V.Matuzas pasveikino G.Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio “Tarnaukite Lietuvai” laureatus

Šiandien Seimo Biudžeto ir finansų pavaduotojas Vitas Matuzas dalyvavo Panevėžio miesto Dailės galerijoje vykusioje Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonijoje. Medaliais Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir miesto meras Vitalijus Satkevičius apdovanojo mūsų tautos šviesulius, iškilias asmenybes.

Nominantų tarpe – būrys  Panevėžio krašto šviesuolių. Seimo narys V.Matuzas  sakė, kad visi laureatai verti didžiausios pagarbos ir padėkos už kantrų, dažnai nepastebimą, bet labai svarbų triūsą saugant lietuvišką tapatybę, skiepijant jaunimui meilę savo kraštui, puoselėjant savanorystės idėjas.

„Labai džiaugiuosi, pagerbtųjų tarpe matydamas man labai svarbų ir ypatingą žmogų – mano mokytoją Genovaitę Guokienę. Džiugu, kad moterį, pedagogę, puoselėjančią gimtąjį žodį ir tautos tradicijas, paprastą žmogų ir jo darbą augino ir puoselėjo Panevėžio krašto žemė.  20 metų puoselėjusi savo iniciatyva įkurtą Smilgių mokyklos muziejų, mokytoja propagavo G.Petkevičaitės-Bitės pedagogines ir humanistines idėjas. O svarbiausia, kad visa tai mokėjo perkelti į savo kasdienį pedagoginį darbą, mokėjo į kiekvieno širdį įdėti saują meilės kitam, meilės tradicijai, meilės Lietuvai.“ – sakė Smilgių mokyklos auklėtinis, Seimo narys Vitas Matuzas.

Laureatams medalius teikusi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pažymėjo, kad Lietuvoje yra Gabrielės Petkevičaitės-Bitės darbų tęsėjų, kurie tyliai ir ramiai dirba svarbų ir atsakingą darbą, kad būtų išsaugota tai, kas tautiška ir lietuviška.

Seimo narys Julius Dautartas panevėžiečių parlamentarų vardu padėkojo Seimo pirmininkei  už  apdovanojimų G.Petkevičaitės-Bitės medaliu  idėjos įgyvendinimą.

Daugiau nuotraukų:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=299229676812963&set=a.299229526812978.64932.124117187657547&type=1&theater

Laureatų sąrašas:

http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=8201&p_k=1

Komentuokite