Savaitės naujienų TOP5

Energetika

PREMJERAS: KONSTRUKTYVUS POKALBIS SU A. MEDVEDEVU KURIA GALIMYBES TĘSTI DIALOGĄ

Po šią savaitę įvykusio susitikimo su „Gazprom export“ vadovu Aleksandru Medvedevu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pabrėžė, kad bus rasti konstruktyvūs sprendimai tiek Lietuvos pasirinkto dujų ūkio pertvarkos modelio įgyvendinimo, tiek dujų kainų klausimais. Kalbėdamas apie dujų kainas, Premjeras atkreipė dėmesį, kad ta kaina, kurią dabar turi mokėti Lietuvos dujų vartotojai, nėra teisinga ir neatitinka privatizavimo sutartyje numatytų principų.  Iš tiesų Lietuva moka daugiau ir už kaimynines šalis, ir daugiau nei  vidutiniškai moka Europos vartotojai.

„Aš tikiu, kad po „Gazprom export“ veiksmų, kuomet 20 proc. stambiausių dujų vartotojų Europoje, „Gazprom“ kompanija sumažino kainas, mes galėtume matyti tokią pat perspektyvą Lietuvos vartotojams,“ – teigė A.Kubilius.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius: „Pokalbį vertinčiau kaip labai konstruktyvų, atvirą ir sukuriantį galimybes toliau pratęsti tokius pokalbius, kurie padėtų suderinti pozicijas dėl svarbių Lietuvai ir „Gazprom“ kompanijai klausimų, susisijusių su dujų sektoriaus pertvarka tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. Kaip žinote, mes įgyvendiname nuosavybės atskyrimo direktyvą, taip vadinamą trečiąją Europos direktyvą. Direktyva turi būti įgyvendinta iki 2014 m. pabaigos. Lietuva neturi teisės į išimtis. Mes daug dėmesio skiriame šios direktyvos įgyvendinimui ir pozicijų derinimui. Tikiu, kad rasime gerus, konstruktyvius sprendimus.“

KELETAS FAKTŲ:

Premjeras įteikė „Gazprom export“ kompanijos vadovybei laišką, kuriame išdėstyti principiniai Lietuvos pasiūlymai dėl dujų sektoriaus pertvarkos.

„Gazprom“ valdo 37,1 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų.

Investicijų medžioklė

ŠVEDIJOS KOMPANIJOMS PREMJERAS PRISTATĖ GALIMYBES INVESTUOTI LIETUVOJE

Švedijoje su darbo vizitu apsilankęs Premjeras Andrius Kubilius kvietė Švedijos kompanijas, jų atstovus, ir verslininkus investuoti Lietuvoje ir pristatė mūsų šalies galimybes. Susitikime dalyvavo tokios kompanijos, kaip „IKEA“, „AGA AB“, „Systemair“, „3iNordic”.

Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius dalyvavo Šiaurės regiono ateities forume, kuriame susitiko Šiaurės ir Baltijos šalių bei Didžiosios Britanijos ministrai pirmininkai, žymiausi mokslininkai, politikos bei verslo praktikai.

Šiemet vykusiame aukščiausio lygio susitikime ypatingas dėmesys buvo skiriamas dviem esminiams klausimams – moterų dalyvavimui versle bei vyresnės kartos žmonių aktyvesniam dalyvavimui darbo rinkoje. Šie klausimai yra itin svarbūs siekiant užtikrinti ilgalaikį regiono ekonomikos bei konkurencingumo augimą. Vizito metu premjeras taip pat susitiko su SEB ir „Swedbank“ bankų vadovais ir aptarė regiono ekonomikos perspektyvas bei bankų sistemos stabilumą. Kalbėdamasis su Švedijos bankų atstovais, Premjeras atkreipė dėmesį, kad siekiant greitesnio ūkio atsigavimo regione, būtina užtikrinti skolinimosi galimybes verslui, ypač smulkioms ir vidutinėms įmonėms, nes būtent jos sukuria daugiausiai naujų darbo vietų.

Premjeras Andrius Kubilius: „Šis renginys dar kartą parodė, kad Šiaurės Baltijos regionas yra sparčiausiai besivystantis visoje Europoje, geriausiai besitvarkantis su finansais, dinamiškiausias, inovatyviausias, ieškantis efektyviausių sprendimų sprendžiant įvairias, tame tarpe ir socialines, problemas. Džiaugiuosi, kad būdami Šiaurės Baltijos regiono dalimi mes galime drąsiai žiūrėti į ateitį.“

KELETAS FAKTŲ:

Pirmasis Šiaurės ir Baltijos valstybių bei Jungtinės Karalystės premjerų susitikimas vyko praėjusiais metais Londone.

Premjeras taip pat skaitė paskaitą apie krizę Europoje ir būdus, kaip ją suvaldyti, Stokholmo ekonomikos mokykloje.

Kova su šešėliu

DEMASKUOTAS DIDŽIAUSIAS TAKSI PASLAUGAS TEIKUSIO ŠEŠĖLINIO VERSLO CENTRAS

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, savo veiksmus derindami su Generalinės prokuratūros prokurorais, kartu su Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojais, pasitelkę Vilniaus apskrities  Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnus, atliko daugiau kaip 60 kratų Vilniaus mieste ir jo apylinkėse. Kratų metu rasta ir paimta daugiau kaip 30-ties įmonių buhalterinė apskaita, įvairūs dokumentai, kiti svarbūs duomenys. Įtariama, kad visoms įmonėms per statytinius vadovavo 6 asmenys. Minėti asmenys įtariami taip organizavę įmonių veiklą, kad valstybei būtų mokami kuo mažesni mokesčiai, arba jie visai būtų nemokami prisidengiant nepelninga įmonių veikla. Tam veikė virš 30 įmonių, iš kurių 20 registruotos 2 adresais.

Preliminariais skaičiavimais, galimai neapskaitytų pinigų suma, kuri buvo naudojama šešėliniame versle ir legalizuota, gali siekti dešimtis milijonų litų. Įtariama, kad ši nusikalstama veika galėjo tęstis kelerius metus. Įmonėms jokie draudimai dėl veiklos nėra pritaikyti, todėl jos turi galimybę pradėti sąžiningą ir atsakingą verslą.

KELETAS FAKTŲ:

Vykdyta operacija bei atliekamas ikiteisminis tyrimas — VMI 2010 m. pradėto projekto „Keleivių vežimas ir taksi“ tęsinys. VMI projekto tikslas – užtikrinti gaunamų pajamų apskaitą ir mokesčių sumokėjimą keleivių vežimo paslaugas teikiančiose įmonėse.

Projekto metu nustatyta, kad vidutinis deklaruojamas darbo užmokestis taksi paslaugas teikiančiose įmonėse buvo tik 350 Lt, o, remiantis deklaruotais duomenimis, vienas licencinę kortelę turintis automobilis tariamai per dieną uždirbdavo tik 20 – 50 Lt pajamų.

Verslo priežiūra

VERSLO PRIEŽIŪRA: NE BAUSTI, O PATARTI

Vyriausybė toliau tęsia verslo priežiūros institucijų pertvarką, kurios pagrindinis tikslas – užtikrinti,  kad verslo priežiūros institucijos verslą dažniau konsultuotų, nei baustų. Pertvarka jau pradeda rodyti rezultatus, tai rodo Vyriausybei pateikta Ūkio ministerijos ir Teisingumo ministerijos parengta ataskaita.

Apklausos duomenimis, iš visų verslininkų, kurie pernai sulaukė tikrintojų, net 84 proc. teigė, kad jų įmonėje apsilankę prižiūrėtojai pirmiausia suteikė metodinę pagalbą, aiškino reikalavimų laikymąsi, tik po to sprendė sankcijų skyrimo klausimą. Baudos ir kitos poveikio priemonės buvo skirtos ketvirtadaliui tikrintų įmonių. Tik 2 proc. tikrintų verslininkų nurodė, kad inspektorius pareikalavo ar leido suprasti, jog tikisi padėkos.

KELETAS FAKTŲ:

2011 m. rudenį 43 priežiūros institucijos pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigojo pirmaisiais verslo veiklos metais nebausti, daugiau konsultuoti, o nustačius pažeidimus, leisti pasitaisyti.

Apklausa parodė, kad pernai įvairios verslo priežiūros institucijos aplankė 60 proc. visų Lietuvos įmonių.

Su ūkio subjektų veiklos priežiūros tobulinimo, institucijų atliekamų priežiūros funkcijų optimizavimo pažangos ataskaita, o taip pat UAB „RAIT“ atlikta verslo atstovų apklausa galima susipažinti adresu  http://www.ukmin.lt/lt/verslo_aplinka/

Kova su nedarbu

JAUNIMO NEDARBO MAŽINIMAS IŠLIEKA PRIORITETU IR ŠIAIS METAIS

Dėl ekonominės krizės išaugęs jaunimo nedarbas Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos šalyse, tebėra opi problema, todėl jo mažinimas išlieka vienu iš 2012 m. prioritetų. Siekiant mažinti jaunimo nedarbą, jau beveik dvejus metus lengvatomis jaunus žmones įdarbinti skatinami darbdaviai, jaunimui lengvatinėmis sąlygomis verslo pradžiai teikiamos paskolos iš Verslumo skatinimo fondo, taikomos kitos priemonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas: „Jaunimo nedarbas yra rimta problema ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Mes ją žinome ir sprendžiame. Yra nuveikta konkrečių darbų, matosi jų rezultatai, planuojamos kitos priemonės – neišnaudotos galimybės, kurių negalime nepasitelkti. Turi būti panaudojama ir daugiau nei iki šiol Europos Sąjungos struktūrinės paramos. Lėšų yra, tad turime jas kūrybiškai ir racionaliai įsisavinti, juolab, kad Europos Sąjunga tai ragina aktyviai daryti planuojant artimiausius prioritetus“.

KELETAS FAKTŲ:

2011 m. darbdaviai pasinaudojo „Sodros“ lengvata įdarbindami 62 tūkst. jaunų žmonių.

Per tris 2011 m. ketvirčius, pasinaudojant darbo užmokesčio kompensavimu,  buvo įdarbinta 63,9 tūkst. žmonių iki 29 metų.

Lietuvos darbo birža įgyvendino iš Europos socialinio fondo finansuotą projektą „Būk aktyvus darbo rinkoje“. Jo metu 3176 jaunuoliai iki 29 metų įdarbinti subsidijuojant, o 2947 jaunuoliai gavo paramą darbo įgūdžiams įgyti.

MPT Spaudos tarnybos inf.

Vienas komentaras apie “Savaitės naujienų TOP5”

  1. Algirdas U Says:

    gerbiamas Vitai. TOP5 yra vienas geriausių mūsų žingsnių viešųjų ryšių srity, D.Jankauskas šiek tiek gudrauja,rezultatai ES kontekste nelabai geri. Bet nepaisant to mes turim kažkokią poziciją ir ją ginam. Tai kur kas geriau nei kaip buvo iki šio rudens sėdėti apkasuos ir atsišaudyt kai mus puola…

Komentuokite