Savaitės naujienų TOP5

Energetika

ENERGETIKOS KOMISARAS SVEIKINO SU PROGRESU ĮGYVENDINANT VAE PROJEKTĄ

Vasario 14 d. Briuselyje vykusiame susitikime su Baltijos šalių energetikos ministrais komisaras G. Oettingeris sveikino Lietuvą ir kitas regionines partneres su pažanga įgyvendinant Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą bei ragino toliau dirbti regioniniu lygmeniu.

Energetikos komisaro teigimu, Europos Komisija yra suinteresuota visų Baltijos valstybių sėkmingu energetinių projektų užbaigimu per artimiausius kelis metus, todėl yra pasirengusi padėti savo ekspertize ir žiniomis. Europos Komisija vertina pasiektą ženklią pažangą įgyvendinant Visagino atominės elektrinės  projektą ir nuosavybės atskyrimą pagal Trečiojo vidaus rinkos paketo taisykles. Baltijos regioną su Europa sujungsiančios elektros jungtys – NordBalt, LitPolLink, EstLink – įgyvendinamos sėkmingai. Sukurta rinka ir išplėtota infrastruktūra leis vartotojui pajusti naudą. Lietuvos energetikos ministras A. Sekmokas susitikimo metu akcentavo, kad Lietuvos tikslas yra tapti integralia ES energetikos rinkos dalimi užtikrinus pakankamas jungtis ir elektros energijos generaciją.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas: „Europos Komisijos ir Energetikos komisaro G. Oettingerio parama VAE projektui ir Trečiojo energetikos paketo įgyvendinimui Baltijos šalyse bei ekspertinė pagalba yra nepaprastai svarbi“.

KELETAS FAKTŲ:

Už energetiką atsakingi Baltijos šalių ministrai su Energetikos komisaru G. Oettingeriu taip pat aptarė Baltijos energijos rinkos jungčių plano (BEMIP) įgyvendinimą ir tolesnius žingsnius siekiant užtikrinti sklandų ES vidaus energijos rinkos veikimą.

Specialistų vertinimu VAE projektas yra vienas labiausiai pažengusių naujų AE projektų Europoje, o naujosios AE statyba – didžiausia „plyno lauko“ investicija Lietuvoje per visą nepriklausomybės laikotarpį.

Strateginis VAE projekto investuotojas  yra Hitachi  Ltd. VAE statybas planuojama pradėti jau 2014 m., o elektrinės eksploataciją – 2020 m.

Moderni ekonomika

SILICIO SLĖNYJE ATIDARYTA PIRMOJI LIETUVOS VERSLO ATSTOVYBĖ

JAV vakarų pakrantės naujų informacinių technologijų įmonių kūrimosi „lopšyje” San Franciske ir Silicio slėnyje oficialiai atidaryta Lietuvos verslo atstovybė.

Ūkio ministras Rimantas Žylius: „San Franciskas ir šalia jo įsikūręs Silicio slėnis – unikali vieta, kur susijungia universitetai, mokslo centrai, kur gimsta naujos idėjos, verslai ir įmonės labai inovatyviose srityse – IT, biomedicinos, biochemijos, mechanikos ir panašiai. Šioje rinkoje ir aplinkoje norime ir turime save intelektualiai ir labai kūrybingai pristatyti. Tam matome didelį poreikį ir potencialą. Būtent todėl čia ir įsikūrė Lietuvos atstovybė. Mes tikime savo veiklos šioje srityje sėkme. Siekiame ne tik pristatyti Lietuvos investicinę aplinką, kuriamus mokslo slėnius bei ekonominės plėtros zonas, bet ir iš JAV naujų besikuriančių įmonių išgirsti, kokios verslo ekosistemos ir aplinkos tikimasi Lietuvoje. Į tai bandysime atsižvelgti, kalbėdami su investuotojais bei inovatyvių technologijų įmonėmis, kurios ketina plėstis ar kurtis Lietuvoje“.

INFORMACIJA:

Lietuvos verslininkai, norintys sužinoti savo galimybes verslą pristatyti JAV rinkai, pirmiausia turėtų kreiptis į VšĮ „Versli Lietuva“ telefonu 8 700 77001 arba rašyti el. pašto adresu [email protected].

Krašto apsauga

NATO PRATĘSIA ORO POLICIJOS MISIJĄ

Šiaurės Atlanto Taryba priėmė spendimą tęsti NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, kuriai mandatą buvo suteikusi iki 2014 metų. Baltijos šalių oro erdvę saugantys naikintuvai yra pasiruošę per greitą laiką pakilti ir imtis drausminamųjų ar kitų veiksmų Baltijos šalių oro erdvės pažeidėjų atžvilgiu.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė: „Mes labai džiaugiamės šiuo sprendimu. Ši misija puikiai atskleidžia Aljanso įsipareigojimus Baltijos šalių saugumui. Sprendimas nėra terminuotas – tai bus ilgalaikė misija su tam tikromis peržiūromis ir Baltijos valstybių įsipareigojimu padidinti priimančios šalies paramos dalį. Oro policijos misija Baltijos šalyse – labai geras išmaniosios gynybos pavyzdys, kai šalys, turinčios skirtingus pajėgumus, gali juos sudėti į vieną ir turėti naudos. Tos šalys, kurios atvyks čia dalyvauti, turės galimybes treniruotis, galės pažinti šį regioną, o mes turėsime saugią oro erdvę“.

KELETAS FAKTŲ:

Baltijos šalims tapus NATO narėmis 2004 m. kovą, Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės apsaugą perėmė NATO.

Baltijos oro erdvėje patruliavo Belgijos, Danijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Norvegijos, Olandijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Turkijos, Vokietijos kariai.

Investicijų medžioklė

KAUNE DAR DU NAUJI UŽSIENIO INVESTUOTOJAI

Vyriausybė tęsia investicijų medžioklę. Artimiausiu metu Kaune bus pradėti įgyvendinti du užsienio investicijų projektai, kuriuos pritraukė Ūkio ministerija ir jos kontroliuojama viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“: Jungtinės Karalystės bendrovė „Call Credit“ Kaune steigs IT paslaugų centrą, o Liuksemburge įsikūrusi „Dematic Group“ plės šiame mieste jau veikiančią savo antrinę bendrovę „Dematic Kaunas“. Bendra šių projektų vertė viršija 66 mln. litų, o juos įgyvendinant numatyta sukurti ne mažiau kaip 219 naujų darbo vietų.

Ūkio viceministras Daumantas Lapinskas: „Džiaugiamės, kad solidžių užsienio investuotojų sulaukia ne tik Vilnius, bet ir Kauno regionas. Pažymėtina, kad pernai visi septyni į Lietuvą pritraukti gamybos sektoriaus investuotojai pasirinko mažesnius miestus, tokius kaip Alytus, Raseiniai ir kitus. Investicijos regionuose sudaro puikią galimybę jų gyventojams dirbti, uždirbti ir gyventi geriau Lietuvoje“.

KELETAS FAKTŲ:

2011 m. lapkritį apie planus Kaune steigti lėktuvų techninės priežiūros bazę paskelbė Airijos oro transporto įmonė „Ryanair“. Projekto vertė – 14,7 mln. litų, o naujojoje „Ryanair“ bazėje bus įdarbinta ne mažiau kaip 60 darbuotojų: inžinierių, mechanikų ir kitų sričių specialistų.

Bendra per pastaruosius kelis mėnesius paskelbtų Kaune įgyvendinamų investicinių projektų vertė siekia beveik 81 mln. litų. Įgyvendinant projektus numatyta sukurti ne mažiau kaip 279 naujas darbo vietas.

Kova su šešėliu

PREMJERAS PADĖKOJO PAREIGŪNAMS UŽ SĖKMINGĄ OPERACIJĄ PRIEŠ NUSIKALSTAMĄ VILNIAUS TAKSI VERSLO ATSTOVŲ VEIKLĄ

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybėje priėmė sėkmingos operacijos prieš nelegalią ir nusikalstamą dalies Vilniaus taksi verslo atstovų veiklą organizatorius bei vykdytojus – Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), policijos ir kriminalinės policijos biuro vadovus – ir padėkojo jiems už gerą darbą.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius: „Jau tampa gražia tradicija, kad po kiekvieno sėkmingo reido ar operacijos kovojant su nusikalstamumu, kontrabanda ir šešėliu susirenkame čia. Žinau, kad ir šįkart pavyko pasiekti labai svarbių rezultatų“.

KELETAS FAKTŲ:

Įvykdyta operacija ir šiuo metu vykstantis ikiteisminis tyrimas rodo, jog šiame keleivių pervežimo sektoriuje buvo vykdoma didelio masto nusikalstama veikla.

Šia operacija suskaldyta nusikalstama ir monopolinė taksi veikla Vilniuje, sukurtos sąlygos sąžiningai konkurencijai ir naujiems rinkos dalyviams, sumažintos rinkliavos taksi firmoms, įvesti leidimai individualiai veiklai, sustabdyta didelės žalos valstybei ir mokesčių mokėtojams atnešusi nusikalstama veikla.

MPT Spaudos tarnybos inf.

Komentuokite