V.Matuzas: “Prokuroras G. Sereika – principingo pareigūno ir doro žmogaus simbolis“

Sekmadienį  Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitas Matuzas dalyvavo Panevėžyje vykusiame  šeštajame  futbolo turnyre, kuris kasmet organizuojamas dėl tarnybinės veiklos nužudytam prokurorui Gintautui Sereikai atminti. Parlamentaras pasveikino turnyro dalyvius ir padėkojo G.Sereikos artimiesiems, prokurorams nepamirštantiems savo didvyrio, kasmet  jo atminimą pagerbiantiems prasmingu renginiu.

„Kai G.Sereika dirbo prokuroru, aš ėjau Panevėžio mero pareigas. 1999-ųjų sausio 25-oji – Ginto žūties diena – tapo lūžiu, kai teisėsaugos sistema ėmėsi ryžtingų permainų kovoje su nusikalstamu pasauliu. Tik skaudu, kad šis lūžis pareikalavo tokios didžiulės aukos“,- mintimis apie G.Sereiką dalijosi V.Matuzas. Parlamentaras pabrėžė, kad tik tokių žmonių, kaip šviesaus atminimo prokuroras G.Sereika dėka gėris laimi, o G.Sereikos auka tapo pamatu permainoms, kurios tęsiamos ir šiandien.

„Gintas susijęs su sportu. Mes, jį pažinojusieji prisimename, kad prokuroras mėgo sportuoti. Tądien, kai prie namų jo laukė žudikai, Gintas namo sugrįžo pasiimti kamuolio – skubėjo į treniruotę. Todėl tai, kad jo atminimas pagerbiamas gražia sporto švente – futbolo turnyru – labai prasminga“,- pasakojo V.Matuzas. Seimo narys prisiminimais apie G.Sereiką dalijosi su nužudytojo prokuroro artimaisiais – žmona Jūrate, vaikais, Panevėžio apygardos prokuratūros vadovu Justinu Pupka, kitais renginio dalyviais.

„Esu čia, nes prokuroras G.Sereika man  buvo, yra ir bus principingo pareigūno ir doro žmogaus simbolis. Jis pralenkė savo laikmetį, nes visuomet ieškojo netradicinių sprendimų ir nėjo paprasčiausiu ir lengviausiu keliu“- sakė V.Matuzas.

Prokuratūra kartu su prokurorų sporto klubu ,,Justitia“ kasmet organizuoja futbolo turnyrą vis kitame šalies mieste. Analogiški renginiai vyko G. Sereikos gimtinėje – Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose, Pakruojyje ir Marijampolėje.

Sekmadienį Panevėžyje vykusiame  turnyre dalyvavo šešios komandos -  Seimo narių, prokurorų „Justitia“, Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato, Ūkio banko komandos. Turnyro tradicija – teikti labdarą.  Šiemet dovanomis pradžiuginti Panevėžio Algimanto Bandzos vaikų globos namų auklėtiniai.

Komentuokite