Vitas Matuzas: “Mes turime išvaduoti neįgaliuosius nuo pareigos prašyti”

Šiandien  Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitas Matuzas dalyvavo Panevėžio kultūros centre “Garsas” vykusiame Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjime, į kurį panevėžiečius pakvietė Panevėžio miesto neįgaliųjų draugija.

Draugijos pirmininkė Stasė Arbutavičienė pasidžiaugė, kad miesto neįgalieji jaučia poreikį bendrauti, kurti, išreikšti save ir noriai dalyvauja įvairiuose  draugijos vykdomuose projektuose. Nors sunkmetis pakoregavo ir neįgaliųjų organizacijų biudžetus, panevėžiečiai nenuleidžia rankų ir per šiuos metus daug nuveikė, kad palengvintų negalios kamuojamų žmonių kasdienybę.

Pirmininkė gražių žodžių negailėjo Seimo nariui V.Matuzui, kuris, būdamas Panevėžio miesto meru, neįgaliųjų organizacijoms skyrė didžiulį dėmesį, pagal galimybes stengiasi prisidėti prie jų problemų sprendimo ir būdamas Seimo nariu.

„Jau pats skirstymas į sveikuosius ir neįgaliuosius – diskutuotinas. Gyvenimiška patirtis rodo, kad iš pažiūros gal ir ne tobulai sudėtame, pasiligojusiame  kūne labai dažnai slypi didžiulė dvasinė jėga ir noras džiaugtis gyvenimu. Ačiū jums, kad tuo džiaugsmu, nuoširdumu užkrečiate mus visus“,- į renginio dalyvius kreipėsi V.Matuzas.

Parlamentaro įsitikinimu – neįgalieji  labai dažnai pastatomi į prašytojo poziciją, o tai yra ydinga praktika. „Labai dažnai rūpestis neįgaliaisiais virsta pastangomis dėl paukščiuko kažkokioje ataskaitoje. Reikia keltuvo – yra. Ir niekam neberūpi, kad jis sugedo. Neįgalieji turi eiti, prašyti ir įrodinėti savo teisę gyventi pilnavertį gyvenimą. Taip neturėtų būti. Tiek vietinė valdžia, tiek už neįgaliųjų integraciją atsakingos institucijos privalėtų be raginimų ir maldavimų stengtis, kad neįgaliųjų bendruomenė jaustųsi patogiai – kaip ir sveikieji. Jūs neturite prašyti. Visų mūsų garbės reikalas pasirūpinti gal šiek tiek silpnesniais kūnu, bet labai stipriais savo dvasia visuomenės nariais“,- sakė V.Matuzas.

Susirinkusieji nuoširdžiais plojimais pasidžiaugė panevėžiečio Vytauto Matuzo sėkme “Lietuvos talentų” konkurse ir paprašė parlamentaro V.Matuzo perduoti visų susirinkusiųjų sveikinimus konkurso finalą pasiekusiam sūnui. S.Arbutavičienė sakė puikiai suvokianti – kiek tėvų, artimųjų, paties žmogaus pastangų reikia, kad išdrįsti parodyt save visuomenei, atsiverti jai. „Šaunu, kad Vytautas tai sugebėjo.  Mums jis – jau nugalėtojas. Jis – mūsų visų atstovas, mūsų kraštietis, pavyzdys – kaip siekti tikslo ir gyvenimo pilnatvės“,- kalbėjo Neįgaliųjų draugijos vadovė

Seimo narys V.Matuzas Panevėžio neįgaliesiems linkėjo ramaus Advento ir gražių – meilę, atjautą, gerumą dovanojančių Kalėdų.

Renginio dalyvius sveikino ir J.E. Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas,  Seimo narys Petras Luomanas, Panevėžio miesto meras, tarybos nariai, visuomeninių organizacijų atstovai. Renginio dalyviai klausėsi koncerto, vaišinosi arbata.

1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena. Jos metu organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

Komentuokite