Savaitės žinių TOP5

Aktualijos

PREZIDENTĖ TEIGIAMAI ĮVERTINO VYRIAUSYBĖS DARBĄ

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybe aptarė svarbiausius 2012 m. darbus ir iššūkius bei būtiniausius sprendimus jiems įveikti. Prezidentės teigimu, penkioliktoji Vyriausybė sunkmečiu suvaldė finansinę krizę, tačiau šalies ir toliau laukia įtempti metai bandant susidoroti su euro zonos skolų krizės pasekmėmis ir mažinti gilėjančią socialinę atskirtį.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Mūsų darbai praktiškai padeda vienas kitam, nesidubliuojantys, netrukdantys nei Prezidento, nei Vyriausybės darbui. Iš tikrųjų noriu pasidžiaugti, kad svarbiausiais strateginiais klausimais mūsų nuomonės sutapdavo ir, tikiuosi, sutaps iki kadencijos pabaigos. Labai tikiuosi, kad toks supratimas, sugebėjimas girdėti ir susikalbėti padeda dirbti kartu. Jokiu būdu nesakau, kad su viskuo sutariame, tenka ir pasibarti, ir pasiginčyti, bet pagrindiniai klausimai svarbūs valstybei yra sprendžiami. Lengviau, sunkiau, bet jie yra sprendžiami, ir tai yra labai gerai.“

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius: „Kadangi šiais metais vyks Seimo rinkimai, tai daugeliui partijų ir politikų kyla įvairių pagundų populistiškiau pradėti galvoti ir elgtis, tad  Vyriausybės atsakingos ir patikimos finansų politikos vykdymas išlieka Vyriausybės prioritetu. “

KELETAS FAKTŲ:

Pradėjusi darbą 2009 metų gruodžio 9 dieną Penkioliktoji Vyriausybė yra ilgiausiai dirbanti Vyriausybė Lietuvos istorijoje.

Finansai

VERSLUI – MAŽESNI MOKESČIAI

Nuo šių metų pradžios išsiplėtė įmonių, kurios gali taikyti lengvatinį 5 proc. pelno mokesčio tarifą, skaičius, nutolo riba, kurią pasiekus reikia registruotis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju.

Prie didžiausių teigiamų pokyčiu galima priskirti  pajamų ribos, iki kurios įmonėms leidžiama taikyti 5 proc. pelno mokesčio tarifą, padidinimą. Dabar įmonės, kurių apyvarta siekia iki 1 mln. litų,   o darbuotojų skaičius neviršija 10, gali taikyti 5 proc. pelno mokesčio tarifą. Antras teigiamas aspektas – pajamų riba, nuo kurios atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju, dabar ji  padidinta iki 155 tūkst. litų. Ir trečia gera naujiena – neliko prievolės mokėti PVM nuo beviltiškų skolų.

KELETAS FAKTŲAnksčiau PVM mokėtojais tapdavo įmonės, kurių pajamos per metus siekdavo 100 tūkstančių litų.

Anksčiau lengvatinį pelno mokesčio tarifą įmonės galėdavo taikyti jei apyvarta siekdavo 0,5 mln. litų.

Energetika

VYRIAUSYBĖ SKATINA BIOKURO BIRŽOS KŪRIMĄ

Lietuvoje bus kuriama biokuro birža, kurioje galėtų būti prekiaujama naftos produktų atsargomis bei gamtinėmis dujomis, taip pat pagalbiniais apsaugos nuo energijos kainų svyravimo instrumentais. Taip siekiama, kad biokuro rinka būtų skaidri ir jo kainą sumažintų tiekėjų, tarp jų ir smulkių, konkurencija.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas: “Šitas įstatymas leis sukurti prekybos biomase aikštelę. Jau šiemet galės prasidėti prekyba ir dujų likučiais – licenciją tam jau turi valstybės kontroliuojama elektros biržos operatorė “Baltpool”. Ji galėtų prekiauti ne tik gamtinėmis dujomis, bet ir biokuru, naftos produktais“.

KELETAS FAKTŲ:

Seimui pritarus biokuro biržos kūrimui pavasario sesijoje, įstatymas įsigaliotų nuo liepos 1 dienos. Tikimasi, kad biokuro ir naftos produktų birža pradėtų veikti iki kito šildymo sezono pradžios ir taip leistų šilumos tiekimo įmonėms pigiau įsigyti biokuro.

Numatoma, kad birža bus valstybės kapitalo, arba jos kontrolinis akcijų paketas priklausys valstybei.

Transportas

SAUGESNIAM EISMUI ŠIAIS METAIS BUS SKIRTA DAUGIAU KAIP 80 MLN. LITŲ

Šiais metais, siekiant užtikrinti saugesnes eismo sąlygas daugelyje avaringų šalies kelių ruožų, bus vykdomi rekonstrukcijos darbai, diegiamos eismo saugos priemonės. Atsargiau ir atsakingiau elgtis kelyje skatins tęsiamos švietėjiškos akcijos. Eismo saugai gerinti šiais metais numatoma skirti apie 82 mln. litų, iš jų 46 mln. litų – Europos Sąjungos paramos lėšų.

KELETAS FAKTŲ:

2012 metais numatoma valstybinės reikšmės keliuose rekonstruoti 32 pavojingas sankryžas, nutiesti 13 pėsčiųjų ir dviračių takų ruožų. Taip pat įvairios eismo saugos priemonės bus diegiamos avaringuose kelių ruožuose.

Šiais metais ir toliau bus vykdomi švietėjiški saugaus eismo projektai. Planuojama tęsti sėkmingus projektus „Saugokime vieni kitus kelyje“ (vykdoma kartu su Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupijomis ir Policijos departamentu) bei „Eismo saugumas bendruomenėse“.

Verslas

RENGIANT TEISĖS AKTUS BUS VERTINAMA JŲ ADMINISTRACINĖ NAŠTA VERSLUI

Vyriausybės sprendimas padės atsisakyti neproporcingų, įmonėms brangiai kainuojančių ar nepagrįstą administracinę naštą sukeliančių įpareigojimų. Nuo š. m. metų kovo 1 d. visi nauji teisės aktų projektai turės būti patikrinti įvertinant, ar juos priėmus nėra sukuriama papildoma administracinė našta verslui. Teisės aktų projektus vertins jų rengėjai, o Ūkio ministerija tikrins, ar įvertinimas buvo atliktas tinkamai.

KELETAS FAKTŲ:

Siekiama, kad informacija iš ūkio subjektų būtų renkama tik aiškiai apibrėžtais ir teisėtais tikslais ir tik tuomet, kai jos negalima gauti iš kitų šaltinių.

Ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos privalės vertinti visų teisės aktų projektų administracinę naštą verslui. Pagal naująją metodiką turės būti vertinama ne tik Vyriausybei teikiamų teisės aktų projektų, bet ir ministrų, inspekcijų viršininkų įsakymų ir kitų įstatymų įgyvendinamųjų teisės aktų projektų sukeliama administracinė našta verslui. Toks vertinimas taip pat bus atliekamas ir keičiant galiojančius informacinius įpareigojimus verslui.

Parengta pagal Ministro Pirmininko spaudos tarnybos informaciją

Komentuokite