V.Matuzas: “Nežadu pritarti populistiniams sprendimams”

Pirmadienį Lietuvos Respublikos Seimo nariai Vitas Matuzas ir Julius Dautartas susitiko su Lietuvos pensininkų sąjungos “Bočiai” Panevėžio “Bočių” bendrija.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas V.Matuzas pensininkus supažindino su 2011-ųjų metų valstybės biudžeto projektu, kartu su Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariu J.Dautartu atsakė į diskusijos dalyvių klausimus. Pensininkai aktyviai domėjosi pensininkus liečiančiais įstatymų projektais. Bene aktualiausia senjorams – pensijų grąžinimas į  prieškrizinį  lygį.

„Sunku pasakyt, koks pensijų realus dydis turi būt, nes 2008-aisiais pensijos padidintos iš skolintų pinigų. Jei būti iki galo sąžiningiems, reikėtų nemeluojant nei sau, nei kitiems visų pirma  atsakyti į klausimą – ar buvo galima tai daryt skolintomis lėšomis“,- sakė V.Matuzas.

Jis nesiėmė prognozuoti – ar Seime bus priimtas įstatymas, kuris nuo ateinančių metų sausio 1 d. leistų grąžinti prieškrizinio lygio pensijas bei socialines išmokas. Seimo narys susirinkusiems priminė Konstitucinio Teismo sprendimą šiuo klausimu – pensijas atstatyti būtina, kai valstybės ekonomikos lygis leis tai daryti. „Šiuo metu šalies ekonomika yra geriausiu atveju 2006-ųjų metų lygyje. Nemanau, kad nuo kitų metų esame pajėgūs įsipareigoti atstatyti iki krizės buvusias pensijas ir kitas socialines išmokas“,- savo nuomonę išsakė V.Matuzas. Jo nuomone, pensijas grąžinti į priekrizinį lygį jau 2011-aisiais – populistinis siūlymas, nes lėšų tokio sprendimo įgyvendinimui nėra.

Parlamentaras J.Dautartas teigė, kad rizikuoja būti nepopuliarus, tačiau pensininkams negali pažadėti balsuoti už pensijų atstatymą jau kitais metais. „Suprantu, kad sunku ir tikrai skauda širdį, kad negaliu pritarti tokiam įstatymui šiandien. Tačiau man svarbu, kad pensijos būtų mokamos ne tik šiais metais, bet ir kitąmet, ir dar ilgus metus“ – sakė J.Dautartas.

„Nesakau, kad viskas gerai, kad mes dirbame neklysdami. Nepritariu valstybės įmonių neefektyviam darbui ir šioje srityje turi būt daromi skubūs sprendimai. Akivaizdu, kad ir socialinėje srityje būtinos reformos ir jos tikrai ne už kalnų“,- kalbėjo V.Matuzas.

Pensininkai domėjosi kaip ketinama kovoti su korupcija,  nedarbo mažinimo ir verslo plėtojimo perspektyvomis.  Jie pasiūlė Seimo nariams aktyviau į įstatymų leidybos procesą įtraukti  vykdomųjų valdžios  institucijų atstovus. „Nejaugi jie tegali vykdyti kas nurodyta. Maža būt vykdytojais. Valdininkai turi tobulėti, mąstyti, matyti kaip veikia įstatymai ir siūlyti kaip juos tobulinti“,- kalbėjo pensininkai. „Svarstant įstatymų projektus ir dabar savo poziciją kviečiami išsakyti suinteresuotų vykdančiųjų valdžios institucijų specialistai. Pritariu, kad jie turėtų aktyviau rodyti iniciatyvą tobulinant įstatymus“,- pritarė V.Matuzas.

Susitikimo dalyviai su parlamentarais tarėsi ir dėl vietinių problemų – kaip apriboti prekybą alkoholiu naktinėse Panevėžio užeigose, domėjosi šalto vandens kainų Panevėžyje klausimais.

„Dėl šalto vandens kainų ir pernelyg išpūsto „Aukštaitijos vandenų“ direktorių skaičiaus TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus taryba yra priėmusi nutarimą, kuris privalomas visiems dvylikai TS-LKD atstovų miesto taryboje. Svarstant klausimus dėl šalto vandens kainų ar dėl direktorių skaičiaus mažinimo „Aukštaitijos vandenų“ bendrovėje mūsų atstovai įpareigoti balsuoti už tokius sprendimus“,- paaiškino V.Matuzas.

Nors diskusijoje nevengta aštrių klausimų, susitikimo dalyvių ir parlamentarų nuomone – tokie susitikimai naudingi ir būtini, nes padeda geriau įsigilinti į pensininkų iškeltas problemas ir surasti visiems priimtiniausius jų sprendimo būdus.

Komentuokite