Savaitės naujienų TOP5

Vyriausybė

PREMJERUI ANDRIUI KUBILIUI – PASAULIO LYDERIO APDOVANOJIMAS

Roterdamo Erasmus universiteto Ekonomikos fakulteto asociacija (The Economic Faculty association Rotterdam, EFR) Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui suteikė 2012 m. Pasaulio lyderio apdovanojimą (World Leader Cycle Award) už nuopelnus ekonomikos srityje. Šis metinis apdovanojimas skiriamas pasaulio lyderiams už ypatingus pasiekimus politikos, ekonomikos ir visuomenės gerovės srityse.

Roterdamo Erasmus universiteto Ekonomikos fakulteto asociacija (EFR) laiškas Vyriausybės vadovui: „Jūsų dėka, Ministre Pirmininke, Lietuva pakilo į aukštesnį lygmenį. Jūsų pastangos siekiant atgaivinti Lietuvos ekonomiką ir Jūsų veiksmai švelninant ekonominės krizės padarinius kelia susižavėjimą. Nors Lietuva smarkiai nukentėjo nuo krizės, jos ekonomikos atsigavimas trečiąjį ketvirtį buvo pats sparčiausias Europos Sąjungoje. Daugelį žmonių taip pat labai žavi ir įkvepia Jūsų gilus domėjimasis politikos mokslais, istorija ir žinių ekonomika“.

KELETAS FAKTŲ:

Pasaulio lyderio apdovanojimą anksčiau yra gavę NATO generalinis sekretorius A. F. Rasmussenas, Pasaulio prekybos organizacijos vadovas P. Lamy,  Švedijos Ministras Pirmininkas F. Reinfeldtas, buvęs Vokietijos kancleris G. Schröderis.

Nominantus Pasaulio lyderio apdovanojimui rekomenduoja taryba, kurią sudaro Liuksemburgo Ministras Pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris, Nobelio premijos laureatas Johnas Nashas jaunesnysis, buvęs NATO generalinis sekretorius Jaapas De Hoopas Schefferis ir kiti žymūs asmenys.

Energetika

Pasirinktas  plaukiojančios suskystintų gamtinių dujų saugyklos tiekėjas – norvegų  kompanija „Höegh LNG“

AB „Klaipėdos nafta“ pasirinko suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo plaukiojančios gamtinių dujų saugyklos tiekėją – norvegų kompaniją „Höegh LNG“, su kuria tikimasi artimiausiu metu sudaryti sutartį. Šią savaitę Vyriausybės pasitarime ministrams taip pat buvo pristatyta visa SGD terminalo projekto eiga, kokie konkretūs darbai bus atliekami 2012 metais. Pastaruoju metu SGD terminalo projekte atliekami šie veiksmai: plaukiojančios gamtinių dujų saugyklos tiekėjo parinkimas, suskystintų gamtinių dujų tiekimo grandinės kūrimas, Klaipėdos uosto gilinimo darbai ir t.t.

AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis: „Džiaugiamės, jog žengėme labai reikšmingą žingsnį SGD terminalo įgyvendinimo projekte, t.y. išsirinkome plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu tiekėją, nuo kurio priklausys centrinės kuriamos terminalo infrastruktūros dalies įgyvendinimas. Šios kompanijos pasiūlymas buvo pripažintas ekonomiškai naudingiausiu – geriausias pasiūlymo kainos ir kokybės santykis“.

KELETAS FAKTŲ:

Pirkime dalyvavo kompanijos „Golar LNG“, „Excelerate Energy“ bei „Höegh LNG“.

Valstybei priklauso 70,63 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

SGD pasaulyje kompanija „Höegh LNG“ vadinama pionieriais, nes šioje srityje veikia nuo 1973 m. „Höegh LNG“ yra integruotus sprendimus laivams, transportavimui, suskystintų gamtinių dujų ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalams siūlanti įmonė.

SGD terminalas pietinėje Klaipėdos jūrų uosto dalyje ties Kiaulės Nugaros sala bus pastatytas ir pradės veikti 2014 metais.

Energetika

Daugiabučių ir viešųjų pastatų atnaujinimo mastai įsibėgėja

Per pastaruosius keletą metų Lietuvoje pagal Daugiabučių namų ir viešųjų pastatų atnaujinimo programas modernizuoti 1166 viešieji pastatai ir daugiabučiai. Visuomenė šildymui sutaupė beveik 70 milijonų per metus, tokia suma sumažėjo ir išlaidos už perkamas gamtines dujas.

*Pateikiami duomenys apima tiek jau atnaujintus, tiek vis dar modernizuojamus pastatus.

Šaltinis: Ministro Pirmininko tarnyba

KELETAS FAKTŲ:

Siekiant atnaujinti daugiabučius pagal JESSICA finansinį modelį, šiai dienai jau pateiktos paraiškos dėl 166 daugiabučių namų atnaujinimo.

Šiuo metu pagal šią modernizavimo schemą bendra valstybės parama daugiabučio namo atnaujinimui siekia iki 50 proc.: 100 proc. dengiamas projekto parengimas, 30 proc. modernizavimo išlaidų apmokama ženkliai sumažinus šilumos energijos sąnaudas. Likusiai sumai suteikiamas lengvatinis kreditas, nereikalaujama užstatyti būsto, o socialiai remtiniems asmenims išlaidos dengiamos 100 proc.

Daugiau informacijos: www.atnaujinkbusta.lt.

Socialinė politika

VYRIAUSYBĖ SIŪLO GRIEŽTINTI ATSAKOMYBĘ UŽ NELEGALŲ ĮDARBINIMĄ

Vyriausybė siūlo Seimui griežtinti atsakomybę už nelegalų įdarbinimą, pateiktame projekte kalbama ne tik apie Lietuvos piliečių nelegalų darbą, bet ir apie nelegaliai įdarbinamus Lietuvoje esančius trečiųjų šalių piliečius.

Tam, kad būtų mažinamos darbdavių paskatos nelegaliai įdarbinti, sugriežtinama jų atsakomybė – numatytos įvairios sankcijos, baudos, įpareigojimas išmokėti nelegaliai dirbusiam žmogui atlyginimą, dėl kurio buvo susitarta, be to, nustačius nelegalų darbą, gali būti taikomi apribojimai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, teisės gauti subsidijas, išmokas ar kitą valstybės pagalbą.

Kartu Vyriausybė pasiūlė mažinti ir administracinę naštą darbdaviams, atsisakyti nereikalingo popierizmo bei informacinių lapelių, kurie galėtų būti išduodami tik tuo atveju, kai prašo darbuotojas.

KELETAS FAKTŲ:

Remiantis statistika, Lietuvoje praėjusiais metais nustatyti 7148 nelegalaus darbo atvejai.

Daugiausiai nelegalaus (neteisėto) darbo atvejų per 2011 metus ekonominės veiklos sektoriuose buvo nustatyta: statybose – 32,04 proc., didmeninėje/mažmeninėje prekyboje – 10,20 proc., žemės ūkyje – 7,90 proc., miškininkystėje – 6,86 proc.

Rizikingiausi ekonominės veiklos sektoriai ir toliau lieka tie patys: statyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba, žemės ūkis, viešbučiai ir restoranai.

Vilniaus regionas

ŽEMĖ VILNIAUS RAJONE ŽMONĖMS GRĄŽINAMA 20 KARTŲ SPARČIAU

Vyriausybė spartina žemės grąžinimo procesus Vilniaus krašte. Tai yra viena iš priemonių, padedančių įgyvendinti 2012 metų Vyriausybės prioritetą – Vilniaus apskrities savivaldybių socialinę-ekonominę plėtrą.

Šiandien visame Vilniaus krašte jau sugrąžinta apie 90 proc. ir daugiau norimų atgauti žemės plotų. Ypač didelis šuolis matyti Vilniaus rajone – jame dėl nuosavybės teisių atkūrimo priimtų sprendimų skaičius per metus išaugo beveik 20 kartų.

MP spaudos tarnybos inf.

Komentuokite