėjimą“.

V.Matuzas yra Beinoravoje (Sidabravo sen.) vykstančio tradicinio bėgimo V.Matuzo prizams laimėti iniciatorius ir rėmėjas. Kiekvieną pavasarį vykstančiame renginyje dalyvauja šimtai sveiko gyvenimo būdo propaguotojų iš Radviliškio ir aplinkinių rajonų.

Komentuokite