Seimo pirmininkė susitiko su TS-LKD Panevėžio miesto ir rajono skyrių nariais

Šiandien (2011-03-30) Panevėžyje viešėjusi ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 150-ųjų gimimo metinių minėjimo renginiuose dalyvavusi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Panevėžio miesto ir rajono skyrių nariais.

Rinkimų į savivaldą rezultatus ji įvertino kaip gerus ir palinkėjo į savivaldybių tarybas išrinktiems TS-LKD atstovams aktyviai ieškoti problemų sprendimo būdų dalyvaujant valdančiųjų koalicijų formavime. „Reikia kalbėtis, ieškoti sąlyčio taškų su galimais koalicijos partneriais. Daug metų esate dešiniųjų miestas, linkiu sėkmingai tęsti šią tradiciją“,- sakė I.Degutienė.

Susitikime buvo aptartos nūdienos politinės aktualijos. Pirmininkė pasidžiaugė, kad kai kurie ekonominiai rodikliai gerėja ir pabrėžė, jog dar teks nemažai nuveikti mažinant nedarbą. I.Degutienės nuomone – nedarbo mažinimas yra ekonomikos variklis, nes nuo šiandien dirbančių žmonių priklauso Sodros biudžetas: kuo daugiau dirbančiųjų, tuo daugiau mokesčių surenkama ir į Sodros biudžetą. „Tik mažėjant nedarbui kiekvienas žmogus pajus, kad ekonominė situacija gerėja“,- sakė Seimo vadovė.

TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Vitas Matuzas renginio dalyvius informavo apie šiandien visuomenei pristatytą TS-LKD frakcijos Seime narių  iniciatyvą – pradėti realius žingsnius dėl progresinių mokesčių įvedimo. Šiandien Seime vykusioje spaudos konferencijoje „Progresinių mokesčių perspektyvos Lietuvoje“ parlamentarai V.Matuzas, Kazimieras Kuzminskas ir Agnė Bilotaitė pasisakė už kreipimąsi į Seimo valdybą, kad ši suburtų darbo grupę ir pavestų jai išanalizuoti visus progresinių mokesčių privalumus ir trūkumus. „Lietuvoje pribrendo laikas pereiti prie progresinių mokesčių. Tačiau norint juos įvesti, reikia nuodugniai išanalizuoti, kokį poveikį nauja mokesčių sistema gali turėti skirtingoms gyventojų grupėms, privačiam verslui ir valstybės biudžetui“ – sakė V.Matuzas.  Pasak parlamentaro, svarbiausias progresinių mokesčių tikslas – mažinti mokestinę naštą ir tuo pačiu didinti pajamas tų, kurie gyvena prasčiausiai.

Atsisveikindama Seimo pirmininkė panevėžiečiams palinkėjo stiprybės semtis iš iškilios Panevėžio krašto asmenybės – G.Petkevičaitės-Bitės. „Reikia mažiau niurzgėti ir visiems kaip toms bitelėms po kruopelę nešti medų. Niekas už mus to nepadarys. Kiekvienas turim prisidėti prie bendros gerovės kūrimo. Ir visi turime mylėti Lietuvą, taip, kaip ją mylėjo jūsų kraštietė .Petkevičaitė-Bitė“,- sakė I.Degutienė.

Susitikime dalyvavo ir Seimo nariai Petras Luomanas bei Julius Dautartas, Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius, TS-LKD Panevėžio rajono skyriaus vadovė Violeta Grigienė.

Komentuokite