Su Miškininkų diena, mieli miško bičiuliai

Rugsėjo trečiąjį šeštadienį tradiciškai švenčiame Miškininkų dieną. Šiais metais šventė ypatinga, nes Jungtinių Tautų generalinė asamblėja 2011-tus metus paskelbė tarptautiniais miškų metais.Manau, kad tai šventė ne tik miškininkams, bet ir visiems miško bičiuliams.

Šią vasarą, keliaudamas dviračiu po Žemaitiją, turėjau galimybę  sutikti miškininkų, kuriems šis darbas – ne profesija, o pašaukimas ir gyvenimo būdas. Jie stengiasi, kad į mišką atėjęs žmogus jame pamatytų daugiau nei medis uoga ar grybas, sužinotų kuo reikšmingas ir svarbus vienas ar kitas miško takas, medis. Šis darbas – nematomas, tačiau labai svarbus. Miškininkai dviračių žygio dalyviams pasakojo apie mišką, miškininkystės raidą, medžio kelią nuo sėklos iki galingo ąžuolo, atskleidė krašto istoriją, nepamiršo ir  mišku susijusių legendų bei padavimų.  Tada supratau, kad mūsų miškai ir jais besirūpinantys žmonės – lobis, kurio labai dažnai nepastebime ir neįvertiname.

Viliuosi, kad  tarptautiniai miškų metai taps ne popierine iniciatyva, o padės mums visiems geriau suvokti kad turime didžiulį turtą – miškus. Ir turime puikius žmones – miškininkus, kurie dirbdami savo tiesioginį darbą atlieka ir labai kilnią misiją . Miškininkų organizuotose miškų sodinimo talkose esu dalyvavęs ne kartą. Ir žinau – koks geras jausmas apima pasodinus medį. Medis oš šimtmečius. Ir kuo daugiau medžių pasodinsime -  tuo gražesniais miškais džiaugsis mūsų vaikai ir anūkai. Labai tikiuosi, kad tarptautiniai miškų metai virs puikia proga gausinti miško mylėtojų ir puoselėtojų būrį. Jūs tik įsivaizduokite, kokia giria suoštų, jei kiekvienas Lietuvos gyventojas pasodintų nors po vieną medį.

Šventės proga dėkoju miškininkams už atsidavimą savo profesijai, už gebėjimą atsakingai ir  ūkiškai tvarkytis krizės laikotarpiu, už meilę miškui ir žmonėms. Džiaugiuosi, kad daugumą jų galėsiu pasveikinti asmeniškai šeštadienį Vilniuje vyksiančioje Miškininkų šventėje.

P.S.Tokius ir dar gražesnius miškus mačiau šią vasarą.

Komentuokite