V.Matuzas. A.Zuoko viliotinis lenkams

Patį vidurvasarį kaip perkūnas iš giedro dangaus nugriaudėjo Vilniaus savivaldybėje netikėta žinia: meras Artūras Zuokas į Vilniaus valdančiąją koaliciją nuolankiai pakvietė įsitraukti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakciją. Lenkai neatstūmė Zuoko ištiestos rankos. Darbo partijos frakcija, dar neseniai grasinusi pasitraukti iš valdančiųjų gretų, koalicijoje irgi vis dėlto lieka.
Panašu, kad meras A. Zuokas pasirengė sušokti aistringą viliotinį ir su lenkais, kad tik išsilaikytų susvyravusioje valdžios kėdėje. Gal ir nereikėtų pernelyg stebėtis tokiais mero viražais. Kaip sakoma, kas gali paneigti, kad A. Zuokui vėl pasireiškė nepaaiškinama trauka lenkams? Atsimenate neseną istoriją, kai slėpdamasis nuo liūdnos šlovės „Rubikono“ juodosios buhalterijos tyrimo, po operatyvinių darbuotojų kratų, atliktų toje bendrovėje, Zuokas netikėtai keletui parų pabėgo kažkodėl… į Varšuvą.
Tos didelės simpatijos lenkams nesugadino net skambiai žiniasklaidoje eskaluota tema apie klastingą lenkų išdavystę 2003-aisiais, kai šie, Vilniaus savivaldybėje dvejus metus dirbę su Artūru Zuoku, paskutinę dieną prieš naujojo Vilniaus vadovo rinkimus apsisprendė palaikyti socialdemokratų siūlomą Gediminą Paviržį… ir teko Zuokui vargti , kol vos iš ketvirto karto, po visų Drėmos „įkalbinėjimų“ pavyko užsėsti sostinės mero krėslą. Viso to pasekmės – teistumas už „gerus darbus“, amžiams prilipusi „Abonento“ pravardė… Ir vis per tuos lenkus.
Po šių savivaldos rinkimų LLRA lyderiai vėlgi nedegė dideliu noru Zuoką Vilniaus meru regėti ir nebalsavo už jo kandidatūrą. Rodos, kitas į lenkų pusę net žiūrėti nebegalėtų, bet tik ne Zuokas…
Nekeista, jei kai kam ir toks kyla klausimas – ką tokio pažadėjo Zuokas lenkams, jei jie kelis kartus išsižadėję vėl su Zuoku bendrą viliotinį pasiryžę šokti? Juk ir vaikui aišku, kad ieškoti čia politinės valios ar bendrų idėjinių vertybių tikrai neverta. Nors, gal kaip tik viena bendra vertybė – meilė sostinės žemėms – ir gali būti tuo jungiančiuoju varikliu.
Apie Zuoko aistrą Vilniaus senamiesčio žemei daug kartų yra kalbėta. Didelių nuoskaudų dėl neatgautų žemės valdų kupinas ir LLRA lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.
„Mano senelis turėjo 10 ha žemės Lazdynuose, o realiai pažadėta grąžinti keturis arus… Man žemės negrąžinamos, o, sakysim „Litexpo“ stovi ant mūsų žemės ir savo valdas plečia“, – neseniai viešai guodėsi V.Tomaševskis, nukentėjęs nuo žemės reformos keistumų Vilniaus mieste.
O juk Tomaševskių žemės plyti puikioje sostinės vietoje prie Neries, kitapus Vingio parko. Per patį nekilnojamojo turto burbulo išsipūtimą čia už arą mokėjo iki 150 tūkst. litų. Gal gudrusis Zuokas atrado lenkų lyderio „achilo kulną“, o gal istorinį teisingumą nutarė atstatyti? Kas čia žino, darbai parodys. Kol kas visokių pamąstymų kyla.
Tik dėl vieno dalyko visiškai aišku: Vilniaus sostinės valdančioji dauguma su meru Zuoku priekyje pasiryžusi ne tik viliotinį sušokti, bet ir su velniu obuoliauti eiti, kad tik valdžioje dar kiek pabūtų.

Komentuokite