Vitas Matuzas: “Didžiuojuosi Panevėžio jaunimu“

Trečiadienį  Panevėžyje visuomeninio judėjimo „PRO LT“ surengtoje diskusijoje „Mums rūpi Lietuva“ dalyvavo TS-LKD pirmininko pavaduotojai, parlamentarai Vitas Matuzas ir Agnė Bilotaitė bei jų kolega Seime Julius Dautartas.

Diskusijos moderatoriai – dainininkas Stano ir aktorius Ramūnas Rudokas jaunuosius panevėžiečius kvietė pasikalbėti apie emigraciją, šeimos vertybes, pilietiškumą ir patriotizmą.

Bene daugiausia diskusijų kilo dėl emigracijos. Paaugliai drąsiai išsakė savo nuomonę apie emigracijos pliusus ir minusus.V.Matuzas jaunuolius kvietė labai gerai pamąstyti – ar jau tikrai svetimuose kraštuose  tvoros medumi nuteptos ir pieno upės plaukia.

„Su sūnumi Vytautu teko keletą mėnesių praleisti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ten jami buvo atlikta operacija. Vietos lietuviai mus labai gražiai priėmė, labai iš arti matėme kaip jie ten puikiai įsikūrę, gali sau leisti daug daugiau nei mes. Viešnagei einant į pabaigą su sūnum kalbėjomės – ar norėtume čia pasilikti. Nusprendėme, kad norėtume, tik reikėtų atsivežti mamą, nes jos labai trūksta. Dar trūksta sesių, močiutės šuniuko, mūsų senojo automobiliuko…Priėjome išvados, kad mums trūksta visos Lietuvos – mūsų žmonių, namų, gamtos, pamėgtų vietų, tad ją visą tektų atsivežti. Sutarėme, kad gerą gyvenimą turime kurti namuose – Lietuvoje“,- diskusijos dalyviams kalbėjo V.Matuzas.  parlamentaras sakė, kad nei vienas iš  jo vaikų niekada nekėlė klausimo apie emigraciją. „Geriau, ar blogiau sekasi, bet visi keturi dirba, gyvena ir savo svajones pildo čia, gimtinėje. Pakeliauja, pasidairo, po svečias šalis, bet namai yra namai. “,- sakė V.Matuzas. Jis diskusijos dalyvius paragino būti ne abejingais stebėtojais, o aktyviais geresnio gyvenimo Lietuvoje kūrėjais.

Diskusijoje dalyvavę vyresnio amžiaus panevėžiečiai išsakė savo požiūrį į emigraciją. „Iš Lietuvos buvau išvežtas prievarta. Tuomet buvau Jūsų amžiaus.  Sibiro lageriuose išgyvent padėjo viltis sugrįžt namo. Grįžome ne visi. Tačiau neužmiršau lietuvių kalbos, dainų, papročių. Man nesuprantama, kad kelis metus užsienyje pagyvenęs lietuvis sakosi primiršęs lietuvių kalbą“,- savo mintimis dalijosi Panevėžio politinių kalinių ir tremtinių lyderis Algirdas Blažys. „Jau geriau sausą duoną valgysiu, bet Lietuvos nepaliksiu“,- sakė  vyresnio amžiaus panevėžietė.

Į J.Dautarto klausimą – ar yra Lietuvoje paminklas Don Kichotui,  iš  moksleivių sulaukta įvairių atsakymų ir tik keletas jų žinojo, kad toks paminklas stovi prie Panevėžio teatro menas. „Matote, jums dar reikia labai daug sužinoti apie Panevėžį, Lietuvą. Čia dar tiek jums neatrastų dalykų. Don Kichoto paminklą stačiau norėdamas pasakyti, kad mums labai trūksta  šio herojaus savybių – drąsių svajonių, siekio pakeist pasaulį, jautrumo vienas kitam. To linkiu ir jums ir sau“,- sakė J.Dautartas.

A.Bilotaitė sakė, kad ji maloniai nustebinta paauglių gebėjimu analizuoti, mąstyti, diskutuoti, jų iniciatyvumu ir aktyvumu: „Jūs ir esate tie, kurie gali pakeisti situaciją Lietuvoje. Reikia ne stebėti, o daryti. Todėl ir kviečiu jaunimą telktis  ir imtis darbo kuriant geresnę Lietuvą.“

Judėjimo PRO LT vadovė Agneta Ladek  papasakojo apie judėjimo tikslus ir pakvietė panevėžiečius aktyviai dalyvauti jo veikloje: „Į PRO LT įsilieja vis daugiau jaunų žmonių. Esame nepolitinė organizacija ir kviečiame  prie mūsų jungtis visus, siekiančius postūmių įvairiose srityse. Esame jauni, energingi, kupini idėjų. Kartu galime labai daug nuveikti“.

V.Matuzas sakė, kad didžiuojasi Panevėžio jaunimu, kuris per diskusiją parodė brandų požiūrį į tradicines vertybes.

Tą patį vakarą seimo narė A.Bilotaitė ir PRO LT vadovė A.Ladek susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) Panevėžio miesto ir rajono skyrių nariais ir aptarė TS-LKD bendruomenės Panevėžio miesto skyriuje kūrimo perspektyvas.

„Panevėžyje gimė ir buvo įgyvendinta daug idėjų, skatinančių jaunimo aktyvumą. Lietuvoje populiari jaunimo apskritojo stalo idėja – tik vienas iš mūsų sėkmingų projektų. Jaunimo bendruomenė sutelks partijos jaunimą, padės jam geriau realizuoti save politinėje veikloje“,- A.Bilotaitės pasiūlymą jaunimui burtis į bendruomenę teigiamai įvertino  TS-LKD Panevėžio miesto skyriaus vicepirmininkas darbui su jaunimu Ričardas Grainys.

Komentuokite