V.Matuzas: Algimantas Bandza turi būti pavyzdžiu, kaip reikia gyventi

„Vaikai, kalbėdamas čia, pirmiausia kreipiuosi į jus. Šiandien jūs girdite daug gražių žodžių ir šiltų prisiminimų apie gydytoją, visuomenės veikėją ir politiką Algimantą Bandzą. Gerai įsiklausykite ir galbūt ne dabar, bet vėliau, suprasite, kad jis turi būti pavyzdžiu kaip reikia gyventi. Tai žmogus, sugebėjęs kiekvieno jį pažinojusio širdyje, pastatyti sau paminklą. Nė vieno neatstūmęs, visus mylėjęs ir visiems padėjęs – save dalinęs kitiems. Kiekvienas norime būti reikšmingu: vienas statydamas namus, kitas – skriausdamas silpnesnį, trečias – guosdamas skriaudžiamą. Algimantas Bandza pavyzdys, kokiais reikšmingais ir mylimais galime būti darydami gera kitiems“, – kalbėdamas prie a.a. A.Bandzos kapo sakė Seimo narys, buvęs ilgametis Panevėžio miesto meras Vitas Matuzas.
Šiandien sukanka 20 metų kai iškylaus ir šviesaus, darbui atsidavusio žmogaus nebėra tarp mūsų. Šią sukaktį Algimanto Bandzos vardu pavadintų kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai, buvę ir esami darbuotojai, bendraminčiai ir artimieji paminėjo Šventomis Mišiomis ir padėdami gėlių ant išėjusiojo kapo.
Susirinkusieji A.Bandzą prisiminė kaip šiltą ir atsidavusį pašaukimui žmogų, kaip puikų gydytoją, vadovą ir aktyvų Sąjūdžio veikėją. Kaip mokytoją vedusį į priekį ir mokiusį dalintis meile artimui.
„Laikais, kai vaikų namų auklėtiniams dienai buvo skiriamos vos kelios kapeikos, Algimantas sakė, kad negalima palikti likimo nuskriaustųjų. Todėl visi darbuotojai nešdavome vaikams visas sodo ir daržo gėrybes, mezgėme rūbelius ir tą darėme su didžiausia meile ir noru padėti, nes to mokė vadovas ir rodė sektiną pavyzdį“, – prisiminimais dalinosi buvusi bendradarbė, TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininko pavaduotoja Roma Šerplienė.
Alginatas Bandza iš profesijos buvo gydytojas, iš prigimties menininkas, kylantis fotografas. „Man tekdavo valandų valandas sėdėti ramiai, kol 18 metų vyresnis brolis piešdavo mano portretą. Visada gaudavausi susiraukusi ir pikta, nes tiek laiko išsėdėti nejudant būdavo sunku“, – brolį prisiminė Birutė Juodviršienė.
Algimantas Bandza savo dienoraštyje rašė: „Yra du žmonių tipai: mėgstantys darbą ir mėgstantys darbo rezultatus“. Jis mėgo darbą.

Komentuokite