Perkrauti santykius

Sunku pasakyti, kaip čia viskas vystysi, ar žodis taps kūnu? Viena iš šovusių į galvą minčių – gal Prezidentei ir Vyriausybei reikėtų paspausti perkrovimo mygtuką?
Bet kuriuo atveju, manau, galima rasti visiems priimtiną problemos sprendimo būdą. Nepaisant to, kad 60 procentų tautos palaiko ryžtingą Prezidentę, reikalaujančią ūkio ministro atsistatydinimo. Juk mes labai mylime carą, kuris yra geras.
Tačiau žiūrint į konstitucinius dalykus, taip, kaip dabar yra, neturėtų būti. Kalbu apie tai, kad ne kiekvienas Prezidentės noras turi būti išpildomas. Taip negali būti, nes to nenumato ir Konstitucija. Priminsiu, kad Lietuva yra parlamentinė respublika. Toks požiūris, kurį čia išdėsčiau, įmanomas pagal formalią įstatymo raidę.
Tačiau Prezidentė turi ir moralinį autoritetą, tad jos nuomonės nepaisymas gali brangiai kainuoti jos politiniams oponentams.
Tad vienareikšmiškai atsakyti, ar visada „žodis turi tapti kūnu“, neįmanoma. Jau mačiau karikatūrą, kurioje Prezidentė vadinama „liepiamąja valdžia“. Juokinga, bet tokios valdžios nėra Lietuvoje ir būti negali demokratiniame pasaulyje.
Grįžtant prie moralinio aspekto, tai prisiminkime amžiną atilsį Just. Marcinkevičių, kuris savo eilėmis, tapusiomis ir liaudies dainomis, pasiekė labai daug. Jeigu žmogus yra tikras ir didelis autoritetas, tai jo mintys ir siūlymai tampa realybe. Bet tikras autoritetas tuo nepiktnaudžiauja.

Komentuokite