V.Matuzas: “Atsinaujinantys energijos šaltiniai – valstybės energetikos strategijos prioritetas“

Šiandien  Panevėžyje vykusiame Aukštaitijos investuotojų forume (AIF) dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko pavaduotojas Vitas Matuzas.

Tradicinio – penktojo AIF viena iš pagrindinių temų – atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo galimybės. Sveikindamas forumo dalyvius V.Matuzas pasidžiaugė, kad Panevėžio regionas  naujajame Nacionalinės energetikos strategijos projekte  minimas kaip vienas iš aktyviausių naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius.

„Strategijos projekte numatyta, kad atsinaujinančios energetikos gamyba per porą dešimtmečių padidėtų kelis kartus, centralizuotame šildyme  dujas turėtų pakeisti biomasė. Dėl šios priežasties verslo idėjos, susijusios su atsinaujinančių energetikos šaltinių panaudojimo galimybėmis – itin aktualios“, – pabrėžė parlamentaras.

Forumo dalyviams V.Matuzas palinkėjo konstruktyvių diskusijų, vedančių į realius investicinius projektus: „Norisi tikėt, kad jūsų išsakytos mintys prisidės prie energetikos strategijos įgyvendinimo. Energetinėje srityje turime būti priklausomi nuo savo gebėjimų ir nuo  savo darbų siekiant užsibrėžtų tikslų, o ne nuo kaimynų nuotaikos“.

AIF darbe dalyvavo beveik šimtas dalyvių – mokslininkų, finansų analitikų, energetikos specialistų, verslininkų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Kaliningrado (Rusijos Federacija).

Pirmasis AIF Panevėžyje prieš penkerius metus surengtas tuomečių  Panevėžio miesto mero  V.Matuzo ir  Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų vadovo Eimučio Žvybo iniciatyva.  Aukštaitijos investuotojų forumai pritraukia  daug dalyvių ir yra efektyvūs. Nuo 2005 metų jau įgyvendinta arba įgyvendinama daugiau kaip 70 % keturiuose forumuose  pristatytų Aukštaitijos regiono projektų.

Komentuokite