V.Matuzas: mums ne vis vien kaip gyvenome ir gyvensime

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Vyčio apygardos partizanų ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos vėliavos pirmąjį liepos sekmadienį suplėvesavo partizano Petro Glinskio kieme.

Panevėžio mieste atgimsta kaiminystės ir bendrystės popietės, susibūrimai, pasibūvimai drauge, varduvių paminėjimai, šalies įvykių ir politinio gyvenimo aptarimai.

Į tokią popietę visus bendraminčius ir kovos draugus šįkart ir sukvietė Petras Glinskis.

„Kol dar gyvi esame mes, šitie garbaus amžiaus Petrai ir Jonai, tol Lietuva tikrai bus laisva ir nepriklausoma, tol kovosime už teisybę ir mūsų vertybes, o vėliau – jūs jau žiūrėkit kaip bus,“ – sakė Petras Glinskis dėkodamas už ąžuolų vainiką ir Lietuviškos duonos kepalą įteiktą visiems Petrams, Jonams ir Povilams.

„Šiandien čia skambanti Lietuviška daina kaip atgaiva sielai – ji nuplauna visas negeroves, vėl suvienija ir atgaivina gražiausius jausmus. Džiaugiuosi, kad susirenkam, pabūnam, pabendraujam,“ – sakė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos narys Algirdas Blažys.

Popietėje aptarti ir itin svarbūs mūsų šaliai klausimai. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio prezidiumo pirmininkas, dimisijos kapitonas, Vyčio kryžiaus ordino kavalierius Jonas Čeponis pasidžiaugė, kad prie Lietuvos valstybės vairo šiandien stovintys politikai vadovaujasi blaiviu protu ir sąžine priimdami sprendimus, kurie nepopuliarūs, tačiau būtini. „Priimtas energetikos įstatymas ir sprendimas statyti Visagino atominę elektrinę, tai sprendimas pasirūpinti mūsų vaikais ir anūkais. Jeigu dabar ir bus sunku ar koks kąsnis nebus toks skalsus, mes nepravalgysime vaikų ateities. Tiek visko gyvenime iškentę tikrai galime ir turime palaikyti tokius valdžios sprendimus, kad ir kaip smarkiai jie būtų kritikuojami,“ – sakė Jonas Čeponis.

Kartu popietę leidęs Seimo narys Vitas Matuzas bendraminčiams ir kolegoms paaiškino kaip ir kokiomis sąlygomis bus vykdomi minėti projektai. Pasak jo, Visagino AE bus statoma naudojant užsienio investuotojų lėšas. Valstybės biudžeto lėšos statyboms naudojamos nebus, o investuotojai savo įnašui padengti naudos skolintus pinigus. Taigi, valstybės biudžetas jokių papildomų išlaidų neturės, o skola kreditoriams bus grąžinama iš elektrinės pelno.

„Tokios popietės tai galimybė ne tik pabūti kartu, bet ir pasidalinti mintimis apie būsimus, paaiškinti nuveiktus darbus. Visų čia susirinkusių, daugybę gyvenimo išbandymų patyrusių žmonių vertybės sutampa. Mums visiems ne vis vien kaip gyvenome ir kaip gyvensime, kokią Lietuvą ras ir kurs mūsų vaikai ir vaikaičiai. Daugelis čia susirinkusių žmonių – gyvi šalies istorijos liudininkai įkvepiantys susimąstyti ir įvertinti ką turime, kaip sunkiai tai iškovojome, ir kaip smarkiai turime tai branginti,“ – sakė Vitas Matuzas.

Komentuokite