V.Matuzas Lietuvos kariuomenės dieną minėjo Alytuje ir Panevėžyje

Šią savaitę Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vicepirmininkas Vitas Matuzas Lietuvos kariuomenės dieną minėjo su alytiškiais ir su panevėžiečiais.

Lapkričio 23-ąją  TS-LKD Alytaus skyriaus nariai paminėti Lietuvos kariuomenės dieną  miestiečius pakvietė  į Laisvės angelo aikštę. Alytaus vicemeras Dobilas Kurtinaitis  pabrėžė, kad ši kariuomenės diena alytiškiams tapo dvigubai svarbia. „Šiandien pagerbiame mūsų karius prie Laisvės angelo skulptūros, kuri jau du dešimtmečius yra mūsų miesto simboliu“.- sakė vicemeras.

V.Matuzas pasveikino renginio dalyvius Lietuvos kariuomenės dienos proga: „Džiaugiuosi, kad šiandien esu su jumis. Susirinkome, nes jaučiame poreikį išreikšti pagarbą Lietuvos kariams, šauliams, padėkoti jiems už tai, kad budi Laisvės sargyboje“. Parlamentaras pažymėjo, kad Lietuvos kariai užsitarnavo visuomenės pagarbą profesionaliai atstovaudami savo šalį ir jos kariuomenę NATO misijose. „Manau, kad turime kariuomenę, kuria pasitikime ir kuria galime didžiuotis“,- sakė V.Matuzas.

Renginyje skambėjo populiarios patriotinės dainos, eilės. Kariai alytiškiams demonstravo parodomąją programą. Visi vaišinosi arbata.

Po minėjimo TS-LKD pirmininko pavaduotojas V.Matuzas susitiko su TS-LKD Alytaus skyriaus aktyvu. Buvo diskutuojama apie politines aktualijas, pasirengimą 2012 metų rinkimams į Seimą. V.Matuzas pakvietė kolegas aktyviai dalyvauti partijos dalykinių komitetų darbe, domėjosi Jaunimo bendruomenės veikla.

Penktadienį  Seimo narį  ir buvusį ilgametį savo miesto merą V.Matuzą ir Krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę į Kariuomenės dienos minėjimą pakvietė panevėžiečiai. Į renginį gausiai rinkosi jaunimas ir moksleiviai. Čia buvo galima apžiūrėti karinę techniką, ginklus. Kariai bendravo su renginio dalyviais, pasakojo apie savo kasdienybę. Patys drąsiausieji turėjo galimybę pasijusti kariais: paimti į rankas ginklus, pakilnoti sunkią karišką kuprinę,  ant savo veidų išbandyti maskuojamuosius dažus.

V.Matuzas ir R.Juknevičienė apdovanojo geriausius jaunuosius dailininkus, dalyvavusius piešinių kariuomenės tematika konkurse.

Parlamentaras ir Krašto apsaugos ministrė džiaugėsi Panevėžio moksleivių meniniais sugebėjimais ir išradingumu perteikiant kariuomenės temą piešiniuose. R.Juknevičienė pažymėjo, kad kariai su moksleiviais ir jaunimu bendrauja ne epizodiškai. „Tai yra nuoseklus bendradarbiavimas. Ir jis duoda rezultatus. Jaunimas palankiai vertina Lietuvos kariuomenę“,- sakė ministrė.

V.Matuzas sakė, kad tokie renginiai – puikiausios patriotiškumo pamokos. „Čia moksleiviams įdomu, smagu, jie jaučiasi puikiai bendraudami su kariais, gali ne tik pamatyti, bet ir iš arti pamatyti dalelę kariško gyvenimo“,- teigė parlamentaras.

Panašu, kad bendravimu su V.Matuzu ir R.Juknevičiene liko labai patenkinti ir jaunieji panevėžiečiai. „Norėtume tokių mokytojų kaip ministrė ir V.Matuzas.  Linksmi, draugiški ir nenuobodūs“,- taip svečius įvertino  moksleiviai.

Komentuokite