V.Matuzas Seime pristatė panevėžiečių moksleivių heraldikos parodą

Trečiadienį Respublikos Seimo III rūmų galerijoje Seimo narys Vitas Matuzas pristatė  Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos moksleivių parodą „Lietuvos miestų bei miestelių herbai“. Unikalia technologija ir autentiškumu pasižyminčius darbus sukūrė mokyklos „Miško meistrelių“ būrelio nariai, vadovaujami mokytojo Romo Kupčinsko. Parodoje eksponuojama 60 Lietuvos miestų  ir miestelių herbų, kuriuos iš p

ajūrio smėlio, nugludintų jūros akmenėlių sukūrė 5-9 klasių moksleiviai.

Į parodos pristatymą atvyko gausus būrys „Miško meistrelių“ kūrybos gerbėjų iš Vilniaus ir Panevėžio.  Renginyje dalyvavo parlamentarai Petras Luomanas, Julius Dautartas, Valentinas Stundys, Evaldas Jurkevičius, Edmundas Pupinis.

V.Matuzas, pristatydamas moksleivių darbus, džiaugėsi, kad Lietuvos miestų bei miestelių herbų paroda sulaukė didžiulio susidomėjimo ir gražių atsiliepimų. „Vaikai darbai – nuostabūs.  Neįmanoma jų nepastebėti. Kiekvienas užsukęs į šią galeriją ieško savo miesto, ar miestelio herbo. Susižavėjusių originaliais herbais – labai daug. “,- apie lankytojų atsiliepus mintimis dalijosi Seimo narys.

V.Matuzas pabrėžė, kad savo kūriniais  moksleiviai ypatingai šiltai ir jautriai perteikė savo meilę gimtąją kraštui. „Sukurti herbą – ne tik kruopštumo reikalaujantis techninis darbas. Jūs domėjotės herbo simbolika, to miesto ar miestelio istorija. Jūs visi ir jūsų vadovas atlieka labai prasmingą darbą. Konkrečiais darbais parodote – kiek jums svarbi Lietuva, jos praeitis, dabartis ir ateitis“,- sakė Seimo narys.

„Miško meistrelių“ būrelio vadovui Romui Kupčinskui ir aktyviausiems būrelio nariams V.Matuzas įteikė padėkas ir palinkėjo kūrybinės sėkmės, entuziazmo ir naujų idėjų  puoselėjant tautines vertybes.

Būrelio vadovas R.Kupčinskas džiaugėsi, kad išsipildė sena jo ir moksleivių svajonė heraldikos parodą surengti Seime. „Mums tai – vienas įsimintiniausių ir svarbiausių įvykių. Dėkojame Seimo nariui V.Matuzui, kad palaikė mūsų idėją ir suteikė progą Seimo nariams ir Seimo svečiams susipažinti su mūsų kūryba“,- sakė pedagogas.

Kūrinių autoriai pristatymo dalyviams pasakojo kaip kūrė herbus, supažindino su jų simbolikos istorija. Vaikai tvirtino, kad kurti herbus buvo sudėtinga, tačiau labai įdomu ir prasminga. Savo rankomis padarytus herbus moksleiviai dovanoja artimiausiems žmonėms – tėvams, seneliams ir džiaugiasi, kad tokia dovana ypatingai vertinama.

„Jūs savo kūryba pasakėte – koks jums svarbus ryšys su Lietuva. Tikiu, kad šis ryšys tik stiprės, o poreikis jaustis savo krašto šeimininkais, kurti jo ateitį virs dar įspūdingesniais darbais“, – sakė V.Matuzas.

Renginio svečiai bendravo su parodos autoriais, domėjosi herbų kūrimo technika, ne vienas panoro įsiamžinti prie savo miesto ar miestelio herbo su jį kūrusiu autoriumi. Po parodos pristatymo V.Matuzas visus pakvietė į ekskursiją po Seimo rūmus. Moksleiviai susipažino su Seimo istorija ir veikla, lankėsi Seimo Europos informacijos biure.

Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos „Miško meistrelių“ būrelio nariai pernai tapo V.Matuzo inicijuoto konkurso „Pilietiškiausia klasė“, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui,  nugalėtojais. Mokiniai  ir jų vadovas R.Kupčinskas garsėja labdaringa veikla, lesyklėlių dalinimo, inkilų kalimo akcijomis, aktyviai dalyvauja miškų sodinimo, švarinimo talkose.

Paroda „Lietuvos miestų  bei miestelių herbai“ Seimo III rūmų galerijoje veiks iki lapkričio 22 dienos.

Komentuokite