V.Matuzas: jeigu mes neturėsime iš kur skolintis, tai gali būti žingsnių, kurie nuves į TVF

Šiuo metu pasaulio rinkose Lietuva negautų, kur pigiai pasiskolinti, pripažįsta Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vitas Matuzas. Jo nuomone, mažas valdžios sektoriaus deficitas galėtų pasitarnauti ir tuo atveju, jei tektų skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF).

„Šiandien, ko gero, jau negalėtume pasiskolinti pigiau nei už 9 proc. Kitais metais planuojama ir reikės pasiskolinti 9,4 mlrd. Lt tam, kad finansuotume deficitą ir išpirktume 2003 m. valstybės vardu išleistus vertybinius popierius. Jeigu mes neturėsime iš kur skolintis, tai gali būti ir žingsnių, kurie mus nuves į TVF. Vienas dalykas ten nueiti su vienokiais rodikliais, antras dalykas yra nueiti su kitokiais rodikliais. Taigi būkime labai biedni, bet teisingi“, – trečiadienį tiesioginėje programos „Seimas – tiesiogiai“ laidoje „Diskusijos. 2012 metų biudžetas“ sakė jis.

Seimo nario teigimu, partijoje oficialios pozicijos dėl TVF nėra.

„Oficialios pozicijos nėra. Sunku prognozuoti. Jeigu šiandien reikėtų skolintis (rinkose – DELFI), aš įsivaizduoju, kad būtų neįmanoma ilgam laikotarpiui pasiskolinti pigiau nei už 6-9 proc. Tokia yra informacija pagal tai, kas dedasi pasaulyje. Antras dalykas, prisiminus tuos mechanizmus, kuriuos taiko TVF, tarkime, Lenkijos pavyzdį prieš metus ar dvejus, kai jie atsidarė 7 mlrd. JAV dolerių kreditinę liniją be jokių įsipareigojimų, nes jie tenkino visus rodiklius, apie kuriuos mes šiandien šnekame (skolos ir deficito – DELFI). Tai kodėl nepasiruošti ir mums, jeigu reikėtų žengti tokį žingsnį“, – kalbėjo V. Matuzas.

www.delfi.lt

Laidos “Seimas tiesiogiai” įrašas – netrukus.

Komentuokite