V.Trofimovas:Dėmesys sportui jau pareikalavo krepšinio aukos. Kas sekantis ?

Panevėžio miesto Tarybos nario Viktoro Trofimovo straipsnį publikuoti savo internetiniame dienoraštyje nusprendžiau dėl to, kad man ne tas pats kaip elgiamasi Panevėžyje su sportininkais, kurie garsina miestą Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje. Esu įsitikinęs, kad vietinės valdžios garbės reikalas padėti sportininkams, kurių dėka Panevėžys yra  žinomas, garsus, matomas ir girdimas.V.Matuzas

Dar birželio mėnesį sporto sritį kuruojantis miesto vicemeras Gintaras Šileikis pasigedo sporto strategijos. Praėjus 100 valdymo dienų nauja „sveiko proto“ strategiją įgauna pagreitį, kuris šokiruoja ne tik Panevėžio, bet visos Lietuvos sporto bendruomenę. Pirmąjį sporto strategijos (gal tiksliau būtų – sporto eliminavimo iš miesto gyvenimo) dūrį pajuto krepšininkai – Panevėžio krepšinis ant prarajos. Antradienį dėl finansinių problemų Panevėžio krepšinio klubas „Techasas“ neišvyko į Mažeikius žaisti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro rungtynių. Kiek prie to prisidėjo valdantieji socialdemokratai, liberalų sąjūdis, atskleidžia dar rugsėjo mėnesio pradžioje siųstas, tačiau „savivaldybininkų“ nuo adresato slepiamas, Panevėžio miesto sporto tarybos pirmininkės Reginos Giedraitienės raštas. Iš šiais metais savivaldybės biudžete suplanuotų ir numatytų lėšų krepšinio klubui buvo pervesta tik ketvirtadalis numatytos sumos. Rašte sporto taryba prašo paaiškinti miesto Tarybos, kodėl sporto klubams vienašališku mero P. Vadopolo sprendimu sumažinamas 70 proc. finansavimas. Meras dar prieš mėnesį perspėjamas ne tik apie krepšinio bet ir kitų sporto šakų – moterų ir vyrų rankinio, vyrų tinklinio, regbio, prarandamą galimybę dalyvauti Lietuvos čempionatuose.

Europos krepšinio čempionato metų „šildytis“ žiniasklaidos eteryje bei po to prisiimti laurus ir padėkos raštus, dabartiniai miesto vadovai gebėjo puikiai. Tačiau tuo, deja, ir baigiasi tariamas rūpestis sportu. Dalykiniuose sprendimuose sporto klausimais kompetencijos trūkumas akivaizdus. Po čempionato savivaldybės koridoriuose viešai sklandė klausimas: baigėsi krepšinio čempionatas, kas toliau? Sporto strategijos pasigedęs vicemeras Gintaras Šileikis matyt jau ir pats pasimetė savo rinkiminių lozungų labirintuose. O lozungų, žmonių vadinamų tiesiog pliurpalais vis daugiau, nes vicemeras rengiasi šturmuoti Seimą. Tikriausiai jo meilė krepšiniui jau išreikšta. Ant šiukšlių dėžių Laisvės aikštėje.

Gaila tokia “meilė” jau pražudė krepšinį. Laikas parodys – kokia sporto šaka sekanti eilėje į sunaikinimą. Spauskite sporto_taryba

Tiesa, tikriausiai dėl žmonių akių suskubta pranešti, kad nuskandintą Panevėžio krepšinio laivą savivaldybė imsis gelbėti. Graži viešųjų ryšių akcija. G.Šileikio retorika skambi – esą nesąmonė, jei Panevėžys neteks krepšinio komandos. Pritariu. Nesąmonė vaizduoti gelbėtojus po to, kai nepagelbėta kada labiausiai reikėjo. Iš kitos pusės – bent bus kuo užsiimt iki rinkimų į Seimą. Gelbėti ir išgelbėti – juk ne tas pats.

Vadovaujant socialdemokratams tendencija griauti, o ne statyti pasižymi ne pirmą Tarybos kadenciją: uždaryti Kniaudiškių vaikų globos namai, panaikinta Baltoskandijos akademija ir kt.. Panašu kad tokia strategija užsikrėtė ir koalicijos partneriai. Juk kažką statant galima padaryti klaidų ir susilaukti opozicijos kritikos. Statybos reikalauja atsakomybės, įžvalgumo, gebėjimų. O griauti kas metų metus sukurta – išminties nereikia. Pakanka „sveiko proto“. Tokio sveiko, kad sportas Panevėžyje greitu laiku taps egzotine, idėjinių altruistų propaguojama epizodine veikla. Pageidavimas – savo pastangomis pasiekusieji sporto aukštumų – nepamirškite už tai padėkoti Panevėžio valdžiai ir pakvieskite ją pasišildyti savo kruvinu prakaitu pasiektos šlovės spinduliuose. Jiems tai patinka. Neatimkite malonumo spindėti (artėjant dviračių čempionatui), nes daugiau iš tokių strategų matyt nieko tikėtis neverta.

V.Trofimovas,

Panevėžio miesto Tarybos narys

TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus pirmininko pavaduotojas

Komentuokite