V.Matuzas. Opozicijos valia Panevėžio laisvoji ekonominė zona šluojama nuo Lietuvos verslo žemėlapio.

Tikrąjį savo veidą ir nesuvaidintą rūpestį žmogumi opozicija parodė prieškalėdiniame Seimo posėdyje. Pritarimas Ekonomikos komiteto pirmininko Dainiaus Budrio ir šio komiteto nario darbiečio Kęstučio Daukšio Laisvųjų ekonominių zonų įstatymo pataisai  Panevėžio laisvąją ekonominę zoną gali paversti  neįgaliu ir praktiškai nefunkcionuojančiu dariniu.  Laisvojo ekonominė zona, kurios su didžiausiu nekantrumu laukia investuotojai ir Panevėžio žmonės tapo nesveikų ambicijų įkaite ir gali mirti taip ir nepradėjusi gyventi.

D.Budrio ir K.Daukšio pataisos visiškai neatitinka šiuo metu galiojančio Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo, kuris nustato aiškų laisvųjų ekonominių zonų valdymo modelį, tuo tarpu kai Vyriausybės teikti įstatymai pilnai jį atitiko. Pagal jų pateiktą pataisą, Vyriausybė negalėtų nustatyti zonos valdymo bendrovės, nei skelbti   tarptautinio konkurso zonos steigėjų grupei atrinkti, nes tokiame  konkurse galintys dalyvauti ir privatūs juridiniai asmenys, laimėję konkursą negalėtų įkurti zonos valdymo bendrovės, kuri  pagal D.Budrio ir K.Daukšio pataisas gali būti tik valstybės ar savivaldybės institucija, ar jos įmonės ar jau veikianti viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje, kurios savaime aišku, antrą kartą kurti neišeitų.

Įvertinus tokių pataisų pasekmes, galima tik konstatuoti, kad jos sąmoningai sužlugdo įstatymo įgyvendinimą. Galima įtarti, kad  toks ir šių pataisų tikslas ir specialiai nebuvo pasiūlytas kitų nuostatų keitimas, kas leistų pasiūlymą išlaikyti bent jau logišką.

Nemanau, kad tokios pataisos teikėjai nežinojo, jog  Vyriausybės teiktiems su laisvosiomis ekonominėmis zonomis susijusiems įstatymų projektams savo sprendimais yra pritarusios Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Kėdainių, Akmenės  savivaldybės. Ne tokio  Seimo palaikymo jos tikėjosi.

Už cinišką kalėdinę dovaną panevėžiečiai ir starto įsikurti Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje nekantriai laukiantys investuotojai turėtų padėkoti parlamentarams, balsavusiems už D.Budrio ir K.Daušio pataisą. Už Panevėžio LEZ numarinimą nubalsavusieji socdemai matyt taip išreiškė savo solidarumą su neseniai Panevėžio mero postą praradusiu savo kolega Povilu Vadopolu. Lieka neaišku, kokią savo partijos nemalonę yra užsitraukusi tvarkietė, dabartinės valdančiosios daugumos Panevėžyje atstovė, administracijos direktorė Kristina Vareikienė, nes tvarkiečių lyderis Valentinas Mazuronis ir jo frakcijos nariai savo balsais taip pat prisidėjo prie Panevėžio LEZ žlugdymo. Balsuodama už Panevėžio LEZ sunaikinimą Arūnė Stirblytė matyt taip panevėžiečiams atsidėkojo už pasitikėjimą, nes būtent su A.Stirblyte miesto žmonės siejo savo geresnio gyvenimo viltis ir balsavo už ją per praėjusius Seimo rinkimus.

Šie politikai padarė viską, ką galėjo, kad Panevėžys kuo ilgiau murkdytųsi nedarbo ir ekonominio sąstingio duobėje.

Tokias pataisas vertinu kaip  sąmoningą Panevėžio laisvosios ekonominės zonos žlugdymą. Panevėžio LEZ įstatymas tampa praktiškai neįgyvendinamas. Matyt toks ir buvo šių pataisų tikslas.

Panevėžio bedarbiams ir investuotojams, kurie labai tikėjosi artimiausiu metu šiame mieste steigti darbo vietas belieka vienintelė viltis – tikėtis, kad šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė vetuos LEZ įstatymo pataisas.

Komentuokite