V.Matuzą Seime aplankė kraštiečiai

Trečiadienį Seimo biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Vitas Matuzas sulaukė brangių svečių – iš parlamentaro gimtinės Beinoravos (Sidabravo sen., Radviliškio r.) į Seimą atvyko kraštiečių delegacija. „Džiaugiuosi jus čia matydamas. Smagu, kad esate aktyvūs, kad domitės mūsų darbu“,- svečius pasveikino V.Matuzas.

Beinoravos kaimo bendruomenės pirminkė Rūta Jelinskienė sakė, kad susipažinti su Seimu iš arti, su parlamentarų veikla atvyko aktyviausieji bendruomenės nariai, savo darbu, idėjomis, moraline ir materialine parama prisidedantys prie bendruomenės veiklos, aktyviausieji renginių organizatoriai ir dalyviai. Beinoraviškiams rūpėjo su parlamentaru pasidalinti savo problemomis ir kartu pabandyti jas išspręsti. Beinoravos gyventojai domėjosi kelio asfaltavimo galimybėmis, išsakė savo nuomonę apie nūdienos politines aktualijas. „Mūsų nuomone, socialinių išmokų sistema neskatina žmonių dirbti, šioje srityje tikrai reikia situaciją keičiančių sprendimų“,- sakė beinoraviškiai. Jie įsitikinę, kad miestai, miesteliai ir kaimai būtų švaresni ir gražesni, jei socialinių išmokų gavėjai aktyviau būtų įtraukiami į aplinkos tvarkymo darbus. Parlamentaras V.Matuzas pritarė kraštiečių pozicijai, pabrėždamas, kad socialinė išmoka turėtų būti valstybės pagalba tiems, kurie negali savimi pasirūpinti, o ne pragyvenimo šaltinis nerodantiesiems jokio noro dirbti ir užsidirbti.

Susitikime buvo aptartas ir bendruomenių vaidmuo visuomenės gyvenime. „Bendruomenėms priklauso aktyviausioji visuomenės dalis. Jūs esate žmonės, neabejingi tam, kas vyksta jūsų kieme, jūsų kaime, visuomenėje ir valstybėje. Tai labai svarbu. Tačiau ne mažiau svarbu, kad bendruomenė gelbsti žmones nuo susvetimėjimo, padeda išlaikyti ir puoselėti nuoširdaus gyvo bendravimo tradicijas“,- sakė V.Matuzas.

Atsisveikindami kraštiečiai parlamentarą pakvietė apsilankyti gimtinėje liepos 5-ąją  tradicinėje Valstybės dienos šventėje ir padovanojo Beinoravos šeimininkų pagaminta sūrį.

Beinoraviškius V.Matuzas pakvietė į ekskursiją po Seimą. Svečiai aplankė istorines Seimo sales, apžiūrėjo vykstančias parodas, daug sužinojo apie Lietuvos parlamentarizmo istoriją, Seimo veiklą.

Parlamentaras  gimtinėje dažnas svečias ir jau daug metų aktyviai dalyvauja kraštiečių veikloje. Kiekvieną pavasarį Beinoravoje parlamentaras organizuoja tradicinę bėgimo šventę. Varžytis dėl V.Matuzo taurės suplaukia šimtai bėgikų iš aplinkinių rajonų. Kraštiečiai V.Matuzą yra išrinkę Beinoravos tūkstantmečio žmogumi. Už pagalbą Beinoravos krašto žmonėms pernai parlamentarui įteikta Gerumo angelo statulėlė.

Komentuokite