Šviečiamųjų renginių sezono startas – su R.Juknevičiene

Spalio 21 d. Panevėžyje lankėsi Krašto apsaugos ministrė, parlamentarė. TS-LKD pirmininko pavaduotoja R.Juknevičienė. Jos diena Aukštaitijos sostinėje buvo išties dinamiška, pilna įdomių susitikimų. Nepriklausomybės aikštėje  vyko į NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operaciją Afganistane išvykstančių Lietuvos karių išlydėtuvių ceremonija, kurioje dalyvavo R.Juknevičienė.

Nuoširdus susitikimas TS-LKD pirmininko pavaduotojos laukė TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus buveinėje. Būtent R.Juknevičienės paskaita „Lietuva ir jos gynyba“ prasidėjo skyriaus pirmininko parlamentaro Vito Matuzo inicijuotas šviečiamųjų renginių sezonas.

„Džiaugiuosi jus visus matydama, su dauguma esame pažįstami ne vienerius metus. Turime puikią progą pasikalbėti apie krašto gynybą,  aptarti politines aktualijas. Siūlau neeikvoti laiko dalinantis mintimis apie vienadienius skandalus. Ne jie išliks istorijai. Išliks esminiai dalykai. Tad susitelkime ties tuo, kas išties svarbu Lietuvai ir jos žmonėms“,- pasiūlė R.Juknevičienė. Ji su partijos kolegomis pasidalijo mintimis apie krašto apsaugos bei gynybos situaciją, aptarė politines aktualijas, atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus.

„Puiki paskaita ir prasminga po jos vykusi diskusija, padėjusi geriau pažinti mūsų krašto apsaugos sistemą, suvokti kaip ji funkcionuoja ir kokius iššūkius jai tenka įveikti“,- įspūdžiais dalijosi TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus vicepirmininkas Viktoras Trofimovas.

Pagal skyriaus vadovo V.Matuzo parengtą skyriaus veiklos planą į panašius susitikimus, paskaitas partijos nariai bus kviečiami kiekvieną mėnesį.

Krašto apsaugos ministrė lankėsi ir Panevėžio 5-ojojė gimnazijoje, kur susitiko su gimnazijos bendruomene ir diskutavo Lietuvos gynybos temomis.

„Ši diena mūsų gimnazijai – labai reikšminga. Džiaugiuosi, kad Krašto apsaugos ministrė lankosi būtent mūsų mokykloje. Dar džiugiau kad ji – Panevėžio krašto žmogus“,- viešnią susitikimo dalyviams pristatė gimnazijos  vadovas Antanas Doniela.

R.Juknevičienė gimnazistams pasakojo apie Lietuvos gynybos istoriją, dabartinę situaciją ir ateities strategijas. „Jūs būsite vietoje mūsų ir jums teks rūpintis dalykais, kuriais šiandien rūpinamės mes. Tame tarpe – ir karšto gynyba“,- gimnazistams sakė ministrė.

Pilnutėlė salė ne tik  klausėsi ministrės pasakojimo, bet turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias. „Kiek valstybių sudaro NATO, kada Lietuva įstojo į NATO?“ „Kieno vardu pavadinta mūsų karo akademija?“, „Kokio dydžio Lietuvos kariuomenė?“ – ne visus ministrės klausimus gimnazistai įveikė be mokytojų pagalbos. Jaunuoliai su viešnia diskutavo apie reikalavimus norintiems tapti kariais, apie galimas grėsmes šalies saugumui, apie Lietuvos narystę NATO, karines misijas, krašto apsaugos biudžetą.

Krašto apsaugos ministrė buvo  šiltai  sutikta ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio instituto Verslo ir administravimo fakultete. Technologijų fakulteto dekanas doc.dr. Jonas Valickas bei Verslo ir administravimo fakulteto dekanė  prof. dr. Asta Valackienė R.Juknevičienei aprodė  robotikos laboratoriją, supažindino su joje atliekamais moksliniais tyrimais bei pademonstravo kaip veikia šioje laboratorijoje sukurti robotai.

Studentams akademinės valandos, skirtos susitikimui su ministre, nepakako.  Jie aktyviai įsijungė į diskusiją apie krašto gynybos problemas, perspektyvas, domėjosi galimybėmis savanoriškai atlikti karo prievolę. „Neketinama grįžti prie privalomo šaukimo į kariuomenę. Tačiau skatinsime savanoriškai norinčiuosius ją atlikti. Per dvylika savaičių trunkančius mokymus įgyjami krašto gynybos pagrindai. Atitarnavusieji tris mėnesius gali tikėtis papildomo balo stojant į aukštąsias mokyklas,  kurios palaikys tokią mūsų iniciatyvą. Taip pat planuojamos subsidijos darbdaviams, įdarbinantiems atitarnavusius žmones,  dar – jiems ketiname finansuoti dalį studijų“,- apie savanorių laukiančias naujoves pasakojo Krašto apsaugos ministrė.

Ji pasidžiaugė, kad užaugo karta, kuri labai aktyviai domisi krašto gynyba. „Man susitikimai su  jaunimu duoda labai daug. Jauni žmonės mato save krašto gynėjų pozicijoje, tereikia juos paskatinti ir padrąsinti“,- teigė R.Juknevičienė.

Komentuokite