Prasideda dviračių žygis

Jau rytoj prasideda ilgai lauktas  tradicinis dviračių žygis. Su bičiuliais, partijos kolegomis šį kartą keliausime istoriniais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės keliais Baltarusijoje.

Nekantrauju pamatyti senąsias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilis, apžiūrėti mūsų Valstybės didybę menančius paminklus, tačiau bene labiausiai laukiu susitikimų su Baltarusijoje gyvenančiais lietuviais. Rūpi sužinot kuo jie gyvena, kas jiems svarbu, kas juos sieja su Lietuva, kaip jiems atrodo Lietuva žvelgiant iš šalies, kuo jie džiaugiasi ir kas juos slegia.

Pernai kartu su bendražygiais mynėme pedalus mūsų kaimynės Lenkijos keliais, aplankėme ten gyvenančias lietuvių bendruomenes Seinuose ir Punske. Ten gyvenantys lietuviai sužavėjo savo nuoširdumu ir patriotiškumu, o jų pastangos išsaugoti tautinį identitetą, gimtąją kalbą vertos didžiausios pagarbos. Kiekvienas žygis – tarsi gyvenimo mokykla, leidžianti pažinti naujus žmones, iš jų pasimokyti, leidžianti kitomis akimis pažvelgti į mūsų tautos praeitį, suvokti jos dabartį ir pamąstyti apie ateitį.

Žygio į Baltarusiją metu planuojame numinti apie 700 kilometrų. Numatome aplankyti aplankyti Lydą, Naugarduką, Mirą, Nesvyžių, Alšėnus, Krėvą, Ašmeną, lietuvių bendruomenes Gervėčiuose ir Rimdžiūnuose. Rimdžiūnuose lankysimės lietuviškoje mokykloje, labai laukiu susitikimo su Gervėčių lietuvių bendruomene – apie jų veiklą puoselėjant lietuvybę esu daug girdėjęs.

Žygis nežada komforto. Nesitikiu lengvo ir paprasto pasivažinėjimo. Jau esu įpratęs prie greito kelionės tempo, negąsdina buitiniai nepatogumai ar oro sąlygos. Palyginus su tuo, ką gaunu per tokias keliones, išvardinti nepatogumai atrodo tarsi dėmesio nevertos smulkmenos. Iš kiekvieno žygio parsivežu dalelę kelionėje sutiktų žmonių širdies šilumos, nuoširdumo. Neabejoju, kad ir ši kelionė dovanos nepamirštamus įspūdžius ir susitikimus.  

Nepamirškite užsukti į mano blog-ą. Po savaitės čia rasite kelionės įspūdžius.

Komentuokite