Vitas Matuzas: „Tęsime pozityvias permainas stiprinant Lietuvos konkurencingumą.“

Seimo narys, Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Vitas Matuzas dalyvavo žurnalo „IQ. The Economist“ žurnalo surengtame forume tema „Verslo emigracija ir imigracija. Ar Lietuva konkurencinga valstybė?“.

Parlamentaras savo pranešime analizavo Lietuvos konkurencingumo aspektus investicijų pritraukimo, verslo skatinimo, verslui palankios aplinkos kūrimo srityse. V.Matuzas pabrėžė, kad pagal ekonomikos laisvę ir konkurencingumą mūsų valstybė lenkia ne tik artimiausias kaimynes, bet ir ne vieną Europos Sąjungos senbuvę

.“Tikriausiai daugelis iš čia susirinkusiųjų yra girdėję apie įtakingo verslo leidinio „The Wall Street Journal“ ir nevyriausybinės organizacijos „The Heritage Foundation“ atliekamus ekonominės laisvės tyrimus. Visai neseniai buvo paskelbti ir praėjusių metų daugelio pasaulio šalių ekonominės laisvės indeksai. Pagal šį rodiklį tarp 183-ų pasaulio valstybių Lietuva yra 24-a, o tarp 43-ų Europos valstybių – 13-a.“,- savo pranešime teigė V.Matuzas. Jis pažymėjo, kad gerėjantys šalies eksporto, pramonės rezultatai, stabilizavęsis „Sodros“ įmokų ir pagrindinių mokesčių surinkimas leidžia tikėtis ir didesnio stabilumo šalies ūkyje. Pasak Seimo nario, rezultatų duoda ir ekonomikos skatinimo planas. Ūkio ministerijos duomenimis, plane numatytomis skatinimo priemonėmis jau pasinaudojo per 10 tūkst. šalies įmonių, panaudojusių daugiau kaip 2 mlrd. litų.

V.Matuzas atsakė į forumo dalyvių klausimus bei dalyvavo diskusijoje apie valstybės mokesčių politikos įtaką verslo konkurencingumui. „Sutinku, kad dar ne viskas gerai mokesčių politikos srityje. Esu linkęs manyti, kad turime labai gerai apsvarstyti prieš pritardami vieno ar kito mokesčio įvedimo idėjai ir labai gerai pasverti įvedamo mokesčio administravimo sąnaudas“,- su forumo dalyviais diskutavo parlamentaras.

Pranešimus forume skaitė investicijų, mokesčių , teisės, ekonomikos sričių specialistai – teisininkas dr. Vitas Vasiliauskas, Mokestinių ginčų komisijos narė dr. Aistė Medelienė, UAB “Amicorp Baltic” konsultantas.dr. Andrius Paulauskas. Pranešėjai pabrėžė, kad nepaisant smulkių taisytinų klaidelių, valstybės finansų politika ir mokestinė sistema yra pažangi ir teigiamai įtakojanti verslo konkurencingumą. Forumo dalyvių manymu, verslas iš valdžios tikisi mokestinės sistemos stabilumo ir aktyvesnių priemonių mažinant biurokratinius barjerus kuriant bei plėtojant skaidrų verslą.

V.Matuzas diskusiją įvertino kaip pozityvią galimybę keistis nuomonėmis, kartu ieškoti problemų sprendimo kelių. „Ekonominės laisvės, esminių verslo sąlygų prasme, Lietuva tikrai yra pakankamai konkurencinga tiek regiono, tiek pasauliniu mastu. Suprantama, turime ir nemažai ką tobulinti, kad esamas konkurencingumas pritrauktų realius verslus, kurie kurtų realias darbo vietas, uždirbtų pelną, mokėtų mokesčius ir kartu prisidėtų prie visos valstybės gerovės kūrimo“ – teigė Seimo narys.

Komentuokite