Per sprogimą Goro provincijoje šalia Lietuvos karių automobilio nukentėjusiųjų nėra

ELTA, www.DELFI.lt 2010 spalio mėn. 11 d. 10:16

Pirmadienio rytą, apie 7 val. Lietuvos laiku, Goro provincijoje, apie kilometrą nuo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos, Lietuvos kariams užimant Čagčarano oro uosto pakilimo tako apsaugą šalia vieno iš automobilių sprogo nenustatytos rūšies sprogstamasis užtaisas.

Kaip informuoja KAM, sprogimo metu Lietuvos kariai ir karinė technika nenukentėjo. Apie įvykį buvo informuotos Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos. Šiuo metu aiškinamasi, kokios rūšies buvo sprogstamasis užtaisas.

„Lietuvos kariai nuolatos vykdo Čagčarano oro uosto pakilimo tako apsaugą. Tai darome siekdami užtikrinti atvykstančių ir išvykstančių vietos gyventojų ir Tarptautinių saugumo paramos pajėgų karių saugumą. Šiuo metu lėktuvai gali leistis ir kilti, pavojaus nėra. Mes manome, kad galėjo detonuoti savadarbis sprogstamasis užtaisas“, – sakė PAG vadas pulkininkas Gintaras Smaliukas.

Saugumo situaciją Afganistane ir konkrečiai Goro provincijoje, kur veikia Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG), su NATO saugumo pajėgų vadovybe savaitgalį aptarė šioje šalyje viešinti Lietuvos delegacija. Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vadovaujama delegacija sekmadienį Kabule susitiko su NATO tarptautinių saugumo pajėgų Afganistane (ISAF) vadu generolu Davidu Petraeusu ir NATO vyriausiuoju civiliu atstovu Afganistane ambasadoriumi Marku Sedwillu, taip pat su Afganistano gynybos ministru Abdulu Rahimu Wardaku.

Šiuo metu Afganistano Vyriausybė ir NATO svarsto planą, kuris leistų Afganistano pajėgoms laipsniškai perimti atsakomybę už šalies saugumą iš tarptautinių pajėgų.

Kabule Lietuvos atstovai susitiko ir su Europos Sąjungos delegacijos Afganistane vadovu Vygaudu Ušacku.

Pirmadienį Lietuvos delegacija lanko Goro provincijoje ir šalies pietuose tarnaujančius Lietuvos karius. Kartu su krašto apsaugos ministre Afganistane lankosi Seimo Pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė, Seimo narys Vitas Matuzas, ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis, kiti Vyriausybės, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

Šiuo metu Afganistane, Goro PAG tarnauja vienuoliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-11), kurios daugumą sudaro Tauragės r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą. Dauguma pamainos karių yra tarnavę misijose Balkanuose, Irake, Afganistane. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais taip pat tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Komentuokite